Skocz do zawartości
prochuxt

[Instrukcja] Wymiana obudowy kluczyka Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie dawno kupiłem passata b6 kombi z dość mocno sfatygowanym kluczykiem. Poprzedni właściciel tak jak ja posiadał psiaka, który to dopadł się do kluczyka. Sam mam dwa psiaki więc doskonale to znam.

Szukałem na forum, w googlach itp. odpowiedzi na pytanie czy da się wymienić obudowę kluczyka, a jak się da to jak ?

Wszędzie tylko napotkałem się na opisy sposobu wymiany baterii w kluczyku ale nic o obudowie. Czy są elementy klejone itp. Konkretnej odpowiedzi nie znalazłem więc postanowiłem zaryzykować.

Kupiłem na allegro za nie całe 100zł kluczyk w idealnym stanie i wymieniłem obudowę.

A jak ? Opisuje poniżej.

A więc tak wyglądał mój kluczyk:

IMAG0305.jpg

 

Następnie otwieramy obudowę tak aby dostać się do baterii, sposób wszystkim znany więc nie będę go opisywał:

 

IMAG0306.jpg

 

W miejscach oznaczonych na czerwono zaznaczyłem gdzie klejony jest biały plastik do obudowy kluczyka.

Daje się to łatwo rozłączyć. Należy zacząć od dołu kluczyka, a następnie używając znacznej siły (najlepiej samymi palcami, bez narzędzi którymi moglibyśmy uszkodzić plastik), odklejamy wnętrze kluczyka od obudowy. Oczywiście czynność tą robimy również na nowym kluczyku.

Tak wygląda rozebrany stary kluczyk:

 

IMAG0307.jpg

 

A tak rozebrany już na części pierwsze, czyli razem z elektroniką:

 

IMAG0308.jpg

 

Oczywiście całość składamy już na nowym kluczyku, wkładając do niego naszą elektronikę i nasz biały plastik.

Przed wklejeniem naszego plastiku warto oczyścić miejsca klejenie np. jakimś acetonem.

Do wklejenia użyłem zwykłej "kropelki" ściskając rekami przez około 5 min.

Efekt końcowy wygląda następująco:

 

IMAG0309.jpg

 

Tak więc jeśli macie sfatygowane kluczyki i zastanawiacie się nad wymianą obudowy to sami widzicie, że jest to możliwe i operacja jest banalnie prosta.

Mam nadzieje, że wielu z Was pomogę tym postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz moje pytanie: czy da się wymienić tylko ten metalowy zaczep od grota? Ja też kupiłem paska i poprzedni właściciel urwał ten metalowy element.

Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem element, który chciałbym wymienić. Nowy grot na allegro to wydatek około 25PLN, ale pytanie czy da się wymienić.

 

grot.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności