Skocz do zawartości
tomek_wifi

Stuki zawieszenia brak mi już sił...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu mam dość głośne stuki z przodu auta mniej więcej przed kierowcą tak mi się wydaje po dodaniu gazu, puszczenie go, lub przy szybkiej biegów stuk jest metaliczny i głośny wymieniłem już:

 

końcówki drążków kierowniczych

wszystkie tuleje wahaczy

poduszki amortyzatorów

4 przeguby przód

podporę wału

tłumiki

poduszki silnika przód, tył lewa

sworznie wahaczy

na szarpakach zawieszenie perfekcyjne, ustawiona zbieżność i geometria a nadal stuka co robić? z kanału nic nie widać dopiero podczas jazdy to słychać, sposobem sprawdzania poduszek tzn. ręczny i próba ruszania tzw szarpania silnikiem nic nie daje.

 

co jeszcze może być przyczyną?

tuleje wózka??

skrzynia??

amortyzator?

 

brak mi pomysłów na pewno nie wali to tłumik, coś jakby silnik gdzieś uderzał albo coś się przesuwało... może maglownica? z kierownicą się nic nie dzieje.... Mam zamiar nim jechać niedługo w trase około 2000km strasznie mnie to denerwuje ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzynia chodzi bezproblemowo to odpada... Amortyzator raczej by nie stukał przy przyśpieszaniu... przeguby dobrze dokręcone?? Jak frez na półosiach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frez ok, jest to metaliczny dźwięk i walnięcie że aż w podłodze czasem czuć w okolicy pedałów. Naprawde nie mam pojęcia co to może robić, skrzynia syncro jest dużo jest tam ciasno cięzko coś zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Bez jaj żeby to była jakaś błahostka nie pisałbym tu, naprawdę nikt nie ma żadnych pomysłów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma maglownica? Nie wiem jak jest w 2E, ale może to być chyba poducha pod skrzynią?

I jeszcze jest kwestia czy buda jest prosta i w jakim stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słychać stuki. Te stuki powoduje pęknięta sprężyna w tylnym zawieszeniu. Na początku też szukałem z przodu auta, bo tak dziwnie niósł się dźwięk po ramie... Warto sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylu dokladnie takie same dzwieki i pomoglo podniesienie na lewarku albo amortyzator albo sprezyna byla zle ulozona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jak jeździłem jeszcze modelem B4 miałem dokuczliwy metaliczny dźwięk dochodzący z przedniego zawieszenia. Na szarpakach niczego nie wykryto. Diagnosta wykluczył luzy oraz zużycie amortyzatorów. Jednak nie dawało mi to spokoju. Zmuszony byłem ustawić zbieżność i całkiem przypadkiem powiedziałem o tym innemu mechanikowi w innym warsztacie. Powiedział mi że to amortyzatory mają wybite w środku łożyska i szarpaki nigdy tego nie wykażą. Postanowiłem je wymienić. Stukanie ucichło na zawsze. Na wyjętym amortyzatorze dopiero zobaczyłem jaki luz zresztą mało widoczny ma tłoczysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swego czasu jak jeździłem jeszcze modelem B4 miałem dokuczliwy metaliczny dźwięk dochodzący z przedniego zawieszenia. Na szarpakach niczego nie wykryto. Diagnosta wykluczył luzy oraz zużycie amortyzatorów. Jednak nie dawało mi to spokoju. Zmuszony byłem ustawić zbieżność i całkiem przypadkiem powiedziałem o tym innemu mechanikowi w innym warsztacie. Powiedział mi że to amortyzatory mają wybite w środku łożyska i szarpaki nigdy tego nie wykażą. Postanowiłem je wymienić. Stukanie ucichło na zawsze. Na wyjętym amortyzatorze dopiero zobaczyłem jaki luz zresztą mało widoczny ma tłoczysko.

 

 

tez sie z takim czyms spotkalem wiec sprawdz to bo to bardzo mozliwe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z amortyzatorami w sumie nic nie robiłem jedynie poduszki nowe od góry, o jaki luz chodzi wyjąć amortyzator i wkład?? trzeba wymienić na nowe? nie do końca mogę skojarzyć o jaki luz chodzi a możliwe że to coś z tym bo amortyzatorów nie zmieniałem a sprężyna no może i z nią coś nie tak ale auto na drodze zachowuje się normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. może maglownica?
Kiedyś miałem podobną akcję , też powymieniałem podobnie jak u Ciebie prawie wszystko na końcu pojechałem do speca od przekładni , który stwierdził , że maglownica miała jedną śrubę mocno poluzowaną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a było to czuć jakoś w kierownicy bo u mnie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spytam bo umnie jak hamuje to jest jedno stukniecie gdzieś w zawieszeniu a sporo rzeczy wymieniłem i dodam że prawie jak auto już staje to jest ten dźwięk przy ruszaniu nie ma problemu cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a spytam bo umnie jak hamuje to jest jedno stukniecie gdzieś w zawieszeniu a sporo rzeczy wymieniłem i dodam że prawie jak auto już staje to jest ten dźwięk przy ruszaniu nie ma problemu cicho

Coraz to dziwniejsze objawy mają te nasze samochody. Wracając do tematu to co wymieniłeś jeśli można wiedzieć? Na podnośniku zawieszenie sprawdzałeś? U mnie też było stuknięcie przy gwałtownym hamowaniu i była to wina sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzales kolego łączniki stabilizatora.Może być tak że jak auto stoi niczego nie widać, dopiero w czasie jazdy słychac metaliczne pukanie.Umnie tak było w B-4 był zerwany łacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć właśnie co to może być. Przydałoby się jakbyś napisał co masz wymienione a co nie. było by dużo łatwiej w diagnozie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łączniki zmieniałem zimą na szarpakach nie tak dawno nic nie wykazało, nie robie dużo kilometrów więc raczej są ok firmy FEBI. tyłko że jak było to by coś z stabilizatorem to stukało by na dziurach a u nic cicho tylko jak ruszam i hamuje. a o jakie łożysko w amortyzatorze wam chodzi?? góre łożysko amortyzatora to w poduszcze na kielichu? jest nowe razem z poduszką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sworzeń?? Może to on??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności