Skocz do zawartości
michks123

Folia do lamp czy spray ? Co lepsze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem ponieważ chcę sobie przyciemnic przednia lampy w pasku , a nie wiem czy folią do lamp czy raczej sprayem . Jeszcze jedno pytanko. Czym różni się folia do lamp a folia do szyb ? Z góry dzięki i PozraVWiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam folię. :ok:

 

Jak policjant przy pierwszej kontroli będzie chciał zabrać ci dowód, to będziesz w stanie odtiuningować te lampy na miejscu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym różni się folia do lamp a folia do szyb ?

folia do lamp jest podobno w 95% światłoprzepuszczalna, do szyb raczej słabo z tą funkcją;) Jak chcesz przyciemnić to tylko folią, nie sprayem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz wyzej koledzy pisza ja bym przyciemnil folia zawsze mozna zerwac w 5min a sprej raczej nie pusci tak szybko sam sie zastanawiam na przyciemnieniem folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa 2 rodzaje folii

ciemna do lamp tylnich oraz jasna do lamp przednich .A z ta przepuszczlnoscia jest różnie.Ja w golfie miałem cały tył oklejony ładnie wyglądało ,prze 5 lat zero problemów czy to z policja czy przeglądami.Jak zrobisz to dobrze ,to nik sie nie kapnie ze to oklejane ,a spray zawsze ci moze zaciek wyjsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wybrał bym folie, kiedyś pomalowałem tylne lampy sprejem, po tym zabiegu słabiej świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie folia tez Ci oslabi swiatlo w jakims stopniu...ale zdecydowanie bardziej polecam folie niz spray:) Zawsze jak Ci sie znudzi mozesz ja zerwac:)

A co do tej przepuszczalnosci to jest to wielka sciema mi np migacze swieca na czerwono ale jakos z tym zyje;p;p;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tył mam malowany sprayem, ale sam nie malowalem. kupilem juz takie lampy. prezentuje sie wg mnie całkiem czarno :P co do przepuszczalnosci swiatła to w dzien przy duzym nasłonecznieniu jest kiepsko, 2 razy by we mnie wjechali (krzycząc na CB-radiu ze nie widać stopu) Generalnie chcę teraz tą farbę zmyć i okleić folią ( ponieważ byłby połysk a mam mat) a oto foto :)http://imageshack.us/photo/my-images/99/dsc9294k.jpg/

 

pozdrawiam G.

 

EDIT:

 

a co do przednich lamp to znalazłem piękne których nie trzeba juz oklejać tylko chwilowo nie stac mnie na nie :)

 

Foto :

 

http://www.ebay.com/itm/1997-2000-VW-PASSAT-B5-CRYSTAL-HEADLIGHT-CORNER-SIGNAL-LAMP-SMOKE-LENS-1998-1999-/150882772495?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3APassat&hash=item232150660f&vxp=mtr

Edytowane przez Gniewek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupilem juz takie lampy. prezentuje sie wg mnie całkiem czarno

Byłeś już tym autem na przeglądzie?

 

Sorry...nie doczytałem wieku.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanko odnoscie oklejania tylnich lamp w variancie .Czy trzeba wyjmowac lampy czy mozna na aucie okleic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś już okleił tylne lampy czarną folią ?

jak tak to dajcie jakieś foto, ja wczoraj okleiłem ale była mega czarna i nic nie było widać i ją zerwałem ;(

może ktoś oklejał jakąś mniej czarna ?:D

 

a wygląda to tak:

20120909873.jpg

20120909874.jpg

Edytowane przez Piontek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efekt fajny:) ale niestety za ciemno:(, ja mam w bagazniku jedna na próbe przyciemnioną lakierem, ale kolorem jest zbliżona do koloru mojej budy Mocca, ale naprawde mega lekko przyciemniona, zrobię fote to wrzuce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam nad czerwoną folią no chyba że znajdę jakąś mniej czarną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Też myślę nad przyciemnieniem światełek z przodu taką folią http://allegro.pl/folia-przyciemniajaca-do-lamp-2-odcienie-i2600768759.html tylko pytanie techniczne jak zabrać się do tego ,żeby nie spieprzyć?Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował zrobić w B5 3B światła cofania na czerwono? Chodzi o to, żeby cały klosz był czerwony. Czy czerwona folia zmieni barwę światła cofania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważajcie z tym przyciemnianiem bo jak ktoś wam wjedzie w tyłek i zobaczy że lampy są przyciemnione nie oryginalnie to jest wtedy wasza wina. U mnie kumple przyciemniali spray'em i efekt był bardzo fajny tylko tak delikatnie bez szaleństwa więc spray mogę polecić w 100%

 

---------- Dodano o 19:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:25 ----------

 

A czy ktoś próbował zrobić w B5 3B światła cofania na czerwono? Chodzi o to, żeby cały klosz był czerwony. Czy czerwona folia zmieni barwę światła cofania?

 

Nie zmieni barwy cofania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Też myślę nad przyciemnieniem światełek z przodu taką folią http://allegro.pl/folia-przyciemniajaca-do-lamp-2-odcienie-i2600768759.html tylko pytanie techniczne jak zabrać się do tego ,żeby nie spieprzyć?Pomóżcie.

 

Przednie lampy są w miarę płaskie w porównaniu z tyłem a takie już 2 razy robiłem i czeka mnie 3 zabawa. A więc z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć że jeśli chcesz kleić na mokro czyli spryskując lampę wodą potrzebujesz 2 osoby do pomocy bo folia nie trzyma się gdy ją kształtujemy. A bez wody raczej dasz rade na spokojnie samemu, gdyby poszło coś nie tak można spokojnie folie kawałkiem odkleić i poprawić.

Wytnij większy kawałek, ok 5cm zapasu na każda stronę, dokładnie wyczyść żeby żadne drobinki nie wpadły pod folię, przyklej na najbardziej płaskiej powierzchni lampy i podgrzewając folię (wystarczy do tego suszarka) naciągaj kształtując do każdej wypukłości. Podgrzana folia rozciąga się prawie jak guma (oczywiście w pewnych granicach). Trzeba do tego trochę precyzji i cierpliwości bo na początku może się wydawać że się nie da tego zrobić. Najlepiej kup więcej folii, kiedyś na pewno się przyda to co zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Też myślę nad przyciemnieniem światełek z przodu taką folią http://allegro.pl/folia-przyciemniajaca-do-lamp-2-odcienie-i2600768759.html tylko pytanie techniczne jak zabrać się do tego ,żeby nie spieprzyć?Pomóżcie.

 

Sławek, tak jak marcin66389122 pisał na spokojnie, wypij sobie browarka lub ze dwa :) i pełen chillout:) w poście 13 masz fotki jak się bawiłem z zewnętrzną lampą tylną w B6 a ma ona skomplikowany kształt do oklejenia, na spokojnie samemu z suszarką żony lub dziewczyny dasz radę, jak już okleisz to daj foto:)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności