Skocz do zawartości
Konrados

Zamek tylnej klapy - sedan

Rekomendowane odpowiedzi

witam też mam problem z klapą bagażnika w sedanie nie zamyka sie trzaskanie nic nie daje nie wiem co robić rozbierać czy lepiej do mechanika?

 

Miałem to samo. Zdjąłem tapicerkę. Okazało się, że po pierwsze spadła linka naciągająca zamek,a po 2 przesmarowałem WD40 i działa bez problemowo. Oczywiście mówimy o zamku, a nie o siłowniku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem to samo. Zdjąłem tapicerkę. Okazało się, że po pierwsze spadła linka naciągająca zamek,a po 2 przesmarowałem WD40 i działa bez problemowo. Oczywiście mówimy o zamku, a nie o siłowniku:)
popraw silnik w awarcie AHL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz jaśniej?

wstaw w opisie pod nickiem to B5 1.6 AHL chyba ze masz źle wpisany rok produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz znowu się skopsał zamek tylnej klapy, a raczej siłownik centralnego zamka.

 

Otóż klapa po trzaśnięciu się zamyka - zamek działa. Jednak kiedy kręcę kluczykiem w lewo i prawo, centralny zamyka/otwiera cały samochód oprócz bagażnika. On nadal jest otwarty. Nie słychać charakterystycznego dźwięku centralnego z tyłu. To wina siłownika? Co w takim wypadku można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz znowu się skopsał zamek tylnej klapy, a raczej siłownik centralnego zamka.

 

Otóż klapa po trzaśnięciu się zamyka - zamek działa. Jednak kiedy kręcę kluczykiem w lewo i prawo, centralny zamyka/otwiera cały samochód oprócz bagażnika. On nadal jest otwarty. Nie słychać charakterystycznego dźwięku centralnego z tyłu. To wina siłownika? Co w takim wypadku można zrobić?

podnieś klapę i na otwartej bez wykładziny na niej zamknij i otwórz auto to zobaczysz czy działa ci siłownik myślę ze tu będzie problem w przewodach kostkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem jak mówisz. Nie działa w ogóle. Działa tylko zamek, bez siłownika. Co z tymi przewodami? Mogło się coś wypiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiłem jak mówisz. Nie działa w ogóle. Działa tylko zamek, bez siłownika. Co z tymi przewodami? Mogło się coś wypiąć?
mogło się wypiąć lub w kostkach zaśniedziało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz może gdzieś schemat tych kostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadasz może gdzieś schemat tych kostek?

mam coś takiego [ATTACH]45979[/ATTACH]

P.S. jak cos chcesz to wal na gg lub pw szybciej sie dogadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z klapą i niestety padł siłownik otwierający klapę bagażnika tylko w serwisie vw wymieniają jest to czesta przyczyna zamków elektrycznych w passatach b5fl to samo jest w audi koszt naprawy 200zl pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam siłownik Ci się zepsuł czy coś z kablami było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam silownik nic sie nie dalo zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy.

Pod wpływem wilgoci w bagażniku mojego sedana, po przeszukaniu wszystkich dziur i dziurek skąd mogła by lecieć woda, dostrzegłem iż moja klapa ma luz.

Żeby ją domknąć trzeba mocniej uderzyć klapą, takie zwykłe standardowe domkniecie nie skutkuje.

Po zamknięciu można wyczuć lekki luz w klapie, lekko się rusza góra i dół.

No i z zewnątrz widać że klapa nie licuje się z błotnikami.

Wilgoć najczęściej pojawia się w miejscach zaznaczonych na zdjęciu na niebiesko, więc luz na klapie mógłby być tego przyczyną, nie dociskając uszczelki (czerwony kolor) woda wlewa się do środka.

Moje pytanie brzmi, czy jest jakaś możliwość regulacji zamka klapy żeby dociągał on mocniej? Oraz czy może ktoś w sedanie sprawdzić czy kapa po zamknięciu siedzi mu na sztywno czy również jest jakiś luz?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Arek

20100829.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy koledzy.

Pod wpływem wilgoci w bagażniku mojego sedana, po przeszukaniu wszystkich dziur i dziurek skąd mogła by lecieć woda, dostrzegłem iż moja klapa ma luz.

Żeby ją domknąć trzeba mocniej uderzyć klapą, takie zwykłe standardowe domkniecie nie skutkuje.

Po zamknięciu można wyczuć lekki luz w klapie, lekko się rusza góra i dół.

No i z zewnątrz widać że klapa nie licuje się z błotnikami.

Wilgoć najczęściej pojawia się w miejscach zaznaczonych na zdjęciu na niebiesko, więc luz na klapie mógłby być tego przyczyną, nie dociskając uszczelki (czerwony kolor) woda wlewa się do środka.

Moje pytanie brzmi, czy jest jakaś możliwość regulacji zamka klapy żeby dociągał on mocniej? Oraz czy może ktoś w sedanie sprawdzić czy kapa po zamknięciu siedzi mu na sztywno czy również jest jakiś luz?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Arek

możesz spróbować wymienić uszczelki i sprężynki innej regulacji nie ma no chyba ze wymiana zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelki są chyba wklejone, prawda?

istnieje taka możliwość zakupu i wymiany nowych sprężynek?

a czy taki luz może pochodzić jeszcze od zawiasów, może tam powinienem szukać problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczelki są chyba wklejone, prawda?

istnieje taka możliwość zakupu i wymiany nowych sprężynek?

a czy taki luz może pochodzić jeszcze od zawiasów, może tam powinienem szukać problemu?

uszczelki są na wcisk

etka podaje jako całość zamek ale dla polaka to nie problem ;)

co do zawiasów to przy zamkniętej klapie złap za tylną część klapy i spróbuj unieść jeśli się da to masz winowajcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam winowajce, po zamknięciu klapa z lewej strony lata jak przysłowiowy żyd po pustym sklepie ;) ale tylko z lewej, a wilgoć pojawiła się z obu stron.

Jak wygląda naprawa/regeneracja zawiasów klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba mam winowajce, po zamknięciu klapa z lewej strony lata jak przysłowiowy żyd po pustym sklepie ;) ale tylko z lewej, a wilgoć pojawiła się z obu stron.

Jak wygląda naprawa/regeneracja zawiasów klapy?

wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności