Skocz do zawartości
Konrados

Zamek tylnej klapy - sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak idzie sygnał z pilota. .. którymi kablami, wydaje mi się ze tymi samymi od pewnego momentu co od sterownika ale musiałby się wypowiedzieć ktoś kto to przerabial. To by mogło oznaczać ze albo sam przycisk (wymontuj i pomierz) bądź też kable od niego do tylnego mechanizmu zamka są do wymiany.

 

U mnie natomiast wymontowalem tylna klamke (znaczek) i wydaje mi się ze jego zasada jest do opisania jako mikrostyk zwierajacy. Zacząłem sprawdzać czy zwierajac dwa piny na kostce która podłączany do klamki otwieranie zadziała. I nie działa. ... wiec chyba wiazka jast uszkodzona.

a3eme5ut.jpg

To podobno częsta wada w CC wiec szukam dalej w którym miejscu jest zlamana ... chyba ze ktoś to przerabial juz i wie. ..

U siebie mogę tylko potwierdzić wcześniejszą diagnozę. Kable.

Wiązka wymieniona i wszystko działa.

127PLN za części.

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie dotyczy zamka ale konkretnie czy da się zamienić cały bębenek zamka z drzwi przednich z tym z klapy w kombi a może już ktoś tego próbował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uszkodził mi się zamek tylnej klapy, w związku z tym zabrałem się za jego wymianę. Odkręciłem wszystkie nakrętki od spodu i poległem. Cały zamek trzyma teraz ten mechanizm którym ręcznie otwieramy bagażnik. Klamka tak mocno gdzieś siedzi, że nie mam na to pomysłu, a nie chcę połamać. Proszę o wskazówki jak odczepić to dziadostwo

2lv0d2g.jpg

25que0l.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt .2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o wskazówki jak odczepić to dziadostwo

 

Kolego tam na środku jak jest bębenek masz jeszcze zawleczke w kształcie "C" musisz ją zdjąć i wtedy wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli teraz bębenek tylko trzyma, a nie klamka - dobrze rozumiem? I jak ściągnę zawleczkę z bębenka to zejdzie cały zamek, a bębenek zostanie w bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bębenek też wyjdzie to jest zespolone w całość ale zawleczka trzyma cały zamek w klapie.

 

teraz na twoich zdjęciach widze że nie potrzebnie odkreciłeś podświetlenie tablicy i tą blende (plastik) czy jak to tam sie nazywa od klamki zewnętrznej ale to nic.

Edytowane przez bardi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, jak przestanie padać deszcz to się za to zabiorę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje nowy zamek klapy bagażnika do Passata B5 Sedan 1.9 TDI 110 KM 2000r. Mój zamek ma numer  3B5827505E, na Allegro do sedana widzę zamki o numerze 3B5827505M lub 3B5827505A. Jaka jest miedzy nimi różnica, mogę kupić zamek z inna literą na końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności