Skocz do zawartości
Konrados

Zamek tylnej klapy - sedan

Rekomendowane odpowiedzi

coś za dużo tych błędów , wykasowałeś stare jak moduł padł i założyłeś inny ? Jak nie to wykasuj i zobacz które się pojawią bo z tych wychodzi jak by Ci wszystko nie działało od lusterek po zamki oraz szyby :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie jak zdemontować zamek z klapy ?

Rozkręciłem wszystko pod klapą,mogę już ruszać mechanizmem,tą plastikową listwą która jest na zewnątrz ale nie mogę jej zdjąć.

Mam problem z zamkiem,nie mogę wsadzić klucza i chciałem go zdemontowac i przeczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kasowalem błędy na starym module bo myślałem ze jeszcze zalapie po wyczyszczeniu ale nie działało kompletnie nic. Kupiłem nowy, założyłem i wszystko zaczęło działać oprócz zamków. Podlaczylem pod kompa i błędy wyskoczyly takie jak podawalem wcześniej. Co jeszcze może być nie tak z tym zamkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sprawdź przewody pokolei lecąc od modułu i rozwijając taśmę aż do kostek , potem kostki i przewody do drzwi , kostki w drzwiach i jak to nie da efektu rozebrać zamki pozostało. Zapomniałem zapytać - moduł nowy ma oznaczenie jak stary i kodowanie te same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde to jest co robić. Moduł ma ten sam symbol i kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joo, mam problem z otwarciem klapy w sedanie. Przycisk na klapie w ogóle nie reaguje, ze środka auta normalnie mogę otworzyć.

Korzystając z okazji chciałem się zapytać czy idzie wyregulować klapę, jest troszkę na nisko, minimalnie nadkola są wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli klapa do rozebrania i przycisk na stół , resztę dojdziesz sam :) , a co do reg. klapy to przecież są śruby co jest zamocowana ... popuszczasz i ustawiasz ( w 2 osoby lepiej się to robi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym popuszczaniem to rożnie bywa hehe :marecek niech się pogoda zrobi to wezmę się za ten zamek :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z zamkiem klapy bagażnika. Tyle że u mnie nie chciał się zamknąć centralny bagażnika w sedanie. Ściągnąłem tapicerkę sprawdziłem przewody czy idzie w nich prąd i okazało się że zamek a dokładniej siłownik był usyfiony. Wszystko oczyściłem popryskałem WD 40 i ręcznie poruszałem . Zamek odpuścił wszystko działa jak należy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Moze ktos bedzie mi w stanie pomoc. Opisze swoj problem, dotyczy on centralnego zamka tylnej klapy. Objawia sie to tym ze samoczynnie silownik otwiera zamyka otwiera zamyka. Podczas jazdy szczegolnie na wybojach na wyswietlaczu pojawia sie ostrzezenie o otwartej klapie. Podczas postoju rowniez slysze jak silownik pracuje.Wyciagnalem caly zamek razem z lampkami , obejrzalem nie widac zadnych przetarc itp. Jakies pomysly co moze to powodowac . Passat z 2002 roku sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzisiaj sobie zdjąłem tapicerkę z klapy, ponieważ irytowało mnie od dłuższego czasu, że na mrozach mam problem z otwieraniem bagażnika. Na siłowniczku i całym zamku było raczej bardzo czysto. Auto stało w słońcu i nie było problemu z zamykaniem i otwieraniem. Coś mnie pokusiło i uznałem, że skoro mam ściągnętą tapicerkę, to psiknę smarem w spray'u, tak na "zaś". Założyłem tapicerkę i chciałem zamknąć klapę a tu zonk. Kompletnie nie zamyka mi bagażnika, odbija się klapa i nie widzę przyczyny. Czy możliwe, że psiknąłem na mikrostyk i go załatwiłem?

Dodam, że nie wiem, w którym miejscu podczas deszczów leje mi się woda w środek klapy bagażnika. PO dużym deszczu słyszę chlupanie wody w klapie. Co dziwne, dzisiaj po ściągnięciu tapicerki w środku było sucho i czystko jakby auto było z salonu...

Edytowane przez autosan
zapomniałem dodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek w klapie nie zamyka się - zarówno z kluczyka jak i z pilota.

Chyba brakuje napięcia bo na oko wszystko wygląda ok.

Czytałem coś o podłączaniu żarówki (próbówki) w celu sprawdzenia czy jest napięcie.

Żarówkę podłączyłem do tego kabelka który zaznaczyłem na obrazku.

Jednak nie pali się ani podczas zamykania ani podczas otwierania :(

klapa.jpg

 

Ps. Lampka oświetlająca wnętrze bagażnika działa - jeśli to ma jakiś związek.

 

Zamek naprawiony :)

Okazało się, że mechanizm "z bolcem" (ten w białym plastiku) zaciął się.

Wystarczyło otworzyć ten biały plastik i ręcznie popchnąć bolec.

Trochę męczarni było z demontażem całego zamka, ale w końcu okazało się że poza odkręceniem 2 nakrętek trzeba jeszcze wypchnąć drucik metalowy trzymający zamek od wewnątrz (chodzi o miejsce w których wkładany jest klucz).

Edytowane przez alcapon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napięciem lekko się pomyliłem. Po podłączeniu żarówki do kabla zaznaczonego na powyższym obrazku żarówka pali się gdy zamek jest zamykany.

Do zamka dochodzą jeszcze 2 inne kable. Czy tam także powinno być napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a gdzie ustawic,zeby klapa otwierala sie razem z drzwiami,a nie jak teraz drzwi osobno i klapa osobno srodkowym przyciskiem pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki problem ze nie wsadze do konca kluczyka do zamka :( jakosz szwab cos tam porobil ze ni huu psykane WD i ciut dalej wchodzi ale nic . Jak sie do niego dostać by go jakos otwozyc popatrzec tam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie . Mam mały problem z otwarciem tylnej klapy bagażnika . Otwieranie z kluczyka działa , lecz nie działa klamka na klapie bagażnika i również nie działa otwarcie zamka bagażnika ze środka gdy przyciskam przycisk słychać tylko takie głośne (jak by wciąganie ) ale nic z zamkiem się nie dzieje . Przyciskiem na pilocie też słychać ten dźwięk i nic się nie dzieje macie jakieś pomysły na te dwa problemy ?

1.Nie działająca klamka na klapie bagażnika

2.przycisk na pilocie i wewnątrz nie otwierają zamka tylko słychać jakiś dźwięk(przycisk do wlewu działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w związku z walką z powodzią w bagażniku zacząłem demontować zamek tylnej klapy (AHL 1.6 '96 sedan). Leje się między listwą nad rejestracją a klapą. Odkręcilem nakrętki trzymające tę listwe i mechanizm zamka. Zamek i listwa sie juz ruszają przy probie demontazu, ale ewidentnie jedno i drugie trzyma zamek. Jak rozdzielic te 2 ustrojstwa?

Kolejnym problem jest to ze nie moge przekręcic klucza w tylnym zamku, tak aby był "poziomo".

Ktos ma jakis pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam oświetlenia w bagażniku w sedanie. Wyjąłem zamek żeby zobaczyć mikrostyki i są ok (jak odciągnie sie tą zawleczkę zeby wyjąć zamek, a nie bedzie chciał wyjść to trzeba pukać we wkłądkę nad rejestracją.Ja nie wiedziałem ze wkładka też wychodzi i godzinę szarpałem zamek). Mam trzy wtyczki, jedna do tłoczka zielony i niebieski 8V, druga do zamka brąz braz-zielony braz-niebieski a trzecia jest wolna wisi sobie i nigdzie nic nie ma żeby ja wpiać brąz braz-czarny.Wychodzi na to ze ta trzecia wtyczka jest od oświetlenia i gdzie ja wpiąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paw13cio

witam mam pytanie jak zdemontować tą listwe z klapy bagaznika w której jest zamek (u mnie go nie ma:) ) oklejam samochód i utkwiłem w tym punkcie nie wiem jak ją odczepić odkreciłem juz tapicerke klapy , potem 4 nakrętki mocujące listwe i nic listwa rusza sie ale nadal ja coś trzyma prosze o pomoc ???? pozdrawiam

Edytowane przez paw13cio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie działa otwieranie bagażnika z pilota jak i również nie moge jej otworzyc z przycisku w klapie co moze byc przyczyna? Sprawdzilem miernikiem i do silownika dochodzi tylko napiecie 0,4v wydaje mi sie ze powinno byc 12v prosze o pomoc bo denerwuje mnie otwieranie klapy kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności