Skocz do zawartości
mucha_177

2.0TDI 140kM BKP chłodnica recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie tych chłodnic... nawymieniałem się ich trochę ostatnio w autach klientów z powodu syczących osiek i mam pytanie do znawców tematu. Chłodniczki nie są już drogie, regenerowane chyba za 400 z gwarancją i nie ma już problemów przez jakiś cza ale czy jeśli mam jeszcze ją sprawną i jest szczelna w moim CBAB to czy ściągając wężyk podciśnienia i zaślepiając go coś drastycznie się zmieni? Jeździ ktoś z wyłączoną tą przepustnicą? Można ustawić ją na pół otwartą jak ktoś wcześniej wspominał lub zamkniętą lub całkowicie otwartą, powoduje ona tylko to że spaliny albo lecą przez element z płaszczem wodnym (oddają temperaturę wodzie) albo omijają ten element i lecą gorące do kolektora ssącego. Na bank każdy będzie miał z ośką problemy, może da się to jakoś opóźnić... Dostęp nie jest zły aby tylko rozłączyć, fotka wyżej to to samo co u mnie.

 

Ja jeżdżę teraz na całkowicie otwartej ,ale nie ze względu na syczenie tylko ze jest częściowo zapchana ponieważ wchodzi w tryb awaryjny ,błąd jaki sie pojawia to za mały przepływ spalin egr , ja zrobiłem tak ze odpiolem całkowicie wężyki podciśnieniowe od elektrozaworu i je połączyłem razem rurka tak ze teraz jak zapale silnik to klapka jest całkowicie otwarta i po zrobieniu 500km błąd się nie pojawił, co jeszcze ciekawe to ze jak pojawił się błąd egr to dpf nom stop się załączał co ok 200km a wcześniej co 1000-1200 moj silnik to CBDC CR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz masz tak że po odpaleniu silnika jak tylko pojawi się po chwili podciśnienie to zaciąga przepustnicę. W ten sposób szybciej Ci się ona wyrobi i rozszczelni. Musiał byś przy elektrozaworze zaślepić wężyki a ramie przy gruszce fizycznie zablokować w pozycji zaciągniętej żeby nie pracowało co zgaszenie i odpalenie auta. Tylko pytanie teraz jak ramię gruszki jest zwolnione to spaliny idą przez część z wodnym płaszczem czy idą przez nią jak ramię gruszki jest zaciągnięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ,po odpaleniu silnika zaraz zaciąga gruszkę i jest wtedy większy przepływ spalin przynajmniej w moim przypadku, sprawdzałem to w ten sposób ze odkręciłem rurkę doprowadzającą spaliny do egr te która idzie własnie z tej chlodniczki ,i na zapalonym silniku jeżeli jeżeli klapka była zamknięta czyli gruszka bez podciśnienia to wylot spalin z tej rurki jest bardzo mały i dlatego wchodzi mi w tryb awaryjny i błąd ,mały przepływ spalin, natomiast gdy podam podciśnienie na gruszkę to przepływ ewidentnie jest większy widać gołym okiem, i tej pozycji nie łapie błędu ,wniosek ze zatkany jest ten główny przelot spalin bo po nagrzaniu silnika klapka się zamyka ,gruszka luzuje ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zajrzałem sobie do chłodniczki spalin z myślą że rozłączę gruszkę od nieszczęsnej przepustnicy która się wyrabia i syczy. Obadałem i oczytałem trochę temat. Jeżeli chodzi o chłodniczki z przepustnicą/przesłoną sprawa wygląda następująco (sprawdziłem u siebie na aucie i jest tak jak opisane). Po odpaleniu silnika, aby go jak najszybciej nagrzać zostaje podane podciśnienie na gruszkę, gruszka ciągnie ramię przepustnicy i spaliny wewnątrz chłodniczki nie idą kanałem z płaszczem wodnym (kanaliki z rurek). Idą jednym większym kanałem. Chodzi o to aby podać do silnika gorące spaliny bez chłodzenia ich co spowoduje że silnik szybciej się zagrzeje. Po złapaniu przez silnik temperatury roboczej podciśnienie przestaje być podawane na gruszkę i po zluzowaniu przepustnica zamyka przepływ dużym kanałem a spaliny zaczynają przechodzić przez owe mniejsze rurki które otoczone są płaszczem wodnym. Nagrzany silnik nie potrzebuje już gorących spalin więc są chłodzone i zmniejsza się ich objętość, dzięki temu można ich więcej wcisnąć do komory spalania i dzięki temu robi się ekologiczniej itd... itp...   Przepustnica pracuje też podczas wypalania DPFu, mimo że silnik jest gorący to zostają podane spaliny większym kanałem aby ich temperatura była jak największa i pomóc w procesie wypalania.  Na 2 stronie tego tematu jest foto rozciętej chłodnicy i widać większy kanał oraz mniejsze kanaliki, podał bym nr. posta ale znikły po modernizacji forum.  U mnie niestety różni się trochę teoria od praktyki. Mianowicie podciśnienie jest podawane jak w opisie ale gruszka nie ma siły zaciągnąć ramienia, prawdopodobnie zapieczone a na siłę nie próbowałem. Przepustnica stoi w pozycji puszczonej czyli przepływ cały czas przez płaszcz wodny. Nie zauważyłem nigdy problemu z DPFem, wypala co 800km większości miastowej jazdy. W sumie to chciałem też tak zrobić aby gruszka nie pracowała i nie wyrabiała osi przepustnicy, ale zrobiło się samo..  Odłączyłem tylko i zaślepiłem dojście podciśnienia do elektrozaworu sterującego nad filtrem oleju, nie będzie to męczyło membrany w gruszce. Czytałem że niektórym użytkownikom wypina się ramie gruszki, być może za jakiś czas wypięło by się i u mnie od siłowania się gruszki z zapieczoną przepustnicą. Ktoś sprawdza u siebie od czasu do czasu czy chodzi ta przepustnica? Jak pisałem wyżej zajrzałem tam z ciekawości aby zapobiegać niż później leczyć, żadnych błędów i żadnych problemów z silnikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szybkie pytanie - jak znaleźć model/numer tej chłodnicy recyrkulacji spalin żeby mieć pewność że się zamawia to co będzie pasować? Myślę o zamienniku bo 1600+ za nową do samochodu 10+ lat to jakoś mi się nie klei...
Do mojego (B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB) 2020) pasuje np. teoretycznie taka za 415 zł:

 https://allegro.pl/oferta/chlodnica-spalin-egr-a3-vw-golf-v-passat-b6-2-0tdi-8698830880

Edytowane przez Yarpen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to do twojego wozu podejdzie ten drugi rodzaj chłodnicy (płaski) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności