Skocz do zawartości
mucha_177

2.0TDI 140kM BKP chłodnica recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie zauwayłem spadek mocy i wieksze jakby spalanie umowiłem sie z tunerem na ponowne chmowanie zobaczymy ile wypluje teraz. tuner za kompletne wyłaczenie egr chce 200zł to chyba warto w porownaniu do nowej chłodnicy za 1600zł i mam spokoj z wszystkim co wadliwe ;)

Edytowane przez pitekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Podepnę sie tutaj . U mnie od kilku tygodni sieje błędami Egr , czasem przechodzi w tryb awaryjny , czasem tylko sprężynka . Chciałbym programowo wyłączyć Egr .... Ktoś juz tak zrobił jakie ma opinie , czy bardzo źle to wpłynie na dpf , bo i takie opinie słyszałem . Auto ma 200 000 wiec liczę sie i tak z wycięciem dpf pewnie w niedalekiej przyszłości . Koszt Egr z chłodnica to 1500 pln ....plus robota .w tej cenie to obie sprawy wytnę .

Bardzo prosze o info , nie mogę zakładać nowego tematu , moze ktoś wrzuciłby to pytanie jako temat ...nie mam kogo sie doradzić . Dziekuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po usunięciu tzn wyłączeniu komputerowo Egr. Dpf-a już dawno nie mam jak pisałem moje obserwacje teraz wygląda tak silnik ma.ciężko się nagrać tzn wcześniej wypad do pobliskiego miasta runda w koło po sklepach 90* temp płynu teraz jadę tam randka wracam do domu i praktycznie przy domu auto osiąga 90* co za tym idzie dłużej klekocze i większe spalanie co do mocy auto jak nowe wkreca się na obroty aż miło w lato ta opcja się przyda ale w zimę ciężko nagrzac środek dobrze ze jeszcze mam elektryczny grzejnik pomocniczy. A więc albo trzeba włączyć egr spowrotem i załatac chłodnice spalin która była przyczyną wyłączenia Egr albo tak zostawić tylko czy to dobre dla motoru na krótkich trasach będzie wiecznie niedogrzany zaraz pewnie pojawia się problemy z odma i mlekiem w oleju??? Ci wy sądzicie koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po wymianie chłodnicy spalin, nie mogę ze starej wydłubać klapy zamykającej i wałka. Tokarz powiedział że wałek mogę zniszczyć byle klapę uratować a on zrobi wałek i tulejki wiec będzie szczelnie. Mam jeszcze jedną chłodnicę do sprzedania w stanie idealnym ale jest chyba od 16V TDI. Jak chcecie dobre chłodnice to polecam Gabriel moto parts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za taką chłodnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do bmp placilem 600zl za ta ktora mam od 16V TDI chciałbym tyle ile zaplacilem czyli 80zl jest sprawna ale ma urwaną szpilkę - mogę ją odkręcić i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D tak 80PLN oczywiście plus przesylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnicę jaką mam do sprzedania to 03G131513J pasuje do BKP, BKD i może innych ale nie wiem i jest w stanie idealnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie moja chłodnica miała nr 03G131512J wczoraj dotarła do mnie zamówiona że znanego portalu używana. Postanowiłem Ja sam wymienić bez kanału. Podzielę się wami

 

Ja zacząłem przy skrzyni demontaż

Akumulatora podstawy akumulatora filtra powietrza z obudowa trzeba odkręcić linki od zmiany biegów wystarczy je wtedy odsunąć na bok I mamy wtedy dostęp do 2srob od wlotu spalin do chłodnicy jest to chyba torx 12kontny. Dalej musimy odkręcić od strony rozrządu opaskę przy turbine od Dpf i cały sensor map z wiązka mocowane na 2torx 30. Teraz dalsza zabawa od spodu odkrecamy osłonę Silnika od spodu tam z uwagi na mało miejsca i brak kanału Ja wyjechałem przednimi kołami na najazdy. Trzeba odkręcić dpf od spodu mocowany na plaskowniku 5 śrubami na klucz 13. Wtedy możemy odsunąć Dpf na bok albo nim manewrowac.Odkrecamy też splyw od turbiny na klucz 27 od bloku silnika i przy samej turbine jest śruba podtrzymująca na.klucz 13 Od strony Rozrządu jest wylot spalin mocowany na 2sruby torx 12kontne jak od strony aku. Zostaje nam teraz odkręcić sama chłodnice mocowana na 4 śruby torx30 normalny Bardzo mało Miejsca trzeba mieć mała knarke i dużo cierpliwości raz trzeba użyć Przedłużki raz samą knarke. Jak już ją odkrecimy trzeba zdjąć wężyk podciśnienia I trzeba ją wymanewrowac między sankami a silnikiem też nie.ma za dużo miejsca montaż w odwrotnej kolejności trzeba pamiętać że jak jest wylot i wlot spalin są tam uszczelki między chłodnica a rurami mi zajęło to pół dnia było Ciężko może to trochę wam pomoże co napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę pogmatwałeś ta instrukcje, jestem mechanikiem i nie dawno wymieniałem u siebie i tez mam DPF. u mnie były problemy bo śruby nie chciały się odkręcić i przy obejmie od DPF-TURBO urwała się śruba ale to już w imadle nagrzałem i odkręciłem (nowa ok 100zl). pamiętajcie żeby odpowietrzyć układ chłodzenia.

 

PS Bravo zaoszczędziłeś minimum 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie opaska od turbiny poszła lekko bi już była kilkakrotnie odkrecana najpierw do wyciągnięcia turbiny bo geometria zatarta później była głowica ściągania później był dpf usuwany więc nie było problemu z jej odkreceniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy poradził sobie ktoś i ma do sprzedania te tulejki uszczelniające do tdi ale 2.0 8V BMP??? mam nie szczelną chłodnicę a nie chce kupować używki bo może za chwilę być taka sama. a może ktoś ma używaną uszkodzoną do sprzedania to dorobię kilka takich zestawów uszczelniających, mogę to ogarnąć ale muszę mieć część w reku a swojej nie wyjmę bo auto cały czas jeździ.

Dorabiał ktoś takowe uszczelnienie we własnym zakresie? bo też próbuje sam to zregenerować, na aukcjach są za 600zł po regeneracji czyli się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dałem rady wyjąć klapy bo jak by wyszła to by mi tokaz zrobił ale klapa jest na gorąco wviskana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry , Czesc , chcialbym zapytac czy udalo Ci sie dorobic tulejki i jakos to skutecznie uszczelnic ? mysle ze bez dorobienia nowej oski sie nie obejdzie ...

chetnie kupie jakis zestaw naprawczy

pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o identyfikację chłodniczki do b6 2.0tdi BMP, czy ta o numerze 03L131512B będzie pasować.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o identyfikację chłodniczki do b6 2.0tdi BMP, czy ta o numerze 03L131512B będzie pasować.

Z góry dziękuję.

 

Miesiąc temu wymieniałem u siebie chłodnicę EGR na nowy oryginał o symbolu 03G131512AD. Kupiłem w ASO za 1370,00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłodnicę jaką mam do sprzedania to 03G131513J pasuje do BKP, BKD i może innych ale nie wiem i jest w stanie idealnym.

 

Masz jeszcze tą chłodnicę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta przepustnica w chłodnicy spalin w silniku CBAB normalnie jest w pozycji zamkniętej czy otwartej? Zauważyłem że w mojej chyba ośka jest ukręcona bo gruszka steruje dźwigienką, ale ośka się nie przekręca. Błędów żadnych nie ma.

20170404_122236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych chłodnic... nawymieniałem się ich trochę ostatnio w autach klientów z powodu syczących osiek i mam pytanie do znawców tematu. Chłodniczki nie są już drogie, regenerowane chyba za 400 z gwarancją i nie ma już problemów przez jakiś cza ale czy jeśli mam jeszcze ją sprawną i jest szczelna w moim CBAB to czy ściągając wężyk podciśnienia i zaślepiając go coś drastycznie się zmieni? Jeździ ktoś z wyłączoną tą przepustnicą? Można ustawić ją na pół otwartą jak ktoś wcześniej wspominał lub zamkniętą lub całkowicie otwartą, powoduje ona tylko to że spaliny albo lecą przez element z płaszczem wodnym (oddają temperaturę wodzie) albo omijają ten element i lecą gorące do kolektora ssącego. Na bank każdy będzie miał z ośką problemy, może da się to jakoś opóźnić... Dostęp nie jest zły aby tylko rozłączyć, fotka wyżej to to samo co u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności