Skocz do zawartości
polonez15

Klimatyzacja - zamarzają rurki

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Po regeneracji kompresora zamarzają mi rurki jak widać na zdjęciu. Zawór rozprężny nowy oryginalny ( żółty). Wcześniej nie było takich objawów. Zawór w sprężarce na pewno sprawny, jedyne co, to mógł zostać przesunięty w swej osi a to chyba ma znaczenie. Czego to może być objawem? Czynnika nabito wg. producenta...DSC02837.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to ciśnienie na ssaniu sprężarki jest zbyt niskie (za niskie ciśnienie=za niska temperatura, a temperatura jest za niska bo wymroziła się wilgoć z powietrza) Powodem możne być źle działający zawór rozprężny (zbyt mocno dławi). Jeśli zamiast zaworu rozprężnego w układzie jest kapilara to mogła ona zostać załamana i również zbyt mocno dławi.

Daj znać co było gdy już to naprawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima chłodzi do nawet -5 stopni, nie przestaje chłodzić nawet po godzinie. Zawór rozprężny jest nowy więc dlaczego miałby źle działać? Nie podobają mi się przewody do kompresora, są nieźle pozaginane na trasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passatach nie ma zaworu rozpreznego tylko w tym srubunku na zdjeciu jest dysza rozprezna.

Jezeli załozyłes zawor to go wymontuj bo rozprezenie nastepuje przed nim i za nim dlatego jest taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A przypadkiem nie jeździsz z włączonym osuszaczem szyby przedniej. Ja raz jadąc dłuższą trasą tak jechałem i miałem zamarzniętą prawie całą przegrodę gdzie przebiegają rurki. Chłodniczka klimatyzacji tak się oszroniła, że nie było nadmuchu powietrza, szyby zaczęły parować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mówiłem o dyszy. Nie ważne gdzie nastawię nawiew a nawet na auto tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz cisnienia w układzie i czy nie jest tak ze w układzie jest wiecej oleju niz freonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ciśnień nie podam bo nie sprawdzę, oleju weszło 9 ml wg maszyny a czynnika 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też jestem po przejściach z klima było parę nieszczelności dziś udało mi się nabić klimę

1 001.jpg

i zauważyłem że mam jedną rurkę mokra i po pewnym czasie oszrania się lecz dużo mniej niż na zdjeciu w 1 poscie nie wiem dlaczego, ale ciekawostka jest taka że nie widzę aby kapała woda z osuszacza i ta całą rurka jest tam też mokra może w tym tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda trochę jakby Ci ktoś freony pomylił i zamiast 134a nabił 22-kę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta

Siema u mnie zaworek wyczyszczony układ napełniony lecz przewody zamarzają mi dopiero poniżej 20 stopni na zewnątrz. Uciążliwe to jest ponieważ po około 40min jazdy zamarza mi całkowicie parownik i nie mam nawiewu :rozpacz

Zaś przy 30 stopniach klima super schładza mi kabinę (wieje mi wiatrem 2-3 stopnie) a na przewodach nawet grama lodu nie ma. Na postoju na LP było 2.2 bara a na HP nie bardzo wiem ale facet od klimy mówił że jest ok a poza tym po chwili załączał się 2 bieg wentylatora. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej odświeżę temat. Czy komuś udało się rozwiązać problem z tymi zamarzającymi rurkami? Bo mam teraz taki sam problem. Od kilku dni jak jeżdżę to zamarzaja mi rurki od klimy i w środku wtedy w ogóle mi nie dmucha powietrze. Dodam że nawet ciepłe bo wiadomo jaka jest pora roku. Dopiero jak wcisne na ekonomia i te rurki odmarzna to wtedy dmucha aż miło cieplutko. Musze jeździć cały czas na Econ i wtedy jest ok. W sumie Tera mi to zbytnio nie przeszkadza ale jak przyjdzie lato to będzie ciężko bez klimy. Proszę.o jakaś pomoc jeżeli komuś udało się rozwiązać problem. Pozdrawiam.

Coś ktoś? Uporal się ktoś z tym?

Edytowane przez klubbingam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydałem 1700 na naprawę klimy a po jakimś czasie znowu zamarzały. Serwis powiedział, że wymieni dyszę na inną ale póki co nie zmieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czuję że jak pojadę do jakiegoś magika od klimy to mnie tylko naciagnie na koszty a i tak nic nie pomoże. Trochę tych tematów się naczytalem w necie o tych zamarzajacych rurkach. Ale nikt nie napisał czy w końcu coś mu pomogło. No nic będę szukał i jak co dam znać co mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dyszy i kontrola cisnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, właśnie po wymianie sprężarki. Każdy serwis mówił że wymieniał dyszę, a nic to nie dawało. W końcu sam kupiłem dysze wymieniłem, i problem ustał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurki zamarzają, bo brak odbioru ciepła z parownika. Parownik jest już tak zapchany śmieciami i zlepionymi pyłkami, że wymaga wymiany na nowy.56dee3f0d58f1zs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy udało się komuś ogarnąć temat zamarzających rurek klimatyzacji? 

ja zmieniłem u siebie już chyba z 5 dysz dławiących różnego koloru zero poprawy kolejnym krokiem był osuszacz nadal nic. jak były upały klima śmigała idealnie ale temperatury spadły poniżej 20 i problem wrócił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności