Skocz do zawartości
falla_x

zerwany gwint w górnym kielichu amortyzatora przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

ten gwint to nieporozumienie jest bardzo delikatny w sumie wychodzi już przy odkręcaniu ze śrubą

 

zbieg okoliczności hmm a w oddali było słychać strzały :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy montażu rozpórki też się wykręcił gwint ze śrubą ;) Także jakaś wada fabrycznie pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w innych miejscach są osadzone mocowania, górnych wahaczy. I stąd ta nie zamienność stalowego i aluminiowego kielicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z tylnymi amorkami. Dziś zabrałem się za ich wymianę - dolna śruba puściła i się ładnie odkręciła. Jak odkręcałem górna to pach i jedna się urwała drugiej juz nie tykałem. Ma ktoś może jakąś fotkę jak wygląda mocowanie nad amorkiem, bo urwała mi sie 1/3 śruby reszta została . Jak wykręcić tą urwaną? Moze jak odkręcę amorek to będzie gwint, albo urwe drugą i bede w bladej ... Głupie pytanie - czy bez amorka mogę jechać do jakiegoś warsztatu? Kogo ewentualnie z Gdańska , okolic mi polecicie

Chłopaki pomóżcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się zrobić. Mi kiedyś 2 się Urwały. Bez amorka można jechać, oczywiście na spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ta śruba jest na wylot czy jak? Myślę jakby to rozwiercić. Dojście paskudne.

 

 

Zrobione :) zakupiony komplet wykrętaków, wierteł itp. Sprawa wyglądała następująco- śruba była urwana dość głęboko -puknąłem punktakiem, potem wiercenie żeby użyć wykrętaka. i niespodzianka - zerwana śruba przy wierceniu się wkręciła do środka i spadła. nowy amorek założony i przykręcony.

Czemu śruba się zerwała- znajomy super mechanik mówi ze heheh pewnie zamiast odkręcić ja do ją dokręcałem- kurcze wstyd :(

Edytowane przez kawalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem z ta sruba, obok idzie wiazka z komputera i ktos ją chyba wkrecał pod kątem i dzis jak dokrecalem to chwycila z bardzo malym oporem, na poczatek sprobuje przegwintowac na troche wiekszy rozmiar, jak nie pomoze wymienie element.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności