Skocz do zawartości
falla_x

zerwany gwint w górnym kielichu amortyzatora przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko do was dziś przy montażu górnej rozpórki za uwarzyłem że jedna z 3 śrub mocowania kielicha amortyzatora przedniego odkręciła się bez jakiegoś większego wysiłku , prawdopodobnie koleś który ostatnio zmieniał mi zawieszenie zerwał gwint w tym kielichu, nie da się teraz mocno dokręcić tej śruby a jest to jest to jedna z 2 śrub mocujących rozpórkę , co prawda lekko dała się dokręcić i dałem na gwint klej do gwintów ale obawy są

 

moje pytanie brzmi czy można tak jeździć ? 2 pozostałe śruby są ok , no i czy rozpórka nie będzie jakoś tej śruby teraz nadwyrężała ?

 

wcześniej ta śruba tez nie była mocno dociągnięta tylko z wyczuciem lekko przykręcona ale nie wiedziałem o tym teraz wiem i mnie to gryzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT , ale możesz powiedzieć jaką rozpórkę założyłeś , link do aukcji albo cuś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry za OT , ale możesz powiedzieć jaką rozpórkę założyłeś , link do aukcji albo cuś ?

 

pokazana jest w moim temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jasności wkleja foto chodzi o zerwany gwint przy śrubie zaznaczonej w kółeczku

 

09045de613ea529d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by od dołu załozyc nakretke oile jest tam miejsce a jak nie to szukac innego dobrego elementu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla spokoju możesz wymienić ten element do którego przykręcane są wahacze bo gwint jest w nim a nie w budzie auta

 

1.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla jasności wkleja foto chodzi o zerwany gwint przy śrubie zaznaczonej w kółeczku

 

Miałem tak samo zerwany gwint, kupiłem używane mocowanie za 40zł. Kup sobie gdzieś i będziesz miał święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla spokoju możesz wymienić ten element do którego przykręcane są wahacze bo gwint jest w nim a nie w budzie auta
Miałem tak samo zerwany gwint, kupiłem używane mocowanie za 40zł. Kup sobie gdzieś i będziesz miał święty spokój.

 

Piotrek tak jak piszą chłopaki szukaj używanego wymienisz i będziesz spokojnie spał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak dać nakrętkę od dołu? Przynajmniej doraźnie, do najbliższej wymiany np. wahaczy i wtedy temat ogarnąć razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc dzięki za wszelkie ready na pewno kupię i przy najbliższym gmeraniu przy zawieszeniu wymienię ten kielich

 

dziś zastosowałem dłuższą śrubę i dałem nakrętkę od dołu ( po odkręceniu górnego wahacza ) i trzyma ok zawsze lepsze to niż jazda na 2 śrubach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to samo mi się przytrafiło i również przy montażu rozpórki... koniec końców wymieniłeś kielich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za wyrażenie ale jesteście idiotami... :D wystarczy od nowa nagwintowac ten otwór, to jest aluminiowe.

a generalnie w VW nie dokreca sie mocno tych sr€bek ze wzgledu na gwinty w aluminium ktore jest miękkie, i daje sie sruby na locktite + dokrecanie z wyczuciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego, jak myślisz że ponowne gwintowanie w jakiś sposób zregeneruje przeciągnięty gwint, to jesteś mało zorientowany w temacie (żeby nie użyć epitetu którym okrasiłeś przedmówców).

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem dłuższą śrubę i nakrętkę od dołu nie wymieniałem kielicha bo mijało się to z celem raz a dwa dodatkowe niepotrzebne koszta , ale przy wymianie amorka na pewno go wymienię

 

 

przepraszam za wyrażenie ale jesteście idiotami...

 

nie za duże słowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, zwróć tylko uwagę aby nakrętka z pod spodu nie obcierała o sprężynę i możesz jeździć.

Teraz kielich możesz zakupić za 25 zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, jak myślisz że ponowne gwintowanie w jakiś sposób zregeneruje przeciągnięty gwint, to jesteś mało zorientowany w temacie (żeby nie użyć epitetu którym okrasiłeś przedmówców).

ja wygwinotwałem gwintownikiem M12... dawanie nakrętek mija się z celem moim zdaniem no więcej roboty z tym, bo ponowne wygwintowanie to 5 min roboty

 

nie mniej jednak nazwanie nas idiotami (nie wziąłem tego do siebie:) ) jest nie na miejscu nie każdy jest tak kumaty :lol

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje starego kotleta - ale dopiero teraz przy obniżeniu wymieniłem kielich - powiedzcie założyli mi zamiast aluminiowego z b5 fl stalowy z passata przed lifta

 

po wymianie zawiechy mam problem ze ściąganiem w prawą stronę czego wcześniej nie było czy kielich stalowy może sie czymś różnić od aluminiowego ? czy to zbieg okoliczności ? na zbieżności wyszło że kąt pochylenia koła z prawej jest 1,95 a z lewej 1,25 zbieżność ustawił kąty powiedział że nie są do regulacji w tym aucie

 

A i ktoś regulował kiedyś sankami pochylenie koła albo krzywą zbieżności ?

Edytowane przez falla_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zerwane gwinty i jak kupowałem nowy kielich, sprzedawca z Allegro powiedział że stalowe i aluminiowe są niezamienne i kupiłem. Ostatecznie kupiłem kielich u innego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ze niby stalowy nie pasuje w miejsce aluminium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj zerwałem gwint przy wymianie sprężyn co od Ciebie kupiłem :P haha zbieg okoliczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności