Skocz do zawartości
hpnoti

Czy Spalanie Benzyny ma coś wspólnego z...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od jakiegoś czasu, samochodzik spala mi średnio 15-17l gazu na setke, co jest jak wiadomo paranoją. Trzy tygodnie temu odwiedziłem pierwszego gazownika... otóż podłączył pod komputer, o jakichś MS mówił, ze mam 2x dłuższe od benzyny, a powinno byc 1 MS dluzsze, ale w ogole nie pamietam od czego one ;p i mówił (nie wyjmował)wtryski prawdopodobnie juz do wymiany swoje lata mają (gaz ma 7 lat w aucie) ok, dziekuje dowidzenia. Jego klikanie na komputerze nic nie dało spala dalej dużo. Dzis kolejny gazownik.... popatrzył, komputer wyjął wtryski i mówi, ze wszystko jest w bdb stanie, wtryski jak na tyle lat trzymaja sie dobrze. Aha świetnie, czyli już jeden lub drugi klamie lub nie wie ocb. I doszedl do wniosku, zebym zatankowal do pelna benzyne, przejechał stówe i sprawdził czy spala także bardzo dużo, czy jak powinno na 1.8. Fajnie, 60 zł za wlasciwie tylko kilka zdań i wcale nie wiem dalej o co chodzi, bez sens wg mnie jest te spr.spalanie PB, jak uwazacie, bo pomału rozkładam ręce ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o jakichś MS mówił

Zapewne czasy wtrysków.

Na jakich podzespołach masz instalację??

bez sens wg mnie jest te spr.spalanie PB, jak uwazacie,

Jeżeli masz coś uwalone w aucie co może podnosić spalanie PB, spalanie LPG może również się podnieść.

W aucie nie ma żadnych błędów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi, że nie ma błędów silnika, czasem jest coś o małym dawkowaniu jak pamiętam, a instalacja Diego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto by zerknąć na korekty i inne parametry w silniku - dało by to obraz czy przypadkiem jednak instalacja nie przelewa. 7 lat to sporo i może gazownik miał rację że wtryski to śmieć , nie bardzo wiem na jakiej podstawie drugi patrząc powiedział że są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... I doszedl do wniosku, zebym zatankowal do pelna benzyne, przejechał stówe i sprawdził czy spala także bardzo dużo, czy jak powinno na 1.8. Fajnie, 60 zł za wlasciwie tylko kilka zdań i wcale nie wiem dalej o co chodzi, bez sens wg mnie jest te spr.spalanie PB, jak uwazacie, bo pomału rozkładam ręce ;/

Zwykle spalanie gazu jest zwiększone o jakieś 20%. Jeżeli benzyny pali podobnie to usterkę można wyeliminować z układu LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski wymienone, efekt ??? 350 zl mniej na koncie. Nic to nie dało, a już tych pseudoznawcow gazownikow nie mam ochoty odwiedzac bo ciagle niby cos zmieniaja na komputerze i nic tu nie dziala... A spalanie ciągle 16...choc ostatnio 12 wyszlo w samej trasie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakie wtryski wydałeś 350 pln ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtryski wymienone, efekt ??? 350 zl mniej na koncie. Nic to nie dało, a już tych pseudoznawcow gazownikow nie mam ochoty odwiedzac bo ciagle niby cos zmieniaja na komputerze i nic tu nie dziala... A spalanie ciągle 16...choc ostatnio 12 wyszlo w samej trasie xD

 

A może problem leży w zbyt ciężkiej nóżce? A jak spalanie benzyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie panowie, ile gazu powinien spalic 125KM. To co [podawaja w normach to dużo nie odbiega od benzyny.20% wiecej to jest przy zwykłej instalacji,natomiast wtrysk inaczej,mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez patrzyłem na to,ale to jest wiecej teoria.Gazownik zawsze sie upiera że o 20% wiecej, a to dotyczy zwykłego.Wtrysk ma mniejsze. Ja w tej chwili poruszam sie tak 4km.traska no i np.4km. miasto i na zbiorniku 42l robie 335 km. max.To tak wychodzi ok 13l. Dlatego pytam jak u innych.Zobacze trase, ile Pb.ile LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez patrzyłem na to,ale to jest wiecej teoria.Gazownik zawsze sie upiera że o 20% wiecej, a to dotyczy zwykłego.Wtrysk ma mniejsze. Ja w tej chwili poruszam sie tak 4km.traska no i np.4km. miasto i na zbiorniku 42l robie 335 km. max.To tak wychodzi ok 13l. Dlatego pytam jak u innych.Zobacze trase, ile Pb.ile LPG.

 

13l w Twoim przypadku powinien spalać w mieście i to maksymalnie .

 

Gazownicy powinni robić korekty pod obciążeniem w czasie jazdy,czas wtrysku bp powinien być ten sam gdy silnik pracuje na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ,czasy wtrysku. Przy przełączaniu na gaz szarpnie wozem,sprawdziłem na postoju od zimnego do przełaczenia i też zabuja obrotami. Gazownik zwiększył temperature do 25 st. ale to nic nie dało. Po przełączeniu na Pb. recznie na postoju w tym samym czasie też obroty lekko spadna i wracają do normy.Myśle że może czasy wtrysku albo dawki paliwa.Co myślicie.No i może czujnik temperatury w reduktorze ,czy gdzie on sie znajduje.Jeszcze jedno,myśle że wtryski gazu teraz głośniej pracuja.Mam inst.Elpigaz Stella/ Elisa.Wtryski-Rosso.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie ,czasy wtrysku. Przy przełączaniu na gaz szarpnie wozem,sprawdziłem na postoju od zimnego do przełaczenia i też zabuja obrotami. Gazownik zwiększył temperature do 25 st. ale to nic nie dało.

 

Nie wiem jaki przebieg mają Twoje wtryski gazowe ,bo jeżeli ''trochę przejechały" to problem szarpania może leżeć w klejeniu sie wtryskiwaczy na zimnym silniku,po rozgrzaniu maź we wtryskiwaczach staje się płynna i pracują prawidłowo.

Przyczyną zabrudzenia wtryskiwaczy może leżeć w jakości gazu lub rzadką wymianą filtrów.

Jeżeli wtryski są czyste to korekty w programie powinny przynajmniej zminimalizować szarpanie na zimnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nówke instalacje od 09.2012. przejechane ok.6tkm.Filtry zawsze mam ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nówke instalacje od 09.2012. przejechane ok.6tkm.Filtry zawsze mam ok.

 

Ok, podwyższyli tylko temperaturę przełączania zamiast ustawić korekty na zimnym silniku (zimna strategia).

Musisz ich gnębić do skutku niech się trochę wysilą, zamiast temperaturą omijać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wiesz,na ten serwis ja nie mogę narzekać. Miałem już u nich kiedys zakładaną i zrobiłem 130tkm.bez problemu.Nawet zawór po gwarancji i węze zmienili za friko. Ale musze kiedys sie umówić na rano, wczesniej pojechać żeby ostygł,bo musze do Bydgoszczy dojechać albo zostawić samochod,jednak wole byc przy wszystkim.Mam nauczki z takim zostawianiem. Jeszcze spróbuje zmienić gaz.Dzieki Arek, pojade to napisze co było co zrobili.Słuchaj a dawka paliwa może mieć wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj a dawka paliwa może mieć wpływ?

 

Właśnie pisałem o korektach na zimnym(to jest dawka),pewnie go zalewa,vw ma bardzo długie czasy wtrysku na benzynie ,taki urok aut z grupy VAG.

Na pb to nie przeszkadza,ale wtryskiwacze gazowe pracując na takich długich czasach nie są w stanie się zamknąć i je zapętla,czyli są otwarte na stałe i własnie wtedy szarpie.

Dlatego sterowniki gazowe mają możliwość programową zimnej strategii ,można podejrzeć co się dzieje z czasami podczas przyśpieszania na zimnym i robi się korektę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie pisałem o korektach na zimnym(to jest dawka),pewnie go zalewa,vw ma bardzo długie czasy wtrysku na benzynie ,taki urok aut z grupy VAG.

Na pb to nie przeszkadza,ale wtryskiwacze gazowe pracując na takich długich czasach nie są w stanie się zamknąć i je zapętla,czyli są otwarte na stałe i własnie wtedy szarpie.

Dlatego sterowniki gazowe mają możliwość programową zimnej strategii ,można podejrzeć co się dzieje z czasami podczas przyśpieszania na zimnym i robi się korektę .

Dzieki Arek,napisze po wizycie w gazowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Arku byłem dzisiaj w bydgoszczy u gazownika. Wczoraj na VAG sprawdziłem błędy i na obr.była mieszanka za uboga,na wolnych za bogata. Zmniejszyl dawke i jest lepiej ale jeszcze nie to. W czwartek jade rano na zimnego,zobaczymy wtedy.Napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności