Skocz do zawartości
t nowak

Wymiana lozyska kola przedniego

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlem w dziure na drodze i od tego czasu slysze tzw.u..u..u..u-stawiam ze to lozysko czy istnieje mozliwosc jego wymiany samodzielnie?Jezeli tak to prosze o wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprawdź dokładnie czy to łożysko bo moim zdaniem od wpadnięcia w dziurę łożysko się nie uszkodzi.

A co do wymiany to dość prosto, zdejmujesz jarzmo hamulca, później tarcze, odkręcasz przegub i jeszcze 3 śruby co trzymają wachacz dolny. piasta jest przykręcona na 4 śruby (musisz mieć taki klucz nie wiem jak się nazywa - torox taki giazdkowy).

Jak kupisz piaste to w zestawie są te 4 śruby to będziesz wiedział o jaki klucz mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki robertkamyk!Zamawiam i wymieniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wpadnięcia w dziurę łożysko jak najbardziej może się uszkodzić, ale skutki takiego uszkodzenia pojawią się pewnie po kilku tysiącach kilometrów i raczej nigdy nagle. Musiałoby to być naprawdę silne uderzenie, żeby kulka robiła wgłębienie w bieżni, które byłoby słyszalne od razu. I raczej po takiej dziurze łożysko byłoby twoim najmniejszym problemem :-). Jeśli to co ci wyje to łożysko, to pewnie dziura dopełniła jego żywota.

 

Łożyska wymienia się parami, więc powinieneś zamówić komplet na całą oś. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzenie bylo bardzo mocne a pierwsze tego objawy odczulem po przejechaniu ok.2tkm-dlatego skojarzylem fakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko pamiętaj żeby wymienić prawą i lewą stronę przy jednej robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawialem czy wymieniac parami czy oddzielnie,teraz juz wiem.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie klocki, aby wymieniac parami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zużycie tylko o ekonomię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze lubicie ekonomicznie wydawac kase...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro drugie jest dobre to po co ruszać?? wymianiaj jedną stronę, chyba że nie masz co robić z pieniędzmi to możesz zaszaleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech..... Łożyska na jednej osi mają zbliżoną (o ile nie taką samą) żywotność. Auto jest z 2007 więc pewnie ma już nakręcone ze 150k lub więcej. Po kiego grzyba paprać się z tą samą robotą dwa razy? Zwłaszcza, że jeśli - jak pisze - wpadł w dużą dziurę to druga strona też mogła oberwać choć w mniejszym stopniu. Zgodzę się, że nie ma się co bawić w wymianę obu łożysk przy nowym aucie i małym przebiegu. Ale w pięcioletnim aucie to są już niepotrzebne oszczędności. Zwłaszcza, że cholera wie czy krzyżacy nie pakują tam jakiejś chińszczyzny.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem sytuacje gdy mamy wyjety np. wahacz. Wtedy gdy jast juz na stole lepiej wymienic mu dwie tulejki, niz tylko jedna uszkodzona. Ale sytuacja z lozyskiem jest inna, jest ono drugiej strony i trzeba wykonywac cala robote jeszcze raz. A skoro nie wyje i jest dobre to po co je ruszac. Lozysko nie siada z dnia na dzien. Kolega zrobi jak bedzie chcial, ale moim zdaniem to tylko niepotrzebny koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dwie szkoły (tradycyjnie) sam zdecyduje.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ech..... Łożyska na jednej osi mają zbliżoną (o ile nie taką samą) żywotność. Auto jest z 2007 więc pewnie ma już nakręcone ze 150k lub więcej. Po kiego grzyba paprać się z tą samą robotą dwa razy? Zwłaszcza, że jeśli - jak pisze - wpadł w dużą dziurę to druga strona też mogła oberwać choć w mniejszym stopniu. Zgodzę się, że nie ma się co bawić w wymianę obu łożysk przy nowym aucie i małym przebiegu. Ale w pięcioletnim aucie to są już niepotrzebne oszczędności. Zwłaszcza, że cholera wie czy krzyżacy nie pakują tam jakiejś chińszczyzny.

 

Kolego nie wydaje mi się żebyś miał rację. 150kkm czy nawet 200kkm nie kwalifikuje dobrego łożyska do wymiany.

Mam samochód, w którym łożyska nie były wymieniane, a auto ma przejechane 370kkm, więc powtórzę jeszcze raz nie ma potrzeby wymiany dobrego zapewne oryginalnego łożyska na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko proponuję przeczytać pierwszego posta. Łożysko poszło po dziurze. Moim zdaniem drugie też mogło dostać i należałoby je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marku, ile to dziur kola zaliczaja dzienne...no nie przesadzajmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to nie wiem kolego Robercie, ja staram się omijać :D :D. Codzienne dziury wybierają amortzatory i sprężyny. Dopiero w tych, których nie wybiorą narażone jest łożysko.

 

pozdrawiam i chyba już skończmy bo zamiast doradzać koledze bawimy się w golone/strzyżone :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak skonczmy, bo pewnie namieszalismy koledze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że jak już ktoś pakuje się w dziurę i zaczyna ostre hamowanie to warto tuż przed nią odpuścić. Paradoksalnie mniej szkód narobimy wpadając w dołek w kręcącym się kołem niż zablokowanym. A już na pewno minimalizujemy prawdopodobieństwo uszkodzenia łożyska. Ja wiem że to trudna sprawa bo odruch jest bardzo silny i ciężko się przełamać, ale tak będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności