Jump to content
strazok

Rejestracja B1 po wyrejestrowaniu

Recommended Posts

ani sprzedać ani wyjechać nim za granicę itd
wcale nie - te auta są wpisane do Ewidencji zabytków, a nie są w 100% zabytkami, więc możesz robić co chcesz. Sprzedaż musisz zgłosić w swoim oddziale konserwatora zabytków, to tyle.

pokaz to e21

rejestrować jako zabytek - to skrót myślowy. dokładniej nazywa się to wpisem do ewidencji zabytków. ci konserwatorzy i urzędasy są tak doinformowani, że swoj inny pojazd na zoltych blachach przerejestrowywałem pół roku - bo nie wiedzieli co i jak zrobic, trzeba było ich pouczać..

pokazywałem jak byłem mały
to pokazuj co tam masz, a jak nie, po co rozpoczynać temat.. :wmorde

bo mój samochód mozna zobaczyć na forum

w zeszłym tygodniu zarejestrowałem, więc tak na szybko podpowiem:

do rejestracji pojazdu na zabytek trzeba:

- pojazd min 30 lat i albo 20 albo 25 lat od ukończenia produkcji danego modelu

- min 75% oryginalności potwierdzony opinią rzeczoznawcy

- pojazd wpisany do wojewódzkiego konserwatora zabytków

- przegląd techniczny dla pojazdy zabytkowego (250zł)

wtedy możemy rejestrować na żółte blachy.

atuty:

- jeden przegląd techniczny na zawsze

- oc jak potrzebujemy, również krótkoterminowe

- zwolnienie z akcyzy jak sprowadzamy pojazd z kraju UE

- pojazd możemy sprzedać, ale musimy poinformować konserwatora po tym fakcie. pojazdy pow.40? 50? lat muszą mieć zgodę konserwatora na sprzedaż za granicę.

- wykonanie remontu - poinformowanie konserwatora przed faktem.

- oc na rok w pzu od 3,5l pojemności po zrzeszeniu się w PZM - 194zł dla mojej strefy i 60% zniżek.

- brak opłaty za recykling pojazdu i książkę pojazdu

wady

- czas i nerwy jakie na to trzeba poświęcić, niewiedza urzędników. u mnie 2 miesiące walki z rejestracją (głównie na czekanie na papierki), pozostaje kupić ubezpieczenie i w końcu się bryknę...

- wyjazd za granicę - potrzebna zgoda konserwatora. ponoć dają bez problemu.

pozdrawiam

Edited by bartekpion

wiem, że różnie jest w różnych województwach, a niby to jeden kraj... w zabytkach nie robili problemu poza terminem oczekiwania, więc się nie wypowiem. co do akcyzy - w radomiu celnik mi powiedział, że jestem pierwszym zwolnionym z akcyzy w UC radom, i gdybym przyszedł pół roku wcześniej to bym nie był zwolniony, ze względu na to że auto nie ukończyło 30 lat. znam ludzi którzy sprowadzili samochody starsze niż mój i też clili w radomiu, ale nie rejestrowali na zabytek. prawdopodobnie płacili akcyzę. możesz podać paragraf na to, że każde auto jeśli jest sprowadzone z zagranicy i ma 25 lat jest zwolnione z opłaty akcyzowej? moja agencja celna nic nie wspominała o tym...

wiem, że różnie jest w różnych województwach, a niby to jeden kraj... w zabytkach nie robili problemu poza terminem oczekiwania, więc się nie wypowiem. co do akcyzy - w radomiu celnik mi powiedział, że jestem pierwszym zwolnionym z akcyzy w UC radom, i gdybym przyszedł pół roku wcześniej to bym nie był zwolniony, ze względu na to że auto nie ukończyło 30 lat. znam ludzi którzy sprowadzili samochody starsze niż mój i też clili w radomiu, ale nie rejestrowali na zabytek. prawdopodobnie płacili akcyzę. możesz podać paragraf na to, że każde auto jeśli jest sprowadzone z zagranicy i ma 25 lat jest zwolnione z opłaty akcyzowej? moja agencja celna nic nie wspominała o tym...

Czytaj ze zrozumieniem :

do rejestracji pojazdu na zabytek trzeba:

- pojazd min 30 lat i albo 20 albo 25 lat od ukończenia produkcji danego modelu