Skocz do zawartości
dziimii

Dziwny stuk jakby przedmuchu Audi A6 C6 140KM 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem w silniku jw od jakiegoś czasu pojawił mi się dziwny stuk, szczególnie słyszalny na biegu jałowym i na lekkim gazie. Wygląda to jakby na przedmuch, ale sprawdzałem węże z turbiny i niczego nie wyczuwam, komp czysty .

Z góry bardzo dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek rozrządu obejrzyj dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne pomysły ? Czy tylko gdybanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś samochodem miałem okazję troszkę szybciej pojeździć 170-200 km/h i po powrocie do domu okazało się, że problem zniknął jak ręką odjął. Nie wiem na ile, ale teraz słychać tylko rytmiczną pracę diesla. Jeszcze mam pytanie czy po odkręceniu korka wlewu oleju z silnika powinny wydobywać się spaliny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam brać forumową, powyższy temat nadal u mnie trwa - głuchy stuk z różnym natężeniem dobywa się z silnika. Przejechałem tak już prawie 70 tyś. km i nic się nie zmienia. Jedynie co ostatnio zauważyłem to fakt iż samochód po wyjęciu filtra powietrza i przytkaniu ręką otworu zasysającego powietrze całkowicie przestaje wydawać owy dźwięk i zaczyna się równa w miarę cicha jak na diesla praca. Czy ktoś ma pomysł co może mieć wpływ na takie odgłosy 2.0 TDI jak w filmiku z 1 postu? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałeś się do rady jaka była dana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem silnik który tak klepał...

wałek rozrządu wymieniali. dwie szklanki dziurawe. panewki wytarte.

Sprawdź co się dzieje pod pokrywą zaworów.

Edytowane przez cypber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik zdjął pokrywę zaworów i po oględzinach stwierdził, że całość nie budzi zastrzeżeń i nie daje powodów do podejrzeń o wytarcia itd. Przebieg to 160 tyś. Dodam, że owy stuk/klepanie to typowu głuchy odgłos jakby gdzieś uderzało powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko to kiedyś dziadek zmarł... Pomiar wałka i szklanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności