Skocz do zawartości
Beful

Wycieraczki przednie nie działają. Jak i co sprawdzić

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Passat z 1997r 1, 9TDI silnik AFN zielone zegary. Co sprawdzić i w jakiej kolejności żeby całego niepotrzebnie nie rozbebeszać. Spryskiwacz działa

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie się zatarły. trzeba wymontować silnik wraz całą przekładnią wycieraczek, rozebrać to. wybić sworznie na których osadzone są wycieraczki, wyczyścić w środku nasmarować. poskładać i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie z wycieraczkami. Ale chyba wiem o co chodzi. Bo: działały normalnie, a po 10-15min padają i nie działają Spryskiwać "psika". Ale gdy otworzyłem mache z przodu, to powoli idą do góry i zaczynają coraz szybciej pracować. Przekaznik sprawdzony, silnik też. Więc styki w czujniku zamku maski coś psują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kolega wyzej ma racje..rozebrac mechanizm, przeszlifowac, nasmarowac, zlozyc i powinno smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło psiknąć wd-40 żeby się rozruszały a później poprawiłem oliwką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy ktos jest w stanie ogarnac moj problem z wycieraczkami.

 

Wyglada to tak ze jakis czas temu padl mechanizm wycieraczek (zatarly sie) i jedynym sposobem na tamta chwile bylo zlozenie skladaka z mojego euro mechanizmu i paru czesci z ang. wersji no i zaczelo sie. po poskladaniu wszytkiego do kupy i zamontowaniu wycieraczki po wlaczeniu szly wpierw do dolu jakies 6 do 10cm i dopiero do gory. Pojezdzilem tak dwa lata wrocilem do PL i tak mnie to juz denerwowalo ze kupilem mechanizm caly od europejczyka przelozylem silniczek i uwaga... po wlaczeniu wycieraczki ruszyly normalnie do gory bez cofania sie w dol ale wracajac na dol zjechaly az pod maske i wrocily do gory do pozycji wyjscia. i caly czas tak samo. musze miec ramiona powyzej naklejki z numerem rejestracyjnym zeby nie walily po podszybiu. poprostu zwariowalem. ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej koledzy! licze na Was ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wystarczy odpowiednio przykrecic takie ramie do trzpienia silniczka od wycieraczek. Z tego co pamietam tez to ustawialem..musi byc tak ..................................... czyli w lini prostej. Dopiero pozniej zakladac wycieraczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze wystarczy odpowiednio przykrecic takie ramie do trzpienia silniczka od wycieraczek. Z tego co pamietam tez to ustawialem..musi byc tak ..................................... czyli w lini prostej. Dopiero pozniej zakladac wycieraczki.

 

Witam Bacaino!

 

Ogarnalem juz temat dzisiaj ale faktycznie chodzilo wlasnie o to... odkrecilem mechanizm od silniczka i recznie ustawilem wycieraczki tak jak maja byc za pomoca mechanizmu i dokrecilem spowrotem do silniczka... i dziala!

 

Dzieki tak czy siak za odpowiedz i pomoc!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapieczone mechanizmy wycieraczek jest to częstą bolączką naszych passatow. Ale cóż chwila robotki i można samemu przywrócić do sprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Bacaino!

 

Ogarnalem juz temat dzisiaj ale faktycznie chodzilo wlasnie o to... odkrecilem mechanizm od silniczka i recznie ustawilem wycieraczki tak jak maja byc za pomoca mechanizmu i dokrecilem spowrotem do silniczka... i dziala!

 

Dzieki tak czy siak za odpowiedz i pomoc!

Pozdrawiam

 

 

Spoko ;) ciesze sie, ze temat ogarniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności