Skocz do zawartości
Robert200pl

Montaż klimatyzacji B5 98rok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę zamontować klimatyzację manualną do mojego Paska - 1.6 AHL, rok 98 z lipca, myslałem nad kupnem kompletnej klimy z allegro ze wszystkimi przeowdami, instalacją, chłodnicami, każdym jednym szczegółem - czy montaż i obsługa tego będzie na zasadzie plug&play czy muszę coś sztukować, kombinować, mieć ogrom wiedzy itp. Czy wystarczy troche pieniędzy na kupno części i chęci do zrobienia tego samemu? Samochodu zmieniać nie zamierzam, opcja sprzedaj i kup inny odpada. Czy ktoś miał jakieś przeżycia z podobnym przedsięwzięciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaz sprezarki, uchwytu pod nia, rurek, parownika i skraplacza nie jest zadna filozofią , problem moze byc z elektryka jak ktos sie nie zna do konca ale dla chcacego...

Jak bedziesz montował klimatronika to nagrzewnica jest do wymiany i po montazu potrzeba VAGA podłaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przerabialem manuala na klimatronik i elektryki malo co bylo do przerobienia a w manualu to wogole prawie nie ma może z 3-4 przewody extra trzeba puścić. (zamiesciłem tutka jak zmienic manuala na klimatronik)może coś pomoże.jak coś to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Chcę zamontować klimatyzację manualną do mojego Paska - 1.6 AHL, rok 98 z lipca, myslałem nad kupnem kompletnej klimy z allegro ze wszystkimi przeowdami, instalacją, chłodnicami, każdym jednym szczegółem - czy montaż i obsługa tego będzie na zasadzie plug&play czy muszę coś sztukować, kombinować, mieć ogrom wiedzy itp. Czy wystarczy troche pieniędzy na kupno części i chęci do zrobienia tego samemu? Samochodu zmieniać nie zamierzam, opcja sprzedaj i kup inny odpada. Czy ktoś miał jakieś przeżycia z podobnym przedsięwzięciem?

 

Po pierwsze to do klimatyzacji manualnej się nie podpina vaga !! Przynajmniej u mnie się nie da wejść w taką opcję . A co do klimy to nie ma filozofii ale jeden problem jaki jest to taki że silnik nie ma siły się ciągnąć z tą klimą bo sam takowy posiadam i nie wygląda to najlepiej . Jedne to polecił bym wypłukać cały układ przez włożeniem . Ja do tego używałem Dymera rozcieńczonego z odpowiednią proporcją wody a później rozpuszczalnik acetonowy żeby wypłukać wodę z układu . No i składanko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zmieniłem na climatronic to też vaga nie podpinałem tylko błedy pokasowałem i chłodzi super i utrzymuje zadaną temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do siły 1.6 wiem że nie będzie najlepiej, no ale trudno. Dzięki za odpowiedzi, strasza mnie ludzie że to jest zadanie dla warsztatu i nie da sie samemu z tym rady, muszę jeszcze troche poczytac i brać się za kupno i montaż. Dzięki za wszystkie wskazowki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat ponieważ sam nad tym myślę w swoim 1.6 AHL - czy to są duże koszta ?

Teoretycznie mam chłodnicę i wentylator, auto chyba miało dzwonka i ktoś zamontował zderzak z dwoma chłodnicami.

 

 

Pozdrawiam.

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to brakuje ci sterowania sprężarki filtra rurek i czujników oraz silniczków (jeśli chcesz clomatronica) ale do 1.6 nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to brakuje ci sterowania sprężarki filtra rurek i czujników oraz silniczków (jeśli chcesz clomatronica) ale do 1.6 nie polecam

 

Czy orientujesz się może jakie to byłby by koszta ?

Jeżeli chodzi o moc, tak wiem czytałem właśnie o tym ale mi nie zależy aby to był demon prędkości - i tak poruszam się z prędkością do maks 120-130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do zrobienia. Najlepiej zakupić cały kompletny układ na allegro (mam na myśli klimatyzację sterowaną manualnie). Jeśli nie miałeś styczności z klimą dobrze było by mieć kompletny schemat lub paska który takową posiada żebyś miał wzorzec do montażu swojej. Sam montaż (pod warunkiem że masz 100% części) nie jest skomplikowany ale roboty jest na dobrą dniówkę jeśli chcesz, żeby było to dobrze zrobione. Następnie po montażu lub przed nim (jak wolisz) cały układ należy przeczyścić, osuszyć, następnie test szczelności (podciśnienia), uzupełnienie właściwym czynnikiem i próba generalna. Temat przerabiałem kilka lat temu i osobiście największy problem miałem z elektryką ale się udało i przez kilka miesięcy do czasu sprzedaży chodziło. Z doświadczenia powiem że chłodzenie jest przyzwoite ale mimo wszystko odbiega od fabryki.

 

Skoncentrowałem się na klimie manualnej i taką też polecam. Według mnie klimatronic to już bardziej zaawansowany układ elektroniczny i według mnie przy zmianie ze zwykłego na klimatronic trzeba dorabiać sterowanie klapami. Ale jak wspomniałem tak mi się tylko wydaje, chyba że jest inaczej niech mnie ktoś poprawi.

 

Nie znam możliwości silnika 1,6 bo wiesz żeby nie okazało się, że trzeba klimę wyłączyć żeby wyprzedzić:)

Edytowane przez woocasch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woocasch Dziękuję Ci za tak wyczerpującą odpowiedź :respect

Myślałem nad tym czy mi się to opłaca, auta i tak sprzedawać nie będę - ma już 325 tkm ale jeździ bez większych problemów po tegorocznym lecie chyba się zdecyduje na taki zabieg, klimat się ociepla naprawdę wakacje były straszne....

Jeżeli chodzi o montaż to raczej zlecę to mechanikowi.

Tak, interesuje mnie klima manualna. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia za ile uda Ci się kupić kompletną klimę. Montaż nie jest trudny i według mnie na nim też mógłbyś sporo zaoszczędzić poświęcając dniówkę roboty. A i jeszcze koniecznie zmiana zaworków (tak dla własnego bezpieczeństwa) Fachowiec który mnie sprawdzał szczelność i uzupełniał stwierdził że zaworki należy wymienić bo brak czynnika w instalacji = uszkodzenie zaworków ale nie mam pojęcia na ile to pewna informacja. Zaworki 2sztuki = 20zł:) Ale mimo wszystko warto. Żaden upał nie będzie Ci straszny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko kwestia za ile uda Ci się kupić kompletną klimę. Montaż nie jest trudny i według mnie na nim też mógłbyś sporo zaoszczędzić poświęcając dniówkę roboty. A i jeszcze koniecznie zmiana zaworków (tak dla własnego bezpieczeństwa) Fachowiec który mnie sprawdzał szczelność i uzupełniał stwierdził że zaworki należy wymienić bo brak czynnika w instalacji = uszkodzenie zaworków ale nie mam pojęcia na ile to pewna informacja. Zaworki 2sztuki = 20zł:) Ale mimo wszystko warto. Żaden upał nie będzie Ci straszny:)

 

Należy Ci się wielkie piwo :respect

Wrzucam zdjęcia jak to u mnie wygląda aby rozwiać wszelkie wątpliwości :

Panel od nawiewu widać że był wyciągany ponieważ są uszkodzenia od śrubokręta

 

Z góry dziękuję za analizę mojego przypadku :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz:

 

- Nagrzewnicy (pod deska)

- Nowych "pokretel" na desce

- komplet rurek cienka i gruba wychodzace ze sciany grodziowej

- Pojemnika metalowego (Chyba skraplacz się to nazywa) ktory jest z przodu po prawej stronie.

- weze 2 sztuki

- Sprezarke

- Czujnik cisnienia i temperatury

- sterownik wentylatorów

- Łapa mocująca sprężarkę

- Czujnik temperatury chyba 2 sztuki

Może się jeszcze zdarzyć, że konieczna będzie zmiana kostki od nagrzewnicy z A/C ma więcej pinów.

 

http://allegro.pl/volkswagen-passat-b5-99-00r-klimatyzacja-kompletna-i3702155034.html + szczelność i napełnienie około 120zł z ozonowaniem

 

Jeśli gdzieś popełniłem rażący błąd proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebujesz:

 

- Nagrzewnicy (pod deska)

- Nowych "pokretel" na desce

- komplet rurek cienka i gruba wychodzace ze sciany grodziowej

- Pojemnika metalowego (Chyba skraplacz się to nazywa) ktory jest z przodu po prawej stronie.

- weze 2 sztuki

- Sprezarke

- Czujnik cisnienia i temperatury

- sterownik wentylatorów

- Łapa mocująca sprężarkę

- Czujnik temperatury chyba 2 sztuki

Może się jeszcze zdarzyć, że konieczna będzie zmiana kostki od nagrzewnicy z A/C ma więcej pinów.

 

http://allegro.pl/volkswagen-passat-b5-99-00r-klimatyzacja-kompletna-i3702155034.html + szczelność i napełnienie około 120zł z ozonowaniem

 

Jeśli gdzieś popełniłem rażący błąd proszę mnie poprawić.

 

:brawo :respect

Będę polował zatem na kompletną klimatyzacje, bo gdyby tak kupować każdą część z osobna razem z kosztami wysyłki wyszło bo pewnie o wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... czy osoby piszące, że do 1.6 nie polecają climatronica, kiedyś jeździły tym autem? Czy piszą, żeby pisać?? 101km, to nie jest moc powalająca, ale skrajnym debilizmem jest pisać, że climatronic zamuli auto... Jak kupowałem swoje miałem jazdę próbną zarówno z manualem i automatem...zgadnijcie...żadnej różnicy. Auto się zbiera, wyprzedać się da, jechać szybciej też. Przestańcie więc zasrywać forum durnotami, bo w każdym wątku jest to samo. Tak więc kolego ... montuj automata, zrób to dobrze i pochwal się na forum jak wyszło. Nie sugeruj się opiniami, że zamuli Ci auto. Wszystko będzie ok, o ile poskładasz zgodnie ze sztuką;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj o tym ze lapy klimy diesel a pb sie roznia))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto się zbiera, wyprzedać się da, jechać szybciej też.

 

Potwierdzam :beach:

 

pamietaj o tym ze lapy klimy diesel a pb sie roznia))

 

Dzięki, tak się domyślam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem szczęśliwym posiadaczem paska w wersji PB 1,6 ale bez klimy ;/ ów klimę w manualu już posiadam- lecz muszę ją zamontować, niebawem podeślę zdjęcia jak to wygląda. Po obejrzeniu całości mam problem z roszyfrowaniem elektryki. Od nowej nagrzewnicy idą przewody które nie wiem gdzie i jak podłączyć. Macie może jakiś trurotial albo schemat? Bądź znacie kogoś kto w okolicach Rzeszowa by sie tego podjął?

Edytowane przez djczesiu1989
brak szczegółowych info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz nagrzewnica z podgrzewaniem elektrycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności