Skocz do zawartości
Michał2008

Wymiana zwykłych siedzeń na elektryczne z pamięcią…

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaki pobór mają przednie i tylne maty. Jeśli taki sam to teoretycznie wystarczy, ale co ci przeszkadza włożyć większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożę większy, 30A zamówiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie znalazłem niestety odpowiedniego tematu, w którym powinienem zadać to pytanie, więc postanowiłem założyć nowy.

Posiadam Passata b7 z 2011 roku w wersji comfortline, jednak już przy momencie zakupu auta jako używanego wiedziałem, że będę chciał wymienić fotele, bo ani nie powalają one wyglądem, ani nie są - moim zdaniem - wygodne.

 

W swoim aucie posiadam takie fotele: http://olx.pl/oferta/vw-passat-b7-fotele-kombi-CID5-IDawash.html

Chciałbym założyć fotele alcantara czarne, ale z tego co widzę w b7 nie montowano już tych, które mi się podobają a w dodatku wszystkie fotele z b7 są na rynku wtórnym strasznie drogie (około 2500 zł) trzeba dać.

 

Na allegro jest bardzo dużo ofert sprzedaży foteli dokładnie takich jakie bym chciał mieć, i to w dobrej cenie :

http://allegro.pl/fotele-kanapa-przod-tyl-vw-passat-b6-skora-zamsz-i5600865211.html

 

Czy któryś z kolegów posiada wiedzę, czy fotele z Passata b6 wejdą bez problemu do b7? Podejrzewam, że z samymi fotelami nie powinno być kłopotu, ale martwie się o kanapę tylną, bo jednak musi być dokładnie spasowana.

 

Jak wygląda kwestia uruchomienia podgrzewania foteli i pamięci ustawienia fotela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Słuchajcie, czy w fotelach z wersji Highline (alcantara+skóra) były montowane inne kostki na przewodzie od podgrzewania niż w welurowych fotelach z wersji Comfortline? Zmieniłem fotele właśnie z welurowych na skórzane i okazuje się, że żółta wtyczka w wiązce z fotela, nie pasuje mi do żółtej wtyczki zamontowanej pod fotelem w aucie, w związku z tym nie jestem w stanie podłączyć podgrzewania. Auto jest z listopada 2005r, a fotele które wrzuciłem- z 2008, czy na przełomie tych lat montowano inne kostki na wiązce wychodzącej z fotela? Wizualnie są podobne, ale niestety do siebie nie pasują. Czy myślicie że wystarczy obciąć kostkę z fotela Comfortline i podmienić ją do tych z Highline? Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żółta wtyczka nie jest czasem od poduszki? Z tego co wiem to między rocznikami (albo wersjami USA-EURO) była niezgodność właśnie wtyczek poduszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A żółta wtyczka nie jest czasem od poduszki? Z tego co wiem to między rocznikami (albo wersjami USA-EURO) była niezgodność właśnie wtyczek poduszek

 

Pewnie masz rację, pewnie chodzi o żółtą kostkę od poduszki:) Czy w takim razie podmiana kostki powinna załatwić sprawę, czy jednak lepiej przerzucić całe poduszki (może to nie być takie proste).

 

Edit. Upewniłem się, faktycznie podgrzewanie działa, więc sprawa dotyczy tej wtyczki poduszek:)

Edytowane przez KrisBstok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziękuj Bogu że nie podłączyłeś poduszki pod ogrzewanie :DD

Najprościej przelutować wtyczkę ze starych foteli. Poduszek nie trzeba wymieniać. Tylko pilnuj kolorów kabli, żebyś nie przelutował na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dziękuj Bogu że nie podłączyłeś poduszki pod ogrzewanie :DD

Najprościej przelutować wtyczkę ze starych foteli. Poduszek nie trzeba wymieniać. Tylko pilnuj kolorów kabli, żebyś nie przelutował na odwrót

 

a mogło być ciekawie przy włączeniu ogrzewania siedzeń, prawdziwa petarda :).

 

Przy okazji może ktoś się podzieli wiedzą jak jest ze złączkami siedzeń B6/b7, jakie są różnice?

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice są tylko w wtyczkach poduszek i to takie ze piny nie pasują, wiec cięcie i lutowanie. Ewentualnie można zrobić przejściówkę, tak miałem zrobione w B6 jak były fotele z B7. Do zrobienia takiej przejściówki niezbędne jest nowe gniazdo do nowej wtyczki z fotela B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z Was demontowal może tę osłonę boczną fotela (ten plastik na ktorym są przyciski sterowania oparcia i regulacja wysokości fotela)? Widzę że od dołu jest jedna śrubka torx, ale co z resztą? I jak ją zdjąć z tej rączki od regulacji wysokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ktos robił :)

Rączke ciagniesz troche na siłe, tak samo zdejmujesz pokrętła od regulacji. Pod spodem sa prety, w te prety jest wcisnieta oslona. Zerknij czy nie ma tam wiecej srub od spodu, nie pamietam czy na jedna czy na wiecej srub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie ktos robił :)

Rączke ciagniesz troche na siłe, tak samo zdejmujesz pokrętła od regulacji. Pod spodem sa prety, w te prety jest wcisnieta oslona. Zerknij czy nie ma tam wiecej srub od spodu, nie pamietam czy na jedna czy na wiecej srub.

 

Dzięki, udało się;)

Mam pewien problem trochę na własne życzenie.

Zamówiłem fotele skóra z alcantara, przyszły i miały być jak to określał sprzedawca "ciemno-szare", na zdjęciach wyglądały*dokładnie na jasno-szary popiel, jak je rozpakowalem także żadnych wątpliwości, a po wsadzeniu do auta- okazało się że to latte macchiato:/ I teraz ostry dylemat co z tym zrobić. Niby różnica w kolorze nie jest jakaś tragiczna, laik nie zwróci na to uwagi a ja zacząłem rozkminiac mozliwe rozwiązania. Odesłanie foteli niestety nie wchodzi w grę gdyż przed wysyłka dostałem mnóstwo zdjęć foteli i w zasadzie mogłem wcześniej zwrócić na to uwagę. Myślałem nad zmianą pozostałych elementow na latte macchiato, ale o ile boczki i tunel to nie problem, to wymieniać całą deskę już mi się nie uśmiecha. Kolejną opcją jest wrzucenie plastików foteli w szarym kolorze, a zostawienie foteli latte i tutaj wszelkie plastiki będą jednakowe, a inna będzie jedynie taoicerka foteli co już mniej mnie przeraża. Ostatnią z opcji jest odsprzedaż foteli i szukanie szarych;) Ma ktośjjakiś pomysł jak to teraz najrozsadniej rozwiązać żeby się tym nie wku...rzac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem nad zmianą pozostałych elementow na latte macchiato, ale o ile boczki i tunel to nie problem, to wymieniać całą deskę już mi się nie uśmiecha.

Dół dechy możesz obszyć na kolor latte skórą lub jakiś materiałem podobnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dół dechy możesz obszyć na kolor latte skórą lub jakiś materiałem podobnym ;)

 

Troche bez sensu bo tak czy siak trzeba było by zwalać deskę, dodatkowo koszt obszywania porównywalny jest pewnie z zakupem nowej dechy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawca prowadzi działalność gospodarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup szarą farbę w szpreju i pomaluj plastiki. Zakup nowych w kolorze lub szukanie używanych to ciężki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może plastdipem niech spróbuje na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie temat jak pomalować dechę, bo nie pasuje do błędnie kupionych foteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprzedawca prowadzi działalność gospodarczą?

 

Niestety, kupione bez pośrednictwa firmy, od osoby prywatnej. Najchętniej bym odesłał, ale ciężki z tym temat z uwagi na koszt i formę przesyłki (na palecie).

 

Przewaliłem dziś trochę ofert na Allegro i okazuje się, że brakujące plastiki można dokupić, więc być może zdecyduję się na to i pomału będę kompletował. Tak czy inaczej myślałem nad wymianą boczków na skórzane, tak samo z podłokietnikiem, więc po wymianie w/w zostaną właściwie jeszcze tylko 2 schowki oraz plastiki nad kierownicą i nad schowkiem po stronie pasażera;)

Malowanie też raczej nie wchodzi w grę, bo raczej ciężko byłoby dobrać odpowiedni kolor.

 

Aktualnie wygląda to mniej więcej tak:

 

9419d936bd556913med.jpg

 

db4490036e149f57med.jpg

 

5d442fb984d66859med.jpg

 

016fb7b2dd397a80med.jpg

 

Także tragedii nie ma, ale mogłoby być lepiej;)

Edytowane przez KrisBstok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnice są tylko w wtyczkach poduszek i to takie ze piny nie pasują, wiec cięcie i lutowanie. Ewentualnie można zrobić przejściówkę, tak miałem zrobione w B6 jak były fotele z B7. Do zrobienia takiej przejściówki niezbędne jest nowe gniazdo do nowej wtyczki z fotela B7.

 

Marcin masz może numer tego gniazda b7, poza domem jestem i nie mam jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności