Skocz do zawartości
Michał2008

Wymiana zwykłych siedzeń na elektryczne z pamięcią…

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam zamiar włożyć do B6 fotele z CC rok 2016. Miał już ktoś z tym doświadczenia? Po numerach części wszystko wygląda podobnie, a fotele mają grzanie, pamięć, wentylację i masaż - czyli full opcja bez RSE i aby nie przestrzelić, chciałbym się upewnić czy mocowania będą pasować bez większych niespodzianek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o pamięć foteli to wystarczy poprowadzić przewody z kostki pod fotelem pin 6 i 7 do bordnetz i wpiąć je pod connector G pin 7 can low i G pin 8 can high ? Rozumiem że pin 6 z kostki pod fotelem mam wpiąć pod can low, a pin 7 pod can high? W bordnetz będą puste miejsca w kostce, czy będą już jakieś przewody do którym mam się połączyć? 
Jeśli chodzi o fotel pasażera to w przewód + muszę dać bezpiecznik i zasilanie musi być skrzynki? Czy mogę zapożyczyć + od fotela kierowcy?

Proszę o wyrozumiałość, ale robię to pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody Can będą już obsadzone w Bordnetz więc musisz się połączyć przez odpowiednią przelotkę. Dla CAN stosuje się (tzn. powinno się stosować) odpowiednie przelotki lub przynajmniej porządne lutowanie.

Zasilanie lepiej poprowadzić osobno na bezpieczniku o odpowiedniej wartości.

Do tego oczywiście kodowanie w Gateway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, conrad20 napisał:

Jeśli chodzi o fotel pasażera to

...to jest on zasilany ze wspólnego sterownika umieszczonego pod fotelem kierowcy, więc musisz przeprowadzić przewód (o przekroju 2.5mm2) z lewego fotela do prawego.

Schemat tego połączenia to: Sterownik J774 / pin 1 - (pod fotelem kierowcy) -> złączka 10 pinowa / pin 4 w podłodze obok fotela kierowcy -> złączka 10p / pin 4 w podłodze obok fotela pasażera -> wiązka fotela pasażera.

 

Miałem na myśli zasilanie obwodu grzania...

Edytowane przez nTomek
uzupełnienienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacje od grzania mam oryginalnie po prowadzoną. Dokładam tylko lewy fotel elektryczny z pamięciami a prawy elektryczny bez pamięci. A w tej chwili mam lewy elektryczne oparcie i lędźwia a prawy goły, oba grzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekrp90, a mogę użyć szybko złączki czy lepiej porządnie przylutować te przewody? Podpowie ktoś w którym bajcie i bicie zrobić kodowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to robił na wtyczkach i lutach - ale to ja.

Co do kodowania, wchodzisz w Gateway (moduł o numerze 19) i zaznaczasz opcję z "Driver Seat Mem" lub podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem tematu odnośnie dokladania grzanych siedzeń z tyłu na forum może ktoś widział? przełączniki wiązka co i jak gdzie podlączyć ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2018 o 07:23, radekrp90 napisał:

Dla CAN stosuje się (tzn. powinno się stosować) odpowiednie przelotki

Coś więcej na temat tej przelotki, przydałby mi się, jak się zrobi ciepło podłączam klapę elektryczną i can'y muszę do borda podłączyć, pomysł przelotki bardzo mi się podoba miast tam lutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wolfe napisał:

Coś więcej na temat tej przelotki, przydałby mi się, jak się zrobi ciepło podłączam klapę elektryczną i can'y muszę do borda podłączyć, pomysł przelotki bardzo mi się podoba miast tam lutować.

Był gdzieś w ofercie zestaw wtyków gdzie po przecięciu przewodów CAN z jednej strony zostawały przewody idące do Gateway, a z drugiej rozgałęzione przewody do dokładanych modułów ale muszę poszukać.

Można to jednak rozwiązać w prostszy sposób, dodając przelotowe złączki zaciskowe aby tylko było to szczelne (nie utleniało się) oraz było zachowane skręcenie.

a2-5054.png

Tu jest wprawdzie pokazany sposób naprawy przewodów ale metoda przy dokładaniu przewodów również się sprawdzi. Po prostu przewody CAN muszą być równe i skręcone (zapobieganie zakłóceniom). Jak ktoś ma narzędzia to można również rozebrać wtyczkę, wypiąć konektory i zacisnąć bezpośrednio na nim dodatkowe przewody. Ale cięcie w przypadkowym miejscu i dokładanie przypadkowych przewodów to proszenie się o problemy w przyszłości, bo zawsze może nastąpić błąd komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, radekrp90 napisał:

Był gdzieś w ofercie zestaw wtyków gdzie po przecięciu przewodów CAN z jednej strony zostawały przewody idące do Gateway, a z drugiej rozgałęzione przewody do dokładanych modułów ale muszę poszukać.

Ja znalazłem na forum golfa 6 też niezły pomysł, wypinasz z wtyczki CANy i wpinasz do wtyczki 4B0 971 832 do tego wtyczka 4E0 972 575 z niej piny 000 979 012  do nich dolutowujemy 000 979 009 i je do wtyczki z której wyciągneślimy CAN, możemy teraz do przelotki dolutować nasze nowe CANy, zawsze można zdemontować i wrócić do ori, bez cięcia ori kabli.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - wygląda to wtedy jak oryginał bez cudowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki przekrój przewodu wystarczy do can? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy.Tam nie płynie żaden znaczący prąd i odległości dla bajtów  są niewielkie.Istotniejsze są ew zakłócenia.Stąd przeplot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo w instalacji jest 0.35mm2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze je po przeplatac? A może byc drut czy musi być linka? Dzisiaj panowie zaczynam z przekładką foteli, mam nadzieje że wszystko sie uda ogarnać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej radekrp90 wkleił poglądowy rysunek.Traktuj to jak skrętkę komputerową.Ze względu na wibracje,ruchy fotela,lepiej linka.Chyba,że na tyle dobrze umocujesz,że nic nie będzie się ruszać i ów cienki drucik nigdy Ci nie pęknie.

PS.zapodaj raport po przeszczepie,też jestem zainteresowany wymianą.

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@conrad20 masz tu gotowca na metry: PRZEWÓD KABEL FLRY-B 0,35mm2 Skrętka Can

Jak chcesz robić wiązkę zgodnie ze sztuką to powinieneś używać przewodów typu FLRY-B. Inne przewody, też się oczywiście nadają, ale mają zwykle grubszą izolację przy tych samych przekrojach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany lewy fotel podpięty, dołożona pamięć. Ale nie mam pojęcia gdzie podpiąć plus 12v pod prawy fotel. Rozebrałem plastiki wokół licznika i nigdzie nie widzę wolnego miejsca. Proszę pomóżcie, auto stoi rozebrane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było zaatakować skrzynkę z bezpiecznikami i tam szukać?

Fotel szofera ci działa, czy jesteś jeszcze przed kodowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności