Skocz do zawartości
Michał2008

Wymiana zwykłych siedzeń na elektryczne z pamięcią…

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ale w domu :) moge podac wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ale w domu :) moge podac wieczorem

 

Chyba to jest to?

x4H0972783.jpg.pagespeed.ic.t66mfvJW2s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na "oko" to to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję porady. Kilka dni pojeździłem już z tymi fotelami w kolorze latte macchiato i będę decydował się na wymianę boczków, podłokietnika oraz wszelkich pozostałych plastików na te w kolorze latte macchiato, różnica jest zbyt duża, dodatkowo teraz jeszcze fotele skóra z alcantarą, a podłokietnik i boczki w welurze i do tego w kolorze classic grey.

Mam w związku z tym kilka pytań.

O ile sprawa z boczkami i tunelem z podłokietnikiem wydaje się jasna, bo wystarczy je po prostu przełożyć, to wątpliwości pojawiają się u mnie w związku z plastikami na konsoli deski rozdzielczej. Poniżej wrzucam zdjęcie o które dokładnie plastiki mi chodzi:

 

96a3f91c3cc02f13med.jpg

 

Czerwonymi strzałkami zaznaczyłem elementy które dodatkowo będę musiał wymienić i tutaj pojawia się pytanie- czy da się to w ogóle fizycznie zrobić bez wymiany całej konsoli? Pytam gdyż jeden ze sprzedawców części napisał mi, że plastiki znajdujące się nad schowkami (zarówno prawym pasażera, a także lewym kierowcy, ten w którym jest zamontowany m.in. włącznik świateł), są przymocowane trwale do tej czarnej części konsoli i nie da się ich bezinwazyjnie odczepić. Jednak w niektórych ogłoszeniach widać, że jednak są sprzedawane oddzielnie. Czy ktoś mógłby to na 100% potwierdzić?

Kolejne pytanie- czy dużo roboty jest z samą wymianą schowków, bo także są w kolorze classic grey i muszę je wymienić?

Z góry dzięki za wszelkie informacje. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deskę musisz zrzucić, bez tego nic nie zrobisz. Prawy element jest zgrzewany, lewy przykręcany. Lewy schowek otwierasz ciągniesz i zostaje w ręce, prawy trzyma się na 7 albo 8 śrubkach. Schodzi łatwo. Według mnie jedyne rozsądne rozwiązanie to kupienie nowego kompletu coś w tym bezguście

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-b7-deska-rozdzielcza-konsola-bezowa-i5879246401.html#thumb/3

 

tą mogę jechać oblukać bo mieszkam w gliwicach

 

a swoją sprzedać w podobnych pieniądzach

Edytowane przez mkpol
analfabeta za mnie :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Deskę musisz zrzucić, bez tego nic nie zrobisz. Prawy element jest zgrzewany, lewy przykręcany. Lewy schowek otwierasz ciągniesz i zostaje w ręce, prawy trzyma się na 7 albo 8 śróbkach. Schodzi łatwo. Według mnie jedyne rozsądne rozwiązanie to kupienie nowego kompletu coś w tym bezguście

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-b7-deska-rozdzielcza-konsola-bezowa-i5879246401.html#thumb/3

 

tą mogę jechać oblukać bo mieszkam w gliwicach

 

a swoją sprzedać w podobnych pieniądzach

 

Wielkie dzięki za informację.

W takim razie będę zmuszony zweryfikować jeszcze swoje plany, bo wymiana deski nie wchodzi w grę;)

W takim wypadku muszę przemyśleć odsprzedaż foteli i zakup takich we właściwym kolorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Znalazłem sobie na aukcji fajne fotele, które chciałbym zamontować w b7.

 

5761125670

 

Na czym polega patent wyciągania przez sprzedawców poduszek z foteli? Chyba z 1/3 foteli na aukcjach jest sprzedawana bez poduszek... Czy dałoby radę wyciągnąć poduszki z moich foteli, które mam obecnie (takie jak te poniżej) i wsadzenie ich do foteli które chciałbym kupić?

 

5732532090

 

Jeszcze jedno pytanie. Z jakimi przeróbkami musiałbym się liczyć kupując fotele z anglika?

Edytowane przez kszalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że poduszka powietrzna to jest ładunek niebezpieczny (wybuchowy), do jej przewozu wymagane są specjalne uprawnienia (ADR) i musi je mieć zarówno kierowca jak i sam pojazd. To się wiąże ze sporymi kosztami. Niemcy bardzo mocno trzepią na okoliczność przewozu ładunków niebezpiecznych, więc wszystkie auta, które przejeżdżają granicę inaczej niż na kołach mają zdemontowane poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak jak piszesz, fotele, które nie posiadają poduszek to fotele z aut potestowych, demontaż niemiecki, firmy które zajmują się demontażem i rozbiórką aut mają obowiązek komisyjnie wystrzelić poduszki. Podobnie kupując deski rozdzielcze, większość sprzedających którzy mają oryginalne z demontażu nie posiadają airbagów.

Co do kwestii przełożenia poduszek to jak najbardziej można przełożyć ze swoich starych foteli, szczególnie że mając szmaciaki i tak raczej nikt ich nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz to w niczym nie zmienia tego co napisałem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega patent wyciągania przez sprzedawców poduszek z foteli? Chyba z 1/3 foteli na aukcjach jest sprzedawana bez poduszek... Czy dałoby radę wyciągnąć poduszki z moich foteli, które mam obecnie (takie jak te poniżej) i wsadzenie ich do foteli które chciałbym kupić?

 

Tu masz fotele komfortowe i tu, więc przedkładasz poduszki z jednych do drugich. Gorzej jakbyś chciał fotele sportowe, bo tam już są inne.

Dodam jeszcze, że obowiązuje zakaz sprzedaży niektórych części używanych, regulowany rozporządzeniem, na liście którego znajdują się m. in. poduszki powietrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Jestem na etapie poszukwiania foteli do b7 na wymianę.. Jaka jest różnica między tylną kanapą w wersji sedan a kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jako, że kolega jest mocno obeznany w temacie, pozwolę sobie zadać dwa pytania.

 

Czy istnieje możliwość montażu foteli i kanapy z passata b7 kombi w passacie b7 sedan?

Czy taki zestaw z Passata CC lub CC moglby zadzialac w moim b7 sedan?

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi zestaw jest możliwy do założenia w b7 sedan :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki jeszcze raz za pomoc w temacie kupna foteli z b7 kombi i ich instalacji w b7 sedan. Kupiłem dzięki Wam takie fotele jakie mi odpowiają i w zasadzie prawie skończyłem ich wymianę.

 

12722449_1203668416328645_28248483_o.jpg

 

Piszę prawie, bo o ile zamontowałem boczki (z tylnych musiałem zrobić połączenie starych i nowych) i fotele z przodu, o tyle pojaiły się dwa problemy.

 

1. Nowe fotele mają podgrzewanie. Wiem, że muszę wymienić panel klimatronik, ale co jeszcze? Trochę zdziwiło mnie to, że wszystkie wiązki z nowych foteli pasowały w miejsca, w które wpięte były stare fotele. Z foteli nie wychodzą żadne dodatkwe wiązki.

 

Dodatkowo posiadam w samochodzie starszy panel klimatronik tego typu:

 

2009-Volkswagen-PassatCC-014.jpg

 

Czy panel z nowszych modeli podchodzi bez problemu w miejsce starego czy trzeba kupić coś jeszcze?

 

pobrane.jpg

 

2. O ile tylna kanapa z wersji kombi do wersji sedan wymiarowo pasuje jak ulał, o tyle nie pasują mocowania siedziska. Czy ktoś przerabiał ten problem i ma jakiś patent, czy może muszę wykombinować jakąś prowizorkę? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedz na forum, poszukaj a będziesz wiedział co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włożę fotel kierowcy elektryczny z pamięcią, podłączę CAN L i H do Bordnetz'a, zakoduje (?) to prawe lusterko, po wrzuceniu wstecznego biegu będzie szło samo w dół czy potrzeba czegoś jeszcze do tej układanki ? Lusterka elektryczne, składane, z podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie mam paska b6 z elektrycznymi siedzeniami i z pamiecia przypisana do kluczyka.dzisiaj mialem taka sytuacje,ze podczas jazdy fotel sam mi sie przestawil?? gdzie szukac przyczyny?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu przy fotelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest tylko przy kluczyku zony przy moim nic sie nie dzieje...jak podlacze auto pod komputer to mi cos wykaze??jeden znajomy mi mowil aby sprobowac rozlaczyc akumulator na noc i powinno pomoc jak sie zresetuje system od siedzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności