Skocz do zawartości
Michał2008

Wymiana zwykłych siedzeń na elektryczne z pamięcią…

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć coś na ten temat… Może ktoś już to robił / coś wie jak się za to zabrać i co będzie ewentualnie potrzebne, aby to wykonać. Za odpowiedź z góry dzięki i pozdrawiam.

 

64639844788039847b6p838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem fotele od b7 (instalacja jest trochę inaczej niż w b6--choć schematy twierdzą inaczej :lol)

Przy fotelach z b6 patrz na schemat kolegi ALEX679

(elektryk da sobie radę--przynajmniej powinien-do dołożenia pare kabelków + can low i hight) ;)

 

 

elektrykafoteli.jpg

 

 

Reszte wynotowałem sobie z instrukcji obsługi--Masz kopie zapisków:

 

Ustawienia pamięci foteli/kluczyków

 

 

Inicjowanie siedzeń z pamięcią

1.Otworzyć drzwi kierowcy

2.Oparcie siedzenia przesunąć max do przodu

3.Puścić i ponownie nacisnąć przełącznik oparcia siedzenia do przodu (trzymać 5sek. aż nastąpi

podwójny gong)

4.Podczas inicjowania następuje skasowanie wszystkich pamięci i ustawień.

Przyciski pamięci (1/2/3) można ponownie zaprogramować i przyporządkować

kluczykom z nadajnikami.

 

 

Zapamiętanie ustawień fotela do jazdy do przodu

1.Włączyć zapłon (bieg na luzie—nie może być na wstecznym)

2.Ustawić fotele i lusterka zewnętrzne

3.Nacisną przycisk SET i przytrzymać dłużej niż jedną sekundę

4.W ciągu 10sek. nacisnąć jeden z przycisków pamięci

5.Wprowadzenie zostanie potwierdzone sygnałem gongu

 

 

Wywołanie ustawień fotela (przyciskami 1/2/3)

-przy włożonym kluczyku z pilotem do stacyjki (w stojącym samochodzie)

,,krótko nacisnąć'' odpowiedni przycisk pamięci (1/2/3)

 

-jeśli kluczyk z pilotem nie jest włożony do stacyjki,nacisnąć odpowiedni przycisk (1/2/3)

i przytrzymać aż zapamiętane położenie zostanie osiągnięte

 

 

Przyporządkowanie kluczyka z pilotem do el. fotela z pamięcią:

1.Włączyć zapłon

2.Nacisnąć przycisk SET

3.Nacisnąć TEN PRZYCISK POD KTÓRYM są zapamiętane ustawienia siedzenia kierowcy

4.Wyjąć kluczyk ze stacyjki

5.Po ok 3sek (lecz przed upływem 10sek) nacisną przycisk otwartej kłódki (otwierania)

na pilocie.

6.Odzywa się dźwięk gongu i kluczyk jest przypisany do fotela

 

 

Dokładniejsze pytanie pisz na priva do romeo9999 (wsio ma już opanowane przy fotelach b6/b7) ;)

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6.Odzywa się dźwięk gongu i kluczyk jest przypisany do fotela

 

tak chyba jest w instrukcji, ale powinno brzmieć "przyporządkowanie ustawień fotela do kluczyka" :)

 

a tak zapytam od razu Blopa z ciekawości, czy jak się kluczyk przyporządkuje do ustawień fotela, to za każdym razem jak się wkłada kluczyk do stacyjki fotel ustawia się do zapamiętanych ustawień? To znaczy mam ustawiony fotel i lusterka, przypisałem ustawienia do kluczyka, daję kluczyk żonie, która musi zmienić ustawienia, załącza zapłon (fotel się nie rusza bo jest przypisany do moich ustawień), ustawia fotel pod siebie (bez zapamiętywania), jedzie w drogę, wysiada, zamyka auto, wraca po godzinie, wkłada kluczyk do stacyjki i... fotele się ustawiają pod moje ustawienia, skoro są zapamiętane?

 

Mam tę funkcję ale jej nie testowałem jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że wystarczy otworzyc auto drugim kluczykiem, żeby fotel i reszta sie ustawiła, nie muszę go wsadzać do stacyjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką grubość kabli wykorzystaliście do zasilania?

Wg schematów, które mam powinny być 4mm

Nie wiem czy to nie przesada, bo O2 miałem też stołki z pełną elektryką i z pamięcią i wystarczyły kable 2,5 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4mm to grubość przewodu zasilania od skrzynki bezpiecznika do gniazda które znajduje się w podłodze pod siedzeniem, natomiast 2,5mm to już odejście od tego gniazda do sterownika pod siedzeniem.

 

Taki sam manewr jest zastosowany w przewodzie masy 4mm na przyjściu a 2.5mm na odejściu od gniazda pod siedzeniem.

Wszystkie silniki w siedzeniu są podłączone 2.5mm przewodami oprócz silnika ustawiania podparcia lędźwiowego który jest zasilany 1mm przewodem.

 

Zasilania siedzeń w elektryce ale bez pamięci są zrealizowane przewodami 2,5mm

Wydaje mi się iż spokojnie 2.5mm starczy skoro VW przewidział taką grubość kabla w zasilaniu sterownika pod siedzeniem, jak ma się spalić to pierwszy pójdzie ten 2,5mm pod siedzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w temacie nie ma opisu uaktywnienia prawego lusterka krawężnikowego, wiec go dodam :)

 

Przy opcji z fotelami z pamięcią, można uaktywnić opuszczanie lusterka prawego po włączeniu biegu wstecznego.

 

Opis programowania:

 

- włączyć zapłon

- włączyć bieg wsteczny

- obrócić przycisk ustawiania lusterek w położenie R

- lusterko prawe ustawić w taki sposób aby można było obserwować obszar krawężnika

 

Ustawienia zostają automatycznie zapamiętane i przyporządkowane do aktywnego kluczyka z pilotem. Lusterko prawe będzie się zawsze przesuwało w zapisane położenie, kiedy przy włączonym zapłonie włączony zostanie bieg wsteczny, a przycisk lusterek na drzwiach kierowcy będzie w pozycji R.

Lusterko powraca w położenie wyjściowe (zaprogramowane dla danego kierowcy) kiedy samochód jedzie do przodu a jego prędkość będzie większa jak 15km/h albo kiedy pokrętło lusterek zostanie przełączone z pozycji R na 0 lub L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dziś oglądałem z kolegą passka w komisie z 2009r. i miał dziwną kombinację i chciałbym się upewnić czy taka konfiguracja występowała; bo moim zdaniem nie. Fotel kierowcy full elektryka + pamięć, natomiast fotel pasażera całkowicie manualny ???? :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotel kierowcy full elektryka + pamięć, natomiast fotel pasażera całkowicie manualny ????

 

raczej nie powinno tak występować, ale 100% pewności nie dam,

jak sa fotele na fulu to kierowcy jest z pamięcią a pasażera nie (ale całkowicie elektrycznie ustawiany)

a co do tych foteli to sprawdzałeś czy ten kierowcy działa? lub pasażera jakie ma przewody w gnieździe pod fotelem, bo może jeden lub drugi był włożony na sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sa fotele na fulu to kierowcy jest z pamięcią a pasażera nie (ale całkowicie elektrycznie ustawiany)

dokładnie tak powinno być;

nie sprawdzałem czy wszystko działa jak powinno ;/

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cos w skoda superb widziałem 1 full elektryka a 2 cały ręczny skoda i vw to to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie,

 

Dziś oglądałem z kolegą passka w komisie z 2009r. i miał dziwną kombinację i chciałbym się upewnić czy taka konfiguracja występowała; bo moim zdaniem nie. Fotel kierowcy full elektryka + pamięć, natomiast fotel pasażera całkowicie manualny ???? :dupablada

 

Może to jakieś autko firmowe dla przedstawicieli handlowych? Wtedy miałoby to jakiś sens... Zresztą jeśli chcesz się upewnić wystarczy zajrzeć do wlepy serwisowej - kodów na niej jest mało, ale akurat fotele się łapią :jasne

 

Jeśli w/w teoria jest prawdziwa to spodziwałbym się 3L4 (fotel kierowcy z pamięcią) + 3L2 (fotel pasażera z manualną regulacją wysokości co przy braku pozostałych kodów wyposażenia dot. sterowania fotelem jak np. 7P8, daje w pełni manualny prawy stołek).

Edytowane przez Bart-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik obrazujący ustawianie się lusterka na krawężnik po włączeniu biegu wstecznego

 

 

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fotele Sportline z regelacją pół elektryczną ( tylko oparcie )

mam pytanie czy mogę kupić fotel od Comfortline z pełną elektryką i przełożyć tapicerkę z moich foteli?

czy stelaże są takie same? czy jednak muszę poszukać Sportline z full elektryką :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Bimbasz przerabiał swoje fotele na full ale wiem, że rozebrał je całkowicie w drobny mak więc pisz Piotrek do niego

 

Nie całkowicie, zostały może jeszcze ze 4 śrubki do odkręcenia i 2 trytytki :lol

Ale były gołe :)

 

 

Piotrek co do stelaża od comfortline i sportline to ten drugi nie wiem czy nie ma przyspawanych takich specjalnych prętów na bokach co trzymają te boczne wyprofilowania. Takie jakby wygięte U przyspawane nóżkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek co do stelaża od comfortline i sportline to ten drugi nie wiem czy nie ma przyspawanych takich specjalnych prętów na bokach co trzymają te boczne wyprofilowania. Takie jakby wygięte U przyspawane nóżkami

 

Dokładnie tak jak Marcin pisze w sportlinach są bardziej wyciągnięte pręty do trzymania tych bocznych gąbek oparcia, wiem coś o tym :D a comorcie będzie inaczej.

 

Nie całkowicie, zostały może jeszcze ze 4 śrubki do odkręcenia i 2 trytytki

Ale były gołe

 

No bardzo dużo :lol, gołe to mało powiedziane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta... Mam okazje kupic fotele z Comfortline elektryczne i w związku z tym mam pytanie czy można je przelożyc do mojego Trendline z manualnymi? Jeśli tak to czy to jakis wielki problem i jak podlaczyc kable? trzeba kupic wiązke? No i jaki koszt tego by był...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę można dorobić. Zasilanie do bezpieczników, masą na słupek i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności