Skocz do zawartości
Michał2008

Wymiana zwykłych siedzeń na elektryczne z pamięcią…

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj cienkich przewodów,raczej splecionych ze sobą.Pomarańczowo- zielonego i pomarańczowo-brązowego.

Bez CAN masz wyłącznie doprowadzone zasilanie do fotela( poszczególnych silników i maty grzewczej) ale uruchomić się tego nie da.

Żółta wtyczka wyglada mi na złącze od poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,ale gdzie dokładnie mam tego szukać?I jak już je ewentualnie znajdę to który jest Low a który High i w które piny we wtyczce w podłodze  mam je podpiąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

Poszczególne rodzaje przewodów w danej magistrali oznacza się następująco:

magistrala napędu: CAN-High –pomarańczowy/czarny.

magistrala komfortu: CAN-High –pomarańczowy/zielony.

magistrala rozrywki informacji i rozrywki: CAN-High –pomarańczowy/fioletowy.

CAN-Low: we wszystkich magistralach – pomarańczowy/brązowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Dziękuję Wektor za podpowiedź. Będę teraz kombinował. Jeszcze jedna sprawa,czy mogę wpiąć się w magistralę takimi oto złączkami i czy mogę użyć przewodu 1mm?

20210320_183741.jpg

Edytowane przez AR86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość nie ma znaczenia.Jeżeli możesz to unikaj tych złączek zwłaszcza przy cienkich przewodach.Albo idź do najbliższej wtyczki, albo lutuj i zabezpiecz termokurczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,Dziękuję. Jak tylko poprawi się pogoda to będę działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Can komfort najbliżej znajdziesz w słupku drzwi, do modułów w drzwiach na pewno dochodzi, także najszybciej zdjąć próg i osłonę przy nogach i znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, jak zdjąć ten próg? Nie widzę żadnych śrub itp. Jakieś zatrzaski? Boję się szarpnąć zbyt mocno,żeby czegoś nie połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważaj plastikowymi wihajstrami, żeby nie uszkodzić, zlokalizujesz zaczepy i wyszarpujesz.Unikaj takich prac przy niskich temperaturach, bo faktycznie jakiś zaczep możesz uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z fotelami, mam zwykle grzane pół elektryczne, kupiłem pełna elektryka z pamięcią lecz okazało się że wiązka jest nie kompletna to znaczy brakuje 2 wtyczek 

IMG_20220120_171147.jpg

IMG_20220120_171006.jpg

Edytowane przez Szatan355p,
Dodanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć|
Nie znalazłem innego wątku w tym temacie
Mam Paska w wersji Highline z półeklektycznym fotelem kierowcy i manualnym pasażera. Chciałbym wymienić na fotele w pełni elektryczne z pamięcią(kierowca) i pełna elektryka u pasażera. Znalazłem zestaw jednakże stan skóry jest o wiele gorszy niż ten co posiadam.
Czy można przełożyć obicia(siedzisko i oparcie)z moich obecnych na "nowy" stelaż? W moich też mam grzanie itp Czy jest to bardzo czasochłonne? Czy lepiej odpuścić i jakoś zregenerować nowe fotele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę.Ja przekładałem.Jedyne co w..wia, to takie pętelki z twardego drutu trzymające tapicerkę z gąbką.Ale cierpliwością,kombinerkami dasz radę🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności