Skocz do zawartości
Michał2008

Wymiana zwykłych siedzeń na elektryczne z pamięcią…

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko rozebrałem i brodentz i skrzynke bezpieczników. Nie mam pojęcia dalej gdzie się podpiąć. Jutro będę kodował i sprawdzał fotel przed złożeniem plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynkę po lewej, od kierowcy? Warto się pokusić o dodanie bezpieczników w jakieś nieobsadzone gniazda,niektóre mają już styki, będzie profesjonalnie. Plus powinieneś łatwo znaleźć próbnikiem nawet. Stacyjka klik  i szukasz. Najlepiej wśród grubych, czerwonych przewodów:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jutro tam zajrzę. Ale fotel musi mieć stały plus, nie po stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak tam jest dobre źródło:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś jaka jest istotna różnica między modułami 3C0959760A i z "B" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem już po przekładce siedzeń. Moje auto to Highline MY 2008,  Miałem czarną alcantare i kierowcy fotel pół elektryczny. Pasażera manualny. Kupiłem fotele od sportline pełna elektryka + kierowca z pamięcią. Przełożyłem tapicerek siedzeń i z dwóch zrobiłem pełną opcję. Podłączenie elektryki zasilania nie musiałem u kierowcy bo już była. Bezpiecznika także nie zmieniałem i wszystko narazie działa prawidłowo. Jedyne co trzeba było podłączyć To dwa przewody do Canu. I nie tak jak tutaj było napisane że do bortznetu. Linie CAN Komfotu znalazłem w wiązce przewodów lecących w progu po lewej stronie. Przewód pomarańczo brązowy jako CAN LOW i przewód pomarańczowo zielony jako CAN High. To są kolory przewodów CAN Komfortu.  Po podłączeniu kodowanie i wszystko działa. Fotel pasażera natomiast zasilem z tunelu środkowego a dokładniej z przewodów lecących do przetworrnicy 230V.   To stałe zasilanie + mój bezpiecznik i sprawa rozwiązana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę podążał twoim tropem:-) Mam identyczne zestawy foteli. Jak zaatakowałeś tapicerkę? od czego zacząć? Ile czasu zajmuje oskórowanie 1 fotela i ponowny montaż powłoki?

Edit: już znalazłem w innym wątku:-)

U mnie nowy ma 3 wtyczki: żółta ( poduchy) oczywiście nie pasuje do gniazda; szeroka wielopinowa

Edit 2:

 i najmniejsza 2 pinowa- od czego? 

CAN znalazłem w dużej wtyczce,sądząc po kolorach przewodów.Ktoś wie jaki symbol mają te piny,jakie kupić?

20180520_144306.jpg

I najważniejsze: kolory 3 przewodów od poduszek.We wtyczce i gniazdku mają być biały-biały; niebieski-niebieski i brązowy-brązowy? 

W nowym fotelu mam zupełnie inne kolory.Wolałbym nie pomylić....Pomożecie?

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja mam pytanie na jakiej zasadzie działa wentylacja fotela w b6? pytam bo są takie do kupienia pełne elektryki z pamiecią i czy da rade uruchomić tą wentylację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fotela jest doprowadzone tylko zasilanie - przełącznik jest na fotelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem  tylko nie wiem czy to jest wentylacja i zasysa powietrze z kabiny czy klimatyzacja i czy  potrzebne bedą jakieś kanały doprowadzające chłodne powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w fotelu - tylko podpinasz zasilanie i musi działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jest gdzieś jakiś manual, instrukcja montażu grzanych foteli do passata b6 ? Mamy coś takiego ? Nie wiem czy bawić się fotele czy kupić tandetne maty na wtyczkę do zapalniczki ;(

dziekuje

edit.

Po wymianie konsoli na te z regulacją grzania gdzie jest wtyczka którą należy podpiąć z tą zieloną od fotela ? Nie mam pojęcia gdzie tego szukać ;(

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymieżam się do wymiany foteli mam takie pytanie kupiłem fotele z sportline u siebie mam Comfortline. Chodzi mi oto czy materiał ten czarny na boczkach i podłokietniku,jest taki sam w Comfortline i w sportline.Czy jest taki sam jak na fotelachwedług wersji ,bo niewiem teraz czy muszę też szukać boczków i podłokietnika od sportline zeby to wyglądało jakoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest inny materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie foteli w B6 na komplet skóry wentylowanej z B7, w przodzie wszystko poszło gładko i działa poprawnie (regulacja, grzanie, wentylacja) 

Zastanawiają mnie tylko wolne wtyczki które zostały niezagospodarowane w tylnej kanapie: 

SIEDZISKO

IMG_20200701_203029.thumb.jpg.e6272ac3c62706df2eb33aa4f9ccf6cf.jpg

 

OPARCIE

IMG_20200701_203013.thumb.jpg.71b74cf2bd671532806f3f8d8bf51a32.jpg

 

 

Siedzisko podejrzewałem że służy tylko do weryfikacji zajętości, ale po co aż 4 żył w wtyczce każdego oparcia ? Jest szansa że mam tam / grzanie lub wentylacje ?

 

 

 

Edytowane przez tepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tepe napisał:

Jest szansa że mam tam / grzanie

Wygląda na grzanie. 

W oparciu: żółto-czarny i brązowo-czarny to czujnik temperatury, a czarny i brązowy to grzałka. 

W siedzisku sama grzałka (choć na schemacie jest jeszcze czujnik, ale schematy czasem kłamią) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2020 o 11:55, nTomek napisał:

Wygląda na grzanie. 

W oparciu: żółto-czarny i brązowo-czarny to czujnik temperatury, a czarny i brązowy to grzałka. 

W siedzisku sama grzałka (choć na schemacie jest jeszcze czujnik, ale schematy czasem kłamią) 

 

Dzięki za informacje

Mogę to przetestować podczepiając pod 12 V ?  Czy jest szansa ze coś popalę jeżeli to nie grzanie ? 

Jak grzanie to podpowiesz pod co to podczepić ?  Z tego co orientuje się to muszę panel tylnej wentylacji załatwić z pokrętłami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, tepe napisał:

Czy jest szansa ze coś popalę jeżeli to nie grzanie ?

Tak, dlatego bezpieczniej jest zmierzyć rezystancję pomiędzy tymi kablami w każdej kostce. Grzałki będą miały mały opór (przednie mają ~6 Ohm każda), a czujnik dużo więcej (~ 5800 Ohm w temperaturze około 30..40').

Do ogrzewania tylnych siedzeń potrzebny jest jeszcze, oprócz panelu który wspomniałeś, drugi sterownik grzania, taki jak pod siedzeniem kierowcy. Miejsce montażu masz poniżej:

J786_sterownik_grzania_kanapy.thumb.jpg.172e8f2316ad58bc3f51182c4b5da592.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzi mi ktoś, że komunikację między modułem pamięci  fotela wpinam w BCM :

Cytat

 

pin 7 fotela  ==> 52c/16 Can L

pin 6 fotela ==> T52c/15  Can H

 

 

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem  w trakcie wymiany foteli w passacie CC z 2011 r (anglik). Nowy fotel kierowcy posiada pamięć ale nie jestem w stanie jej zresetować / ustawić na nowo. Próbowałem wg instrukcji z manuala ale się nie udało. Podejżewam,że problemem jest fakt iż nie podłączona jest "magistrala Can" jedynie zasilanie wychodzilo z wtyczki w podłodze raptem 2 kabelki (może 3,w tej chwili nie pamiętam).Z tego co zdążyłem wyczytać na forum to należy również zaprogramować taki fotel ( odpowiedni kabelek już zamówiłem i czekam). Jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o elektrykę,czy mógłby mi ktoś przedstawić to w najprostszy możliwy sposób jak podłączyć tą całą magistralę Can, w które piny we wtyczce w podłodze a z drugiej strony jest to chyba podłączone do modułu komfortu i tu również chciałbym wiedzieć gdzie się dokładnie wpiąć. Na zdjęciu nowy fotel. W poprzednim miałem jedynie elektryczne ust odcinka lędźwiowego,nic więcej, grzania również nie było. Na chwilę obecną zależy mi jedynie na ustawieniu tej całej pamięci tak żebym mógł z niej korzystać. Z góry dziękuję za wskazówki.

20210208_221326.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności