Skocz do zawartości
nex

[B5] FMIC AVF - części

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy 51mm. U mnie jest taka instalacja.... a BRD jest mniej wydajne niż moja turbinka. Też się wahałem z wyborem... też mam chłodniczkę i 51mm wchodzi bez problemów (ale jest już ciasno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info w takim wypadku będe zamawiał 51 :) tym bardziej ze dzis strzelił wąż od turbo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zmianie turbiny na BRD i dołożeniu FIMC zmieniacie mapowanie silnika, czy też pozostawiacie to bez zmian i tak "z marszu" to gra ? Pytam bo najpierw podbiłem silnik na 149 KM i 330 Nm, a nie chciałbym po raz drugi wydawać kasy. Jeszcze jedno: czy chłodnica spalin z zdjęcia przeszkadza w montażu chłodniczka spalin.jpg

(zamierzam kupic gotowy komplet od firmy wymienionej wyżej). Czytając wcześniejsze posty proponuję poddać końcówki rur ryflowaniu, wtedy po zaciśnięciu opaski na powno nie spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co widzę to temat ciągle Diesel a ma ktoś fotki jak rozwiązał orurowanie w 1.8 T z aluminium i silikonowych złączek pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pyatnie odnosnie fmic w b5 ale 1.9 ahh. Czy musze wyrzycac ta plastikowa rure cos zaslepiac chce dodac mu sporo koni zmienic wtryski na wieksze no i program. ale przed tym chcial bym zrobic fmic mysle ze to dobry pomysl ak nie to mnie poprawiecie. No i narazie turbo seria i pytam czy ten fmic ma sens do seryjnej turbiny. Zalezy zeby przeniesc ic poniewaz jestem w trakcie zakladania xenonow i dostalem zbiornik od bezyny i sie nie miesci to za jednym zamachem bym to zrobil. Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam pyatnie odnosnie fmic w b5 ale 1.9 ahh. Czy musze wyrzycac ta plastikowa rure cos zaslepiac chce dodac mu sporo koni zmienic wtryski na wieksze no i program. ale przed tym chcial bym zrobic fmic mysle ze to dobry pomysl ak nie to mnie poprawiecie. No i narazie turbo seria i pytam czy ten fmic ma sens do seryjnej turbiny. Zalezy zeby przeniesc ic poniewaz jestem w trakcie zakladania xenonow i dostalem zbiornik od bezyny i sie nie miesci to za jednym zamachem bym to zrobil. Z gory dzieki za odpowiedz.

 

nie ma ze z góry dziękuje to trzeba przeczytać cały temat a nie ostatni wpis kolego. W tym temacie i kilku innych o FMIC są zdjęcia opisy i opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale przeczytalem ten temat i wszystkie zwiazane fmic ale o ahh i o tym co ja bym chcial sie dowiedziec nikt nie pisal. Nie pytam o montaz bo to nie jest jakas mega skomplikowana sprawa chodzi mi o sens zalozenia wiekszego ic do seryjnej turbiny jezeli chce zwiekszyc moc programem i wiekszymi wtryskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ze turbo seria

Fmic ma zabijać temp dostarczanego powietrza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak się sprawy mają z lagiem po wymianie na fmic? zwiększa się opóźnienie reakcji na gaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny, przecież rury nie puchną, więc ciśnienie nie jest na nich wytracane, no chyba, że mowa o AHU, gdzie jest znikome ciśnienie turbo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z tym nic wspólnego zwiększenie pojemności całego dolotu? Coś takiego właśnie wyczytałem, ale mowa była o subaru imprezie więc nie wiem czy w przypadku passata ( 1.9 tdi 130KM) będzie to samo.

 

EDIT

 

Dobra, ja za jakieś dwa tygodnie też już bede miał FMIC w swoim aucie to sprawdzę na własnej "stopie" jak auto reaguje na gaz. Waszym zdaniem 1400zł za cały dolot z alu/kwasui icek + montaż to dużo? I co lepiej? Alu czy kwasiak?

Edytowane przez Cannabinol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytalem dokładnie cały ten temat i pare innych na tym forum związanych z zakładaniem większego intercoolera i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania.

 

1. Czy zamiast składać zestaw samemu nie lepiej kupić gotowy dedykowany do passata B5/B5FL 1.9TDI? Cenowo wychodzi podobnie do tych kompletowanych samemu

Podaję przykłady:

http://allegro.pl/intercooler-fmic-vw-passat-1-9-tdi-b5-b5fl-zestaw-i4704244007.html

http://allegro.pl/intercooler-zestaw-vw-passat-1-9-tdi-b5-b5fl-fmic-i4714490367.html

http://allegro.pl/fmic-intercooler-kit-audi-vw-1-9tdi-a4-b5-passat-i4656984605.html

 

2. Czy po założeniu takiego dedykowanego zestawu jest szansa na założenie kratek wraz z halogenami bo takie właśnie posiadam i nie chciałbym rezygnować z halogenów na rzecz icka.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na fmic.pl zestaw z 2 linka kosztuje 905zł ;)

http://fmic.pl/vw/968-bmw-e46-diesel.html

ja bym brał raczej kpl , masz chociaz grawancję że teoretycznie musi to pasowac

 

No to wszystko przemawia za dedykowanym zestawem. Tylko nurtują mnie dwa pytania, czy orurowanie w tych zestawach składa sie z duzej ilosci kolanek i łączników czy są to juz jednolite dogięte/wyspawane rury i czy przy takim zestawie uda sie założyć kratki i halogeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15434805_1[1].jpgwitajcie kilka dni temu naprawiałem kolego audi a6 allroad i tam był fajny icek i mam pytanko czy cos takiego będzie pasowało do passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne pytanko tylko ze ja zauwazylem ze w sharanie 1.9tdi jest wiekszy ic jak w seri 1.8t. warto sie bawic w takie rzeczy przed programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to wszystko przemawia za dedykowanym zestawem. Tylko nurtują mnie dwa pytania, czy orurowanie w tych zestawach składa sie z duzej ilosci kolanek i łączników czy są to juz jednolite dogięte/wyspawane rury i czy przy takim zestawie uda sie założyć kratki i halogeny.

 

Ja kupowałem u nich podając każdy element zgodnie z "przepisem" - nie jako zestaw, wszystko pasowało idealnie, chyba tylko 1 lub 2 rury musiałem skrócić.

Kolanka i łączenia silikonowe + obejmy, kartki i halogeny można spokojnie założyć.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/122647-FMIC-AVF-cz%C4%99%C5%9Bci?p=1899824&viewfull=1#post1899824

 

Tak czy inaczej dzwoń pisz @ do nich, konkretni ludzie pomogą w razie co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko odkopię.

 

Będzie duża różnica w lagu i całej reszcie, pomiędzy FMIC 550x140x65mm, a 550x175x65mm. Rury 57mm (2.25") turbo BRD.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz tej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Może mi ktoś polecić z czystym sumieniem jakiś fachowy warsztat, który zamontuje lub wykona mi FMICA oraz wytnie kata? Lokalizacja to Łódź lub województwo łódzkie. Zależy mi żeby usługa była wykonana na tip top, ponieważ auto często lata w trasy i nie chce jakiś niespodziewanych, przykrych sytuacji, że coś piszczy, ociera, drży lub się urwało. Dzowniłem już do CompSportu z Łodzi, ale odpowiedzieli mi że zajmują się tylko niestety strojeniem. Jak się nie uda kogoś z Łodzi ogarnąć to chyba wybiorę się na wycieczkę do CTR Tuning, bo widać że parę FMICÓW już zamontowali.

 

Aktualnie w autku mam wsadzoną turbinkę GTB17 oraz DP, intercooler seryjny, kat również. Autko wypluło 198 PS oraz 394 Nm dopiero przy około 2800 obrotów. Wydaje mi się, że trochę za wysoko. FMICA chcę wsadzić, bo nie ma co się oszukiwać seryjny cooler to za mało i auto puchnie nawet w niezbyt gorące dni i dymi.

 

Jak ogólnie wypada ten FIMIC ze strony fimic.pl??? Koszt około 905zł.

Po złożeniu tego do kupy ma to ręce i nogi? Opaski dobrze się trzymają, nie spadają po jakimś czasie? Bo tak jak wspomniałem nie chciałbym, że np. w połowie 1500 kilometrowej trasie spadnie mi opaska.

 

Czy lepiej nie zawracać sobie głowy tym i zrobić ładnie zespawany razem od turbiny do korektora?

 

Jak sprawa wygląda z wycięciem kata? Rurkę tam najlepiej wspawać, żeby było względnie cicho?

 

Sorry, za multum pytań. Ale męczy mnie temat, a ja niestety jak coś robię to musi być profi i pewne.

 

Pozdrawiam. Moje autko to AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności