Skocz do zawartości
nex

[B5] FMIC AVF - części

Rekomendowane odpowiedzi

 

taki sam zestaw z map sensorem mogę zrobić u siebie razem z montażem...

51 od 57 różni się pojemnością rur czyli układu przy 57 będzie delikatnie większy lag ale myśląc o turbo BRD spoko będzie dobrze i jeśli kupywało by się taki Fmic jak jest w tym linku zaoszczędzi się ponieważ zamiast redukcji sylikonowych kupuje się tańsze łączniki sylikonowe...

jeśli ktoś ma pytania lub jest zainteresowany takimi modami zapraszam na PW lub http://www.demcar-customs.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanie....

 

Czy ciężko bedzie upchać kanalizację o wymiarze 63mm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ciężko bedzie upchać kanalizację o wymiarze 63mm
da rady ale ciasno bedzie pod lampa i od strony turbo zwlaszcza jak bedziesz laczyl silikonami i clampami ,chyba ze ladnie od egr pospawane z map sensor bo jak zostawisz ori rure to mija sie z celem bo wniej sa 2 restrykcje 45mm

lepiej caly 57mm i zroboc porting kolektora ba tam jest sporo do zyskania

pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziś byłem pewny że to co posiadam to 57mm.... i własnie tak chciałem zrobić całość. Teraz pomierzyłem to co mam... (zdjęcie na poprzedniej stronie) i okazuje się że to 63mm :wmorde

 

 

Chyba od intercoolera puszczę redukcje 63-51mm i dalej w 51mm. A te kolanka co mam poprostu będą sobie leżeć na półce.. ewentualnie sprzedam. W sumie to ma być do 200 koni więc chyba zda egzamin.. mam rację ? :D

 

 

A porting kolektorów.... opłaca się przy AVB ? Pod wieksze moce rzedu 240-270 koni to może i dobra sprawa ale w tym klamocie to raczej zbyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolot 51mm

Stojąc przed pojazdem prawa strona:

 

IC ---> łącznik silikonowy 57mm-51mm ---> kawałek rurki prostej aluminiowej około 10 cm 51mm ---> kolanko silikonowe 51mm 45 stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 90 stopni ---> łącznik silikonowy 51mm-51mm ---> rura prosta 51mm 60cm/do cięcia ---> połączenie z ori wężem.

 

Stojąc przed pojazdem lewa strona:

 

IC ---> kolanko silikonowe 57mm-51mm 45stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni ---> kolanko silikonowe 51mm 90 stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni ---> redukcja silikonowa 51mm-38mm ---> Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - TURBO

 

Części w firmie FMIC_PL dolot 51mm wychodzą tak:

IC 550x140x65mm - 299zł KLIK

1x redukcja silikonowa 57mm/51mm - 35zł KLIK

rura prosta aluminiowa 51mm 60cm (docinka na 2) - 42zł KLIK

kolanko silikonowe 51mm 45 stopni - 56zł KLIK

kolanko aluminiowe 51mm 90 stopni - 35zł KLIK

łącznik silikonowy 51mm-51mm - 14zł KLIK

kolanko silikonowe 57mm-51mm 45stopni - 64zł KLIK

2x kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni - 2x42=84zł KLIK

kolanko silikonowe 51mm 90 stopni - 53zł KLIK

redukcja silikonowa 51mm-38mm - 34zł KLIK

Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - 69zł KLIK

9x opaska 60-63mm na wąż o śr. 51mm - 9x4.5=40.5zł KLIK

2x opaska 64-67mm na węże o śr. 57mm - 2x5=10zł KLIK

 

Wychodzi to łącznie 835zł

 

 

Panowie czy ktoś składał dolot wg tego opisu? Czy to jest już komplet czy coś trzeba jeszcze dokupić. Pytam bo chce kupić i założyć za 1 podejściem, nie mam czasu ani możliwości kilka razy auta uziemiać, rozbierać i przymierzać żeby potem coś dokupić.

chciał bym kupić komplet i założyć od razu na zasadzie plug&play.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladnij pare postoe i opisow kto co mial, traksio,ja,nex itd...ja sie sugerowalem opisem traksia bo nie bylo innego i musialem robuc 3poprawki pod siebie...nie ma zlotego srodka :) ale lepiej kupic cos wiecej i dogada sie na oddanue niza zabraknac jakiegos kolanka obejmy itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegladnij pare postoe i opisow kto co mial, traksio,ja,nex itd...ja sie sugerowalem opisem traksia bo nie bylo innego i musialem robuc 3poprawki pod siebie...nie ma zlotego srodka :) ale lepiej kupic cos wiecej i dogada sie na oddanue niza zabraknac jakiegos kolanka obejmy itd

 

Właśnie o to mi chodzi czy tu jest wszystko, czy coś jeszcze trzeba dokupić, wole mieć za dużo i oddać niż dokupować.

Co do spasowania, nex i traksio mają auta 2003> i halogeny więc zakładam że nie powinno być problemów z montażem i miejscem.

 

edit:

 

Po konsultacji @ komplet zamówiony na fmic.pl

W razie niemca będę miał możliwość wymiany lub zwrotu jakiegoś elementu, ale powinno być ok.

Edytowane przez Vpuchaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vpuchaty zamówiłeś 51mm czy jakiś wiekszy ?

 

Ja mam dylemat bo chcę zamówić graty ale nie wiem jaki wystarczy.. Wylot z turbo ma podobno średnicę około 50 paru milimetrów i kolanko 51mm wchodzi na wcisk.

 

Powiedzcie mi proszę czy da radę ogarnąć +200KM na średnicy 51mm. Elementy układanki jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie spokojnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Vpuchaty zamówiłeś 51mm czy jakiś wiekszy ?

 

Zamówiłem 51mm - celuje w ok 200+/400+ montaż w przyszłym tygodniu. Jak poskładam do kupy wrzucę foto..

 

 

edit....

 

jakieś tam foto...

 

IMG_20130510_152801.jpg

IMG_20130510_142305.jpg

IMG_20130510_142313.jpg

IMG_20130510_152808.jpg

Edytowane przez Vpuchaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło ci to ładnie Puchatku ale ja zrobiłem inaczej niz wszyscy i wykonałem sobie dolot z kwasówki+kolanka silikonowe+icek od A5/Q5 rurki docinałem i dopasowywałem sobie sam a potem tylko dałem do pospawania więc mnie taki dolot z ickiem i kolankami kosztował coś około 500zł chyba moze 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ja zrobiłem inaczej niz wszyscy

To ja się chyba chwalił nie będę :D Mój jest (jeszcze) ale pozwala BRD wstawać już poniżej 2000rpm... Teraz wynalazłem firmę KADEX na aledrogo, i będę u nich elementy zamawiał (8kolanek 90 fi 50- 85zł + przesyłka) Robiłem wszystko na ALU bo lżejsze ;) i lepiej ciepło oddaje :) koszt? rury, + blacha alu na boczki IC + IC ze scenica + Fagumit... + Obejmy (http://allegro.pl/opaska-silowa-gufero-60-63-i3243201425.html) może 300zł wszystko (z flaszką dla spawacza i jeżdzeniem po graty, w sumie będzie next flaszka bo musi poprawić wyloty z IC to 330zł :D )

I mam pytanie.. do tych co mają IC z A5 itd.. mierzyliście ile wam zgania temperatury w mieście?? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I mam pytanie.. do tych co mają IC z A5 itd.. mierzyliście ile wam zgania temperatury w mieście??
moze ic nie z a5 ale chinol 550x230x65

temp zew 15 cel. pretkosc stala 120 temp miedzy 18 a 25 , ze 120 ogien do 200 temp nie przekroczyla 40 , w korkach rosnie do ponad 30 do 40 i wczasie jazdy spada do ok 10 stpni wiecej niz temp otoczenia , stojac dlugo z uruchominym silnikiem nawet 48 stopni bylo .dodam zez wszystkoo co mozliwe mam owiniete i odizolowane od ciepla ,pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam zez wszystkoo co mozliwe mam owiniete i odizolowane od ciepla ,pozder

 

masz jakieś fotki ? ... czym owijałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz jakieś fotki ? ... czym owijałeś
WP_000203.jpg dolot do turbo , wydech , klektor wydechowy , turbo - owiniete bandazem termoizolacyjnym , dodatkowa dolot do filtra , izolacja i sciana grodowa , reszte znajdziesz w moim temacie ,pozder

WP_000498.jpg

WP_000500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy opis części w pierwszym wątku FMIC AVF będzie pasował też do AWX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie ma ROB tak ten komplet bedzie pasowac bo to jest to samo AVF i AWX to tylko oznaczenie silnika ja w AVB tez mam podobnie jedynym problemem jak ja napotkalem jest chlodnica paliwa przy prawyn nadkolu czyli po stronie pasazera poprostu ona ogranicza miejsce na poprowadzenie rury do turbo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy IC z audi a5 będzie pasował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko bo nie mogę się zdecydować ... który zestaw będzie lepszy pod turbine BRD która też mam w planach 51 czy 57 ? i widzę że kolega nie posiada chłodniczki oleju, ja niestety ja mam ... czy nie będzie większych problemów z montażem czy może jakieś elementy trzeba by zamówic inne ? Z góry dzięki za odp pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności