Skocz do zawartości
Michal1980

Co ile i jak wypalacie DPFa? - ankieta

Rekomendowane odpowiedzi

haha, dobra teoria jak nic się nie dzieje z B6 to znaczy że się popsuł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
haha, dobra teoria jak nic się nie dzieje z B6 to znaczy że się popsuł :D

 

No zwłaszcza z tym mitycznym dpf'em tak chyba jest. Pisałem już kiedyś, jak zareagowali niektórzy znajomi (co ciekawe, tacy, którzy nigdy auta z dpf'em nie mieli:) ) na wieść, ze moje paszczadło ma jednak to cudo. Hasło "dpf" kojarzy się dziś tak, jak kiedyś "otwierać, milicja". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że jest to część kompletnie zbędna bo bez niej passat tdi i tak spełnia normy Euro 4 a z nim nie spełni normy Euro 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie standardowe: co ok1000 (przebieg 90tyśkm)

Wypalanie po wlaczeniu kontrolki DPF: nigdy

Wypalanie przez tryb serwisowy: nigdy

Styl jazdy: 50/50 trasa-miasto

Styl wypalania: 3 lub 4 bieg, 2,500obr przez 20 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie standardowe: od 200 do 1000km (w zależności od otoczenia)

Wypalanie po wlaczeniu kontrolki DPF: nigdy

Wypalanie przez tryb serwisowy: 1x z ciekawości-rok temu

Styl jazdy: normalny, przyjmijmy 50/50 miasto/trasa

Styl wypalania: u mnie siedzi DSG i sobie biegi zmienia przy wyższych obrotach, czasami zamiast D wbiję S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tak Was czytam bo nie mam doświadczenia z DPF ale jak do cholery widzicie jadąc w trasie, że macie wyższe obroty? Ja zrobiłem wczoraj i dziś sporą trasę z mocno nieprzepisowymi prędkościami i nie mam pojęcia czy w międzyczasie coś sie dopaliło czy nie - siwego dymu (ani innego) za sobą nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie wszystkie wypalania sa w stanie wyłapac, wyłapują tylko te gdzie w czasie wypalania mogli zaobserwować obroty biegu jałowego. Tak przynajmniej jest w moim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapewne nie wszystkie wypalania sa w stanie wyłapac, wyłapują tylko te gdzie w czasie wypalania mogli zaobserwować obroty biegu jałowego. Tak przynajmniej jest w moim przypadku

 

I ta "chmura dymu" za autem będąca wynikiem wypalenia też jest wyraźnie zauważalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dopalanie DPF zauważyc można praktycznie wyłącznie w mieście - szkoda. Ale rozumiem, że w trasie jesli są spełnione pewne warunki to i tak dopalenie występuje samo z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ta "chmura dymu" za autem będąca wynikiem wypalenia też jest wyraźnie zauważalna?

Ja nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmury dymu jeszcze nigdy nie widzialem u siebie, w moim przypadku wypalanie dpf moge zaobserwowac tylko poprzez podniesione spalanie na biegu jalowym do ok 1.4l/h oraz podniesione delikatnie obroty biegu jałowego.

W trasie, tzn. autostrada i jazda na tempomacie to nie ma szans zebym zauwazyl wypalenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy czegoś takiego nie widziałem.

ja też ostatnio się wystraszyłem jak zobaczyłem niebieską chmurkę za autem, trwało to dosłownie 3 sekundy na wyższych obrotach ok 3700obr/min

1. standardowe wypalanie co 300-400km (normalna jazda trochę szarpie)

2.wypalanie po zaswieceniu kontr. brak

3.wypalanie vag-iem brak

styl jazdy 50/50

Edytowane przez artekdzg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co nie zmienia faktu że jest to część kompletnie zbędna bo bez niej passat tdi i tak spełnia normy Euro 4 a z nim nie spełni normy Euro 5.

 

zaznacz na przyszłość, że wypowiadasz się o swoim samochodzie, bo ktoś może odnieść wrażenie, że Passaty TDI nie spełniają normy EURO5, co oczywiście absolutnie nie jest prawdą - od kilku lat wszystkie spełniają EURO5, a niektóre nawet EURO6

 

Jeśli chodzi o mój egzemplarz:

Wypalanie standardowe: w ciągu 14.000km zauważyłem coś takiego 2 razy

Wypalanie po wlaczeniu kontrolki DPF: nigdy

Wypalanie przez tryb serwisowy: nigdy

Styl jazdy: 70% miasto

Styl wypalania: brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sylszalem, zeby Passat spelnial normy EURO6, ale nawet jesli, to ma to akurat takie znaczenie jak zeszloroczna pogoda.

EURO5 w Niemczech wejdzie w 2013 a EURO6 w 2105 roku, przy tym EURO4 najprawdopodbniej rowniez pozostanie zielone.

Wiec zanim dziesiejsze EURO4 z passata stanie sie zolte, to sam Passat juz dokona biodegradacji gdzies w lesie.

A w Polsce tymbardziej normy emisji do niczego narazie nie sa potrzebne bo chyba nie ma stref, zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....

Passat zaczął mnie drażnić. 3 lata spokoju, a teraz w ciągu 4 tygodni 3 informacje o DPF. Co gorsze do tego jeszcze tryb awaryjny i autko muł. Ostatnie 2 razy wymuszałem oczyszczenie z poziomu komputera (w 3 tygodnie). Do tej pory (odpukać) auto bez problemów, a teraz szkoda pisać. Zaraz znowu pojadę na "przepał".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile masz popiołu w filtrze - czy nie jest już na max. może ma to jakiś związek. albo paliwo, jeśli zmieniałeś stację.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz ile masz popiołu w filtrze - czy nie jest już na max.

A ile to jest max?? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile to jest max?? :hmm

DPF wymontowac i sprawdzic ? cholera te auta skomplikowane sie robia :kijemgo

nie mam paszczura ale u mnie przy wypalaniu tego cholerstwa chmury nie ma tylko czuc delikatnie spalenizne w aucie kontrolki nie mam i dzieje sie to niezaleznie od obrotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO twierdzi że 60g. sprawdza się VAGiem, tylko nie wiem gdzie, mi aso wyczyściło bez wyjmowania, miałem 56 czy 57g zapełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ASO twierdzi że 60g. sprawdza się VAGiem, tylko nie wiem gdzie, mi aso wyczyściło bez wyjmowania, miałem 56 czy 57g zapełnienia.

-a to ciekawe... ! - bo jak mi wiadomo, regeneracje (-czyszenie DPF-a) robi sie (-niestety, ale ciagle jeszcze z nie zawsze oczekiwanym efektem!) po jego wymontowaniu i przeslaniu do odp. firm tym sie zajmujacych... !

Tak przynajmniej jest w D!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności