Skocz do zawartości
Michal1980

Co ile i jak wypalacie DPFa? - ankieta

Rekomendowane odpowiedzi

@Krawcol82 W manualu też można zgadywać po tym jak podpowiadacz zmiany biegów pozwala jeździć na wyższych obrotach. Jednak poza miastem, a w szczególności na autostradzie, gdzie jedziesz na najwyższym biegu, nic się nie da poznać, że właśnie zaczęło się wypalanie.

@artmin jaki masz teraz przebieg i poziom załadowania popiołem? U mnie jest już 226kkm i ponad 60g popiołu. Limit to 70g więc teoretycznie mam już ponad 85% "zużycia". Licząc średnio ~5.5g popiołu na rok, zostało mi niespełna 2 lata, więc jestem bardzo ciekaw, jaki skutek przyniesie to czyszczenie u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artmin a jakie czyszczenie robiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalanko było 60km po wykonaniu zdjęcia pierwszego zdjecia.

60-70% w trasie. Zużyciem paliwa na tym dystansie nie sugerujcie się, bo pokazuje mniej.

Drugie zdjecie po wypalanku.

20180717_190129.jpg

20180718_201448.jpg

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, przemekg napisał:

@artmin a jakie czyszczenie robiłeś? 

Jeszcze żadne...czekam na wolny termin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już po zabiegu. Chemiczne czyszczenie.

I teraz tak - tak wyglądało po wypalaniu serwisowym dwukrotnym półtora roku temu (styczen 2017) i jakies 60/70 tys km temu

4P9Wbcfh.jpg

tak wyglądało teraz przed czyszczeniem

5IrENnmh.jpg

a tak po czyszczeniu

FeRD1sBh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artmin, jaki jest koszt chemicznego czyszczenia? Robiłeś w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2018 o 20:04, Krawcol82 napisał:

Wypalanko było 60km po wykonaniu zdjęcia pierwszego zdjecia.

60-70% w trasie. Zużyciem paliwa na tym dystansie nie sugerujcie się, bo pokazuje mniej.

Drugie zdjecie po wypalanku.

 

 

Jaki masz przebieg przy zapełnieniu 189 ml?

U mnie na blacie 241k a zapełnienie 169 ml, filtr wypala się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

264k. Jak widać na zdjęciach, nie ma z wypalaniem żadnego problemu ?

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2018 o 09:24, Krawcol82 napisał:

264k. Jak widać na zdjęciach, nie ma z wypalaniem żadnego problemu ?

To widzę, że mój DPF jeszcze trochę pożyje ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2018 o 13:07, H@M napisał:

@artmin, jaki jest koszt chemicznego czyszczenia? Robiłeś w ASO?

400zl plus mechanik za wyjecie i zamontowanie. aso to ci sprzeda za 5 razy tyle nowy i 3 razy tyle za mechanika ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie wypalanie 70% trasa 30% miasto, autko po chipie.

DPF przed wypalaniem

1269609452_przedwypalaniem.jpg.d987aa852994e18bdda6cb79f71fa46f.jpg

 

DPF po wypalaniu

 

820896363_powyplananiu.jpg.d8e8dfd7c006304f08aa35002aa080e3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę sprawdzić czy mam u siebie DPF, puszka pod maską jest ale czy on w ogóle działa i czy poprzedni właściciel go przypadkiem nie wyłączył ?

Edytowane przez Lucjan87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lucjan87 napisał:

Jak mogę sprawdzić czy mam u siebie DPF, puszka pod maską jest ale czy on w ogóle działa i czy poprzedni właściciel go przypadkiem nie wyłączył ?

Odpowiedź masz powyżej swojego posta. Sprawdź pod vcds bloki 106 i 108.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTomek skąd brałeś sygnał do kontrolki wypalania dpf ? Miałem taką kontrolkę w insigni a sygnał brałem z ogrzewania tylnej szyby.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie mam Pasja tylko Tourana, ale silnik ten sam (1.6 TDI CR Bluemotion).

Wypalam co 500-600, kupiłem moduł OBD2 wi-fi i aplikację na telefon VAG DPF, która pięknie pokazuje stopień zapewnienia. Przy 88% i 21 gramach następuje wypalenie.

Na postoju (podwyższone obroty) trwa to kilka minut, ale UWAGA wypali się tylko 3-4% i obroty maleją, by móc spokojnie wyłączyć silnik. Dla mnie to znak, że czas na trasę. Ostatnio wypalałem przez 70km...U mnie jazda na IV biegu z prędkością 100 km daje słabe efekty, najlepiej V bieg u min. 120km/h. Następnym razem spróbuje trzymać obroty na 2200-2300, bo ponoć wtedy obciążenie silnika jest najkorzystniejsze dla podtrzymania wysokiej temperatury w DPF ( ok 600-700 stopni).

Zapchanie popiołem mam na poziomie 5 gr.

Co do stylu jazdy i zapychania: zimny silnik to dramat dla DPF! Więc jeżdżę dynamicznie po mieście, a z obserwacji danych w aplikacji widzę, że przy stałej prędkości 100-140 zapycha się b. wolno, a przy dłuższej jeździe potrafi się sam wypalać, bez ingerencji dodatkowo wtrysku paliwa. W moesciecwypaka sie 3 razy szybciej (50 mg/min vs 18 mg/min).

Jeszcze co do wyższych obrotów na postoju: komputer w ten sposób niejako przygotowuje silnik do wypalenie, po dojściu do odpowiednich temperatur ocenia czy auto jest w trasie czy stoi w korku/na postoju. Jeśli to drugie to tak jak wspomniałem- dopala tylko część. Dlaczego? Ano dlatego, że przy tak ekstremalnych temperaturach (600-700!) Silnik MUSI być odpowiednio chłodzony, a sam wentylator miecza rady na dłuższą metę. DPF całkowicie wypala więc tylko pidczas trasy 20-50 km. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem że przy wypalaniu Dpf czuć szarpanie. Miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo wypala się u was DPF w 1.6 TDI CAY.  Wczoraj od zapalonej kontrolki 24gr do 8gr wypalanie 53min i 42km musiałem zrobić.Wypalanie robiłem z podpiętym komputerem bywały momenty że gr szybko spadały a czasmi stało w miejscu.Miałem wiele aut z dpf ale ten 1.6 TDI mnie rozwala. Auto bez oprogramowania z afery. Zrobiony program i wyłączony EGR. Wcześniej miałem 2.0 cbab to widziałem podniesione obroty zrobiłem jeszcze jakaś rundkę i bez problemu chwila moment po wypalaniu. W 1.9 TDI BLS nigdy nawet nie zauważyłem jedynie vcdsem widziałem że już się wypalił.

20200712_170354.jpg

20200712_170402.jpg

20200712_170923.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta organoleptyczna metoda. Zobacz komin. Jeżeli nie ma nalotu sadzy to masz DPF, a jeżeli rura jest czarna od sadzy to nie masz FPF'a(albo go już wypluło go kominem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności