Skocz do zawartości
Gość Radows

Brzęczyk / brzęczek świateł nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość modern

Witam. U mnie problem wygląda podobnie. Mikrostyk w drzwiach na 100% działa bo niedawno naprawiałem zamek i steruje oświetleniem kabiny. Od dwóch dni przestał mi działać sygnał niewyłączonych świateł. Wykluczam też styki przy module komfortu ponieważ niedawno go wyciągałem i sprawdzałem styki i stan połączeń oraz czy nie jest zawilgocony i tam było :ok: . Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny i dodam że sygnały dźwiękowe w zegarach dzialają poprawnie. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy77

Gdzieś wyczytałem że można sprawdzić czy woogóle odzywa się brzęczyk za pomocą VAG'a ale nie mogę znaleźć.

Czy istnieje taka możliwość i jeśli tak to którym modułem trzeba to zrobić?

U mnie nie działa przy włączonych światłach ale i też ostrzegawczy w liczniku się nie odzywa( zamek w drzwich już zrobiłem, kontrolka na desce i lampki zapalają się)??

Any help?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Na 100% można to stwierdzic przy pomocy VAGa. U mnie też nie ma sygnałów dźwiękowych. Problem tkwi w zegarach. Trzeba je odkęcić i pewnie coś wymienić tylko nie wiem coś. U mnie jest to samo nie dział brzczyk świateł, płynów itp. Sprawdził Vagiem i wyszedł błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barszcz

A jak masz radio podaczone?Ja mialem problem z brzeczkiem od swiatel i domykaniem szyb,nie dzialaly.Okazalo sie,ze radio bylo tak podlaczone ,ze dzialalo po wyjeciu kluczyka bo kable byly skrosowane.Po ich rozlaczeniu i podpieciu tak jak fabrycznie wrocil dzwiek brzeczka i domykanie szyb.Sprawdz,moze to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

barszcz. Chyba masz rację. U mnie radio też działa po wyjęciu kluczyka. Nie jest to radio oryginalne. Więc pewnie tu tkwi problem. Wiesz może jak ma byc podłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ikceduh

Mam ten sam problem w b5 99r, w aso dostałem info, że mikrostyki w zamku się cyt... zasyfiły... i radzą kupić zamek koszt 450.- w aso

ja w środe siadam na niego i jakoś go rozbiore bo wole kupić za 100.- na allegro i z dwóch coś złożyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barszcz
barszcz. Chyba masz rację. U mnie radio też działa po wyjęciu kluczyka. Nie jest to radio oryginalne. Więc pewnie tu tkwi problem. Wiesz może jak ma byc podłączone.

 

Musisz wziac probowke i sprawdzic ktory kabel daje prad po wyjeciu kluczyka a ktory po jego przekreceniu.Dopasuj je wtedy odpowiednio do tych w radio i podlacz.Jeden,ten co daje staly prad,jest od pamieci w radio,a drugi daje po przekreceniu kluczyka prad na radio zeby gralo.To jest prosta robota.A jak radio dziala Tobie po wyjeciu kluczyka to na 99% to bedzie to.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

Chyba jednak to nie to. Byłem na VAGu i gość powiedział, że to wina zegarów. Najpierw też myślał że radio jest źle podłączone ale po sprawdzeniu stwierdził że to wina zegarów i trzeba je rozkręcic i coś tam zrobić. Koszt ok. 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barszcz

mc09

A zrobiles porzadek z radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wcześniej opisany probem rozwiązałem w następujący sposób. Wymieniłem lampkę znajdującą się w dole drzwi oświetlającą podłoże po otwarciu drzwi. Zauważyłem, że po odłączeniu tej lampki problem znika i krańcówka działa. Po jej ponownym podłączeniu problem powracał. U mnie wymiana pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem. Jak kupiłem paska to mi brzeczek brzeczał jak świateł nie wyłączyłem. Po miesiacu padł i milczy jak głupi. Nie mam tez oświetlenia w drzwiach od kierowcy. Po zamknięciu z wewnątrz samochodu za pomoca przełącznika rygla zamyka mi wszytkie zamki a po chwili kierowcy drzwi zostaja otwarte. chcę się spytać czy czasem nie jest to wina mikrostyków w zamku. Nie moge tez znaleść żadnego mikrostyka w progu co podobno odpowiada za sygnał świateł. Teraz poważnie zastanawiam sie nad wymianą całego zamka, ale jak by była mozliwość naprawy to wiadomo jaka opcje wybiorę ;). Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moge tez znaleść żadnego mikrostyka w progu co podobno odpowiada za sygnał świateł.

Bo w progu nie ma mikrowłacznika, wszystko jest w zamku.

Teraz poważnie zastanawiam sie nad wymianą całego zamka, ale jak by była mozliwość naprawy to wiadomo jaka opcje wybiorę

Jest możliwość naprawy, o ile masz troche zdolności technicznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Troche to mam;) Z tym że boje sie troche rozebrac ten zamek bo moge juz go nie poskładać dobrze. Chyba trzeba przelutować płytkę, znaleść zilne luty i ewentualnie a raczej najwiecej prawdopodobnie jest to wina mikrostyków.

Pozdr.

Ma może ktos fotki rozebranego zamka, płytki i mikrostyków jakie tam są!!!

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol424

A jak wszystko się świeci i zamyka tylko nie brzęczy to co?? Jak np.spadała temperatura zimą to brzęczało a teraz nic nie brzęczy od jakiegoś czasu. Może ktoś wie, gdzie ten brzęczek jest zamontowany i jak to w ogóle wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie podpiac do tematu bo u mnie jest podobnie. wszystkie podswietlenia i kontrolki dzialaja natomiast nie ma zadnych dzwiekow. czasem byly ale juz od jakis 2 miesiecy kompletna cisza... po podpieciu vaga zadnych bledow nie mam. moze ktos wie gdzie ten brzeczek czy tam glosnik sie znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że zdolności manualne mam średnie , to byłem dzisiaj u trzech elektomechaników w sprawie naprawy brzęczyka ... , czyli wymianie mikrostyku. Sam <a href="http://www.tme.eu/mikroprzelacznik-spdt-5a-dzwignia-17mm/arts/pl/a25/wlk-1mini.html">mikrostyk</a> juz kupiłem . Ale sam nie wiem czy warto było.

Wszyscy elektromechanicy mówili ,że w tej sytuacji wymienia się cały zamek ! Nikt nie słyszał ,że mozna sam mikrostyk wymienić.

To wkońcu można ,ćzy nie można. Pewnie można , tylko czy dużo z tym zachodu ?

Aha , roboczogodzina +- 80 zł , a roboty mówią na dobrych kilka godzin.

Tak naprawdę to ile czasu zajmuje taka wymiana ?

dod.

Byłem u gościa od autoalarmów i a ten powiedział mi ,że nie dzoałaja mikroswitche w trzech drzwiach :eek:

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prosze o informacje gdzie w Passacie z B5 po lifcie znajduje się bzyczek od wlączonych świateł. Po otwarciu drzwi nie piszczy. Nie jest to krańcówka w drzwiach bo to sprawdziłem.

Kontrolka od otwartych drzwi działa i zapala sie światełko w środku samochodu.

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk jest w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radas napisał:

To wkońcu można ,ćzy nie można. Pewnie można , tylko czy dużo z tym zachodu ?

Aha , roboczogodzina +- 80 zł , a roboty mówią na dobrych kilka godzin.

Tak naprawdę to ile czasu zajmuje taka wymiana ?

 

Można wymienić jak najbardziej microswitch...choćby na ten:

http://www.allegro.pl/item629670660_mikrostyk_mikrowlacznik_ip67_vw_seat_audi_skoda.html

 

Roboty przy tym dość sporo, ponieważ należy rozebrać całe drzwi...osobiście uważam, że wymiana z rozłożeniem i złożeniem to około 1 godziny na drzwi, jeśli się ma odpowiednie narzędzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności