Skocz do zawartości
Gość Radows

Brzęczyk / brzęczek świateł nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czujesz żartu?

Ale jak sobie przemyślałem, nie znając schematu połączeń i modułu komfortu, to wychodzi mi, że albo uwalony jest port wyjścia sygnału dla brzęczyka, albo przewód, po którym ten sygnał idzie. Oczywiście zakładam, że to jest ten sam brzęczyk, który wydaje wszystkie inne sygnały ostrzegawcze i jest sprawny. Ponieważ jest kilka warunków do spełnienia jednocześnie, aby brzęczyk zadziałał (włączone światła pozycyjne, otwarte drzwi kierowcy, wyjęty kluczyk ze stacyjki), a każdy z nich powoduje określone skutki, należy wziąść pod uwagę również mozliwość uszkodzenia w każdym z wymienionych obwodów. Inaczej mówiąc moduł komfortu może nie wiedzieć o spełnieniu jednago z warunków i brzęczyk nie piśnie. Tyle mojej teorii, która jest jak zwykle zaprzeczeniem doświadczeń praktycznych (lub odwrotnie), a w tym wypadku takiej (praktycznej) wiedzy nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADEK, Opisz mi czy tylko przy spadku temperatury odzywa się gong??

przy spadku temp na zewnątrz do 4 st. C odzywa się gong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RADEK, Opisz mi czy tylko przy spadku temperatury odzywa się gong??
przy spadku temp na zewnątrz do 4 st. C odzywa się gong

na początku pisałem

przy spadku temp na zewnątrz do 4 st. C odzywa się gong

przy zapalaniu się rezerwy paliwa odzywa się gong

przy otwarych drzwiach i innych problemach również

dodam nawet jak zgaśnie podczas ruszania i przy odpaleniu jak jeszcze się toczy to tez buzzerek działa jak mało płynu w spryskiwaczach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za brzęczyk odpowiada jeden z mikrowłączników zamka, na 100% jest to ten sam, który powoduje zaświecenie lampki "pod nogi".

 

Masz racje. Ja miałem to samo w octavi i musiałem wymienić zamek w drzwiach. W passacie będzie z pewnością to samo. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego aby alarm przypominający włączył się potrzebuje dwuch informacji:

1,Czy drzwi są otwart

2.Czy światła są włączone

Ja tak jak zresztą cała reszta forumowiczów obstawiał bym 1 opcje.Początkowo myślałem podobnie jak RADEK, ale wystarczyło poczytać o zamku i wszystko jest jasne!

Otórz w zamku(kierowcy,który odpowiada za alarm świateł) jest klika mikrowłączników.Jeden odpowiada za światło inny za alarm

Widać to na tej fotce

dlm_20_pcb.jpg

i na tej:

dlm18internal8on.jpg

 

Moja rada rozbierz zamek i sprawdź wszystkie mikrostyki(krańcówki)Przeczyść je środkiem o nazwie "IPA Kontakt"

 

Tu masz link jak rozebrać zamek

http://www.taligentx.com/...rlockmechanism/

 

Jak mikrostyki będą działały,a awaria nadal nie ustąpi,to pozostaje ci szukać na kablach od świateł.

Ps.Jak jakiś krańcówka nie będzie działał,a nie chcesz płacić za zamek,to poprostu zmostkuj działający z niedziałającym mikrostykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najbiższą sobotę to zrobię oczywiście poinformuję o wynikach

dzięki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety poniosłem klęskę, z mojej myślę niewiedzy

po demontażu tapicerki drzwi i odkręceniu śrub tych zaznaczonych na obrazku poniżej. nie wiedziałem jak zdjąć tą całą płytę . w dolnej części w/g mnie trzymała się uchwytami szyby i nie wiedziałem jak to odkręcić. będę zgłębiał wiedzę w tym temacie i próbował ponownie :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste :) .Po lewej i po prawej stronie masz 2 gumowe zaślepki(śr około 5cm) ściągasz je,poczym opuszczasz szybe tak abyś mógł zobaczyć przez otwory po zaślepkach śruby mocujące(klucz 10)szybe.Odkręcasz je i wyciągasz szybe.Teraz wystarczy odkręcić te wszystkie śruby na około.I masz blache w rękach.Oczywiście nie zapomnij poodpinać wiązek,kabli itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Passata z 1999 roku model 2000 jakos tak mi powiedziano.

Jak mialem zapalone swiatla przy zgaszonym silniku i otwieralem drzwi kierowcy cos z deski brzeczalo informujac mnie o wlaczonych swiatlach, dzisiaj rano jednak otworzylem drzwi przy zapalonych swiatlach i wylaczonym silniku - nic nie uslyszalem przestalo brzeczec. Dodam tylko ze w zegarach mam komputer centralnie po srodku i informacje dzwiekowe (brzeczenie czy krotkie sygnaly) o niskiej temperaturze i rezerwie slychac, natomiast nic nie slychac kiedy sa wlasnie zapalone swiatla. Moze ktos z Was mial juz taki problem, wiec prosze o podpowiedz co zrobic zeby brzeczalo przy otwarciu drzwi, kiedy sa zapalone swiatla. czy to moze jakis bezpiecznik czy moze glosniczek albo jakis czujnik w drzwiach sam nie wiem POMOCY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po otwarciu drzwi zaświeca ci się lampka wewnątrz auta, to to nie będzie czujnik. A gdzie jest ten brzęczek to dokładnie znajdziesz yo kilka postów niżej. Nie chce mi sie szukać, ale opisane jest tam że znajduje się on w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rzuć okiem na TEN WĄTEK

Czy masz też podobne objawy, czy tylko brzęczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem co mam myslec, dzisiaj jechalem zgasilem silnik, otworzylem drzwi i zabrzeczalo przy zapalonych swiatlach, niestety cieszylem sie tym jakies 3 razy, pozniej znowu nic nie brzeczalo i nic nie dzialolo. Lampki w drzwiach pala sie. Nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk będzie wydawał dzwięk tylko wówczas, gdy będzie wyjęty kluczyk ze stacyjki (no i oczywiście włączone światła). Jeśli nie działa nawet wtedy, gdy jest on wyjęty to na pewno wina leży w mikrowłączniku w drzwiach. Trzeba go wymienić.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest mikro wyłącznik w zamku na 100% miałem ten sam problem naparwione :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

Zobacz jeszcze bezpieczniki. Jak kupiłem mojego Paska coś mnie natchnęło zobaczyć bezpieczniki. Brakowało tam jakiegoś- ani nie wiem teraz co to był za jaki. Po uzupełnieniu właśnie zaczęło już brzęczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz jeszcze bezpieczniki. Jak kupiłem mojego Paska coś mnie natchnęło zobaczyć bezpieczniki. Brakowało tam jakiegoś- ani nie wiem teraz co to był za jaki. Po uzupełnieniu właśnie zaczęło już brzęczeć.

Ale autor pisze, że raz mu brzęczy a raz nie, to jak to może być bezpiecznik.

Wydaje mi się, ze zostawia kluczyk w stacyjce i dlatego mu nie brzęczy, a jak go wyjmie to sie raduje, ze brzęczy i wszystko. :rotfl:

Jeśli to czujnik w drzwiach, to padłby mu na amen.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak juz pisalem czasami brzeczy czasami nie, raz przez pol dnia jest raz nie ma.

Ale nie wiem czy to z tym moze byc zwiazane - czy moze to byc powiazane z lampka podsufitowa przy lusterku ?? Bo wydaje mi sie ze jak ja poprzelanczam to czasami sie pojawiaja hmm... kurcze sam nie wiem. Dajcie znac pozdrawiam

przybora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełaczanie lampki nic nie daje, to tylko jak się sama zaświeca to znak działajacego poprawnie czyjnika otwartych drzwi, a co ze stacyjką sprawdź.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDZIć CZY NIE MA POD NOGAMI WILGOCI W OKOLICY KOMFORTU ORAZ KABLI (SUSZENIE DYWANIKA ORAZ KABLI) TO JESZCZE MOZE MIEC ZNACZENIE ALE JA MIAłEM PROBLEM W MIKRO ZłACZU I TY TEZ MASZ TEN PROBLEM NA 100% :vw:

 

//wyłącz caps locka - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam wątek.

Mam taki problem:

Przy otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się światło wewnętrzne a brzęczyk zapalonych świateł się nie odzywa. Na początku myślałem, że to krańcówka, ale ona działa, bo światło pod drzwiami się zapala a po zamknięciu drzwi gaśnie.

Na początku światło wewnętrzne zapalało się z opóźnieniem tzn. jakieś 10 sek. po otwarciu drzwi, teraz już się nie zapala. Co to może oznaczać i jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności