Skocz do zawartości
Gość Radows

Brzęczyk / brzęczek świateł nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Radows

Witam

Jeżdzę na światłach przez cały rok, kilkakrotnie zdążyło mi się zostawić samochód na światłach bo brzęczyk nie zadziałał, szkoda mi akumulatora pomóżcie. Prosze się nie śmiać.

Pozdrawiam

Radows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWpassatTDI

Poprawcie jesli sie myle ale czy jest bezpiecznik od tego brzeczka ?? :624: Jesli nie chyba trzeba bedzie to urządzenie wymienic (widzialem takie po 5 zł w Tesco)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radows, miałem taki przypadek u siebie i był skorodowany i zaśniedziały mikrowłącznik w progu drzwi. Rozebrałem, poczyściłem i zadziałał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa

Sygnał załączonych świateł jest załączany poprzez otwarcie drzwi kierowcy. U mnie zdarza się, że jak popada (więcej wilgoci) to nie zapala się lampka oświetlenia ziemi w drzwiach i wtedy również nie działa sygał.

Już dawno przymierzam się do rozebrania drzwi i sprawdzenia zamka ale nie mam czasu. Było gdzieś na forum o zimnych lutach na drukowanej płytce zamka.

Stawiam na problem z mikrostykami zamka.

Sprawdź działanie oświetlenia - jeżeli nie działa to masz odpowiedź co do sygnału pozostawionych świateł. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za brzęczyk pozostawionych świateł, oświetlenie progu i oświetlenie wnętrza pojazdu odpowiada mikrowłącznik w zamku drzwi kierowcy. Jeśli przemycie nie da rezultatu to pozostanie jego wymiana, sam to przechodziłem. Zakupiłem zamek na allegro i wymieniłem mikrowłącznik. Niestety Niemcy strasznie to skomplikowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robcio

Witam. Ja u siebie wymieniałem mikrowyłącznik. Nie kupywałem całego zamka tylko sam mikrowyłącznik. Kupiłem go w sklepie z częściami elektronicznymi. Nie był może taki sam, ale można pokombinować i zamontować nieco inny. Po wymianie wszystko działa jak trzeba. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robcio, ja też wymieniałem mikrowłącznik tyle, że w pokrywie bagażnika. Zresztą opisałem to już wcześniej na forum. Cały koszt wymiany nie przekroczył 2PLN. Z mikrowłącznikiem w drzwiach już nie kombinowałem - wymieniłem na oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger
Za brzęczyk pozostawionych świateł, oświetlenie progu i oświetlenie wnętrza pojazdu odpowiada mikrowłącznik w zamku drzwi kierowcy. Jeśli przemycie nie da rezultatu to pozostanie jego wymiana, sam to przechodziłem. Zakupiłem zamek na allegro i wymieniłem mikrowłącznik. Niestety Niemcy strasznie to skomplikowali.

 

hm to troche dziwne bo u mnie naprzykład oświetlenie kabiny i te w drzwiach działa a nie dziala brzęczyk - znaczy sie cos gdzies nie kontaktuje tylko jeszcze nie wiem dokladnie gdzie - ale otwieram drzwi oswitlenie sie zapala a brzeczyk - ani piśnie - trzasne mocniej drzwiami albo poruszam jkims pierwszymi lepszymi przewodami pod bezpiecznikammi i zaczyna dzialac i to i to - i co wy na to ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my na to, że coś ci nie łączy :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andi1973

Witam

To mój pierwszy post na tym forum :rotfl:

Mam Paska 1,9 TDi 1998 110KM, kupiłem go tydzien temu ale nie działa mi sygnał (brzęczk) jak zostawię włączone światła. Co może być powodem? A jeśli to brzęczek to gdzie on jest?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marko666

mialem tak samo u mnie przyczyną byly zimne luty w zamku w drzwiach od kierowcy Sprawdz jak otworzysz drzwi od kierowcy i nie dziala ci wtedy oswietlenie wewnątrz auta to szukaj usterki w zamku drzwi Bo tam lubią nawalac te mikrusy lub styki się piepszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z brzęczykiem świateł. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i przy włączonych światłach nie odzywa się brzęczyk ostrzegawczy, nie wiem nawet gdzie szukać przyczyny.

ale przy otwieraniu drzwi włącza się oświetlenie kabinowe i oświetlenie ziemi (lampka w drzwiach)

przy spadku temp na zewnątrz do 4 st. C odzywa się gong

przy zapalaniu się rezerwy paliwa odzywa się gong

przy otwarych drzwiach i innych problemach również

piszę o tym ponieważ to chyba ten sam głośniczek w liczniku więc wykluczam jego awarię

Od początku ten brzęczyk u mnie nie działał ale teraz już mnie wk... i muszę to naprawić (autko mam od maja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RADEK, wyczyść brzęczka a raczej przełącznik w progu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na naprawy!Podłącz sobie buzzer ze stacji benzynowej(koszt operacji 5-15zł)Naprawde szkoda zachodu.

kuczlaw, to raczej nie nie będzie przełącznik bo:

przy otwieraniu drzwi włącza się oświetlenie kabinowe i oświetlenie ziemi (lampka w drzwiach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzęczyka nie można wyczyścić ponieważ słyszałem, że jest on wbudowany w licznik (zegary), a nie jest on osobnym głośniczkiem,

co do mikrostyku w progu (otwarcia drzwi) to na 100% działa ponieważ włącza się oświetlenie kabinowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do mikrostyku w progu (otwarcia drzwi) to na 100% działa ponieważ włącza się oświetlenie kabinowe
za brzęczyk odpowiada jeden z mikrowłączników zamka, na 100% jest to ten sam, który powoduje zaświecenie lampki "pod nogi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pisałem już że oświetlenie "pod nogi " również się włącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups... niedoczytałem, ... albo... się wyedytowałeś :rotfl:

w związku z powyższym nic teraz nie pomogę (brak wiedzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz0702

mam podobny problem z tym ze oprocz braku 'brzeczyka' przy zapalonych swiatlach nie zapala sie oswietlenie kabiny i lampka w drzwiach. Gdzie dokladnie jest ten czujnik ?

Nie wiem jak sprawdzic czy nie jest to wina glosniczka (polowy baku tak szybko sie wyjezdzic nie da)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ups... niedoczytałem, ... albo... się wyedytowałeś :rotfl:

w związku z powyższym nic teraz nie pomogę (brak wiedzy)

no wiesz to nie OK! edytować się i kleić cwaniaka to ZDECYDOWANIE nie w moim stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności