Skocz do zawartości
salexy

VW CC - Keyless Access a mycie samochodu :)

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam z góry ale nie znalazłem tematu. Mam w CC keyless acces skądinąd świetny wynalazek i dobrze pracuje w VW (w BMW bywały problematyczne). Wszystko pięknie ładnie ale dzisiaj pojechałem na myjnię - konkretnie bezdotykową na żetony gdzie lancą myje się samochód we własnym zakresie. Pstrykam sobie wodą ze środkiem aktywnym po samochodzie a tu naglę patrzę szyby się nieco opuściły (jakbym miał wsiadać). Z racji tej że CC nie ma ramek część wody skapała do środka. Zamknąłem samochód z powrotem, szyby uniosły się do góry i myję dalej ... a one znów w dół i resztki wody do środka...

Auta nie umyłem tylko "zmęczyłem" to mycie i przyjechałem pod dom i wyczyściłem to co się nabrudziło w środku.

Generalnie pytanie - jak to ustrojstwo ustawić żeby nie opuszczało szyb. To przecież stres i skupienie na szybach niż na myciu samochodu. Zaobserwowałem że te czujniki/groty w klamkach są bardzo wrażliwe - nawet wtedy kiedy strumień nie jest skierowany bezpośrednio na klamkę tylko gdzieś w okolice a mgiełka z wodą osiada na klamce...

Strach jechać na myjnię automatyczną lub nawet na ręczną bo nikogo to obchodzić nie będzie ....

 

Czy możecie podrzucić jakieś rozwiązanie ??

Czarny kolor nie jest miły do utrzymania i też więcej już go nie chcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre - daj komuś kartę do passka i niech idzie z nią daleko, to ci się nie będzie otwierać. Wybieraj tych co im dobrze z oczu patrzy... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie mam tego sysytemu i nie do konca wiem jak to dziala ale to co napisales to smiesznawe troche:) Zeby auta nie mozna bylo umyc z tym sysytemem? Dziwne! A moze poprostu zamknij samochod pilotem i nie bedzie sie otwieral? A moze wyjmij grot z pilota do odpalania i sciagnij z klamki zaslepke na kluczyk czyli ten wyciagniety grot i zamknij mechanicznie czyli przekrecajac grotem w zamku, moze sie nie bedzie otwieralo jak zamkniesz recznie? Nie wiem sproboj moze to dziala tak. Pozdrawiam i powodzenia na myjkach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w B7 nie ma tego problemu. Ale podejrzewam, że nie jest zachowany odstęp 1,5m od auta czyli inaczej mówiąc podchodzisz do CC i odchodzisz mając klucz w kieszeni więc system szaleje. Ale to tylko moje domysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w B6 i w B7 szyby są w pełnych ramkach.

W CC są bez ramek i górna krawędź chowa się w uszczelkę w budzie. Jak otwierasz auto to zanim puści zamek to szyba opuszcza się o ok. 1 cm żeby mozna było otwierać drzwi bez wyrywania szyby z uszczelki.

 

Jak trafiasz ciepłą strugą wody w czujnik Kessy to auto mysli, że chcesz otworzyć drzwi i opuszcza szybę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły bajer, ale na pewno można to jakoś chwilowo wyłączyć, ciekawe czy Łysy sobie już poplamił tapicerkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha stary problem w CC z tym systemem. Niestety mnie jedyne rozwiązanie jakie udaję się zastosować to kładę kluczyk na wrzutce na pieniądze lub jak ktoś myje to stoję trochę dalej od samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można z partyzanta ukryć klucz pod jakimś kamieniem... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie by to wyglądało. ja go po prostu kładę gdzieś z boku i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Z tego wszystkiego wybieram opcję - wyjazd na myjnię z osobą towarzyszącą w celu trzymania kontrolera/pilota :)

śmieszna sprawa - ale naprawdę nikomu się tego nie udało jakoś dezaktywować z poziomu komputera pokładowego lub jakiegoś ustawienia "serwis" ??

Ostatnio zagadnąłem jednego jegomościa z CLS'a z systemem keyless i spytałem jak myje auto - stwierdził że normalnie - pytam czy opuszczają mu się szyby - NIE .... wystarczy że zamknie samochód....

Gdyby coś ktoś wiedział proszę o info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zagadnąłem jednego jegomościa z CLS'a

 

Teściu ma SL-a R230 z keyless i dopiero jak pociągnie klamkę to szyby lekko opuszczają się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak to powinno dzialac, dopiero po pociagnieciu za klamke i tylko szyba w tych dzwiach ktore wlasnie posiagasz za klamke. Bo to troche dziwne by podchodzac do auta opuszczaly sie wszystkie szyby, powinna tylko ta ktora pociagasz klamke. A jak jest obfity deszcz to tez powinny sie wszystkie otwierac? Troche bez sensu. W kazdym aucie z dzwiami bez ramek tak wlasnie jest, moze masz cos nie tak w ustawieniach albo jakis maly problem, pytales w serwisie, zadzwon do jakiegos salonu vw i niech ci wytlumacza o co chodzi i czy tak ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic z tym kolego nie zrobisz, dopóki klucz bedzie w zasiegu klamki a drzwi niezaryglowane to się tak bedzie robiło, system bedzie rozpoznawał wejscie do pojazdu. W B7 nie ma tego problemu, natomiast samochód lubi sie sam zamknąc pod wpływem ciśnienia z myjki...

we wczesnych wersjach tego systemu w passacie był lepszy numer, szyby sie same otwierały podczas mycia, potem wyłaczono mozliwość otwierania szyb klamką, mozna je tylko domknąc , a otwierzanie okien tylko z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tak to powinno dzialac, dopiero po pociagnieciu za klamke i tylko szyba w tych dzwiach ktore wlasnie posiagasz za klamke.

 

Ale dokładnie tak jest, że opuszcza się szyba tylko w tych drzwiach które łapiesz.

 

A kessy traktuje ciepłą wodę jako dłoń właściciela i chce otworzyć drzwi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy Łysy sobie już poplamił tapicerkę

 

Na szczęście mój bolid nie jest wyposażony w ten cudowny system :D Ja od plamienia tapicerki mam pewną osobę :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten patent, ile trzeba było za niego dopłacić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezły ten patent, ile trzeba było za niego dopłacić?

 

Jakieś 0.7 wódki na głowę i osoba Blopa polewająca hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno wystarczy mieć ze sobą blaszane pudełko do którego sie wrzuca kluczyk i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszkę po Harnasiu...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Puszkę po Harnasiu...?

 

a nie wiem czy harnaś nie jest amelinowy i nie zadziała - chyba cos ze stali... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności