Skocz do zawartości
kubeks

Demontaż immo i problem z centralnym i modułem komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w sobotę po padnięciu immo zdecydowałem się na jego demontaż. Po demontażu mam problem z zamknięciem drzwi, bo chwilę po zamknięciu centralny z powrotem otwiera wszystkie drzwi. Za którymś razem w końcu zaskoczy i już nie otwiera. Dodatkowym problemem jest tak samo (nie)działający moduł komfortu. Zauważyłem też, że po wyjęciu kluczyka bardzo słabo świecą kontrolki o temperatury i ciśnienia oleju.

Edytowane przez kubeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w b3 ale pewnie podobnie jak u mnie w b4 po lewej stronie nad nogami kierowcy jest zlacze mas kilku urzadzen w tym immo. byc moze jak wypinales mase immo to ktoras inna masa sie rozlaczyla - sprawdz to zlacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "kubeks" piszesz o demontażu fabrycznego immo czy dokładanego na zasadzie obcięcia obwodu np. pompki paliwa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie był to dokładany immo, ale jeszcze "za Niemca" i odcinał zapłon. Immo jest włoskiej firmy Orvel- Varese. Rok prod. 93

Edytowane przez kubeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralny jest dokładany czy fabryczny(pneumatyczny pompka ze sterownikiem w bagażniku)?

Orginalnie, immo i centralny działają niezależnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralny jest oryginalny (nawet nie czuję, że rymuję ;) ). Pompkę ostatnio wymieniałem, bo się coś w niej zablokowało i spaliłby się samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem twoja usterka nie jest powiązana z immo. Pewnie siada któryś siłowniczek lub krańcówka w klamce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym się podłączyć do tematu mianowicie jest problem z passatem b4 1994r. 2.0benz. Ostatnio naprawiałem licznik i immobiliser przestał reagowac. Mysle ze to nie ma jedno z drugim znaczenia gdyz po podlaczeniu nowego licznika jezdzilem autem i wszystko grało a tu nagle zonk. Passacik ma immobilize na taka kosteczke która sie wkłada po kierownica i migajaca lampka swieci stale auto mozna palic. A teraz lampka miga i nie reaguje jak sie włozy kostke- dalej miga. Nie wiem czy te immo jest oryginalne (napewno odcina gdzieś prad bo nie ma prądu po przekreceniu kluczyka nic sie nie dzieje), ale wydłubałem troche i znalazłem niedaleko jakis moduł do tego immo i przewody idące od niego gdzieś w stronę centralki. Pomozcie co mogło się zepsuc i jak to naprawić, a najlepiej jak to całkiem wyrzucic z auta????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wymontować fabryczne immo??? Pytam bo miewam problemy zimą. Czasem nie mogę po kilka razy odpalić i wkurza to niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też swego czasu miałem problem z odpaleniem po kilka razy trzeba było próbować i kierownicą ruszać góra - dół żeby w końcu odpalił. problem znikł jak do tej pory po wyjęciu wtyczki od antenki przy kostce i popryskaniu WD-40 i po włożenie jej z powrotem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności