Skocz do zawartości
idol23

Jak wyłączyć Start@Stop? (Auto Start Stop)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.03.2017 o 08:37, Qnir napisał:

 

Kolego ja robiłem to tak jak pisał jeden z naszych kolegów w tym wątku Rzell:

Wejdź w CAN gateway , adres 19 , potem long adaptation , kanał 13 , zmień wartość temperatury z -50 na +50 ,

U mnie było 002000 jako -50 wstaw D02000 co reprezentuje +54 kliknij test i potem save.

Start stop sie nie włączy już.

 

Tak jest w b7 , w b6 trzeba by sprawdzić

 

U mnie wszystko ładnie zostało przekodowane. SS jest cały czas aktywny, ale nie gasi silnika właśnie przez zmianę wartości temp.

Witam Koledzy, trochę odgrzeję stare kotlety. Może dla niektórych pytanie wyda się banalne, ale powiedzcie mi proszę bo tak się zastanawiam co oznacza ta zakodowana standardowo wartość -50?? o jakiej temperaturze tutaj mowa ??

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek Dobra Rada poszukiwany:

pacjent to CAYC,  rp2012

mam vcds 18.2, w opcjach gateway (kanał 19) mam tak jak niektórzy bardzo ubogie opcje, w długim kodowaniu są opisane trzy pierwsze bajty, reszta pusta; w adaptacjach również bardzo ubogo - dostępne 3 opcje, żadna nie związana z SS

próbowałem zatem przez moduł silnika, by tam deaktywować start-stop przez długie kodowanie - dostaję odpowiedź "coding not accepted"

czy zatem jest jakiś sposób, by programowo wyłączyć u mnie SS czy tylko układzik elektroniczny?

Edytowane przez czernobyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik gdyby ktoś nie ogarniał czytania ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

robię wszystko zgodnie z sugestiami, niestety kanał 13 jest niedostępny.

Czy miał może ktoś podobny problem i udało mu się go rozwiązać ? :)

Pozdrawiam

19gateway.jpg

Edytowane przez Marian97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij kabelek od akumulatora i SS będzie nieaktywny. Jeżdżę tak już któryś rok i jest OK.

Edytowane przez pa.sko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie masz błędów? Sam bym chętnie ustawił na OFF domyślnie ale udaje mi się już ponad rok zawsze ręcznie wyłączać przez jazdą. Zapewne większości zależy aby nie sypało błędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy był od tego błąd, ale nawet jakby, to nie zauważyłem, żeby na cokolwiek wpływał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj robione w B7, 2011 rok

Zmiana temp z -50 na + 50 w kanale 13 działa :), brak bledów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności