Skocz do zawartości
idol23

Jak wyłączyć Start@Stop? (Auto Start Stop)

Rekomendowane odpowiedzi

Kompem nie da rady, daje rozwiazanie, tutorial jest w jezyku hiszpañskim, jak cos to wytlumacze po polsku. Jak wroce zaprezentuje sie...sorki [video=youtube_share;SpyfB4S3Uu4]

Edytowane przez Polachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja znalazłem takie info wyłączenia SS ale to dla golfa 1.6tdi 77kw i caddy 1.6tdi 75kw.. rok 2011/12

może ktoś sprawdzi czy w passatach działa ta zmiana kodowanie silnika:

"No Start-Stop" (byte 6 bit 7 zgaszony) i zakodowac sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kompem nie da rady

 

Jak nie da rady? :hmm Skoro w Audi można, to i w Passacie też :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja znalazłem takie info wyłączenia SS ale to dla golfa 1.6tdi 77kw i caddy 1.6tdi 75kw.. rok 2011/12

może ktoś sprawdzi czy w passatach działa ta zmiana kodowanie silnika:

"No Start-Stop" (byte 6 bit 7 zgaszony) i zakodowac sterownik

 

Mod 09?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, trzeba przez VAGa? Na razie mam auto na gwarancji, ale później chętnie wyłączę to ustrojstwo:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Wam to sie przyda, ale wczoraj probowalem zmienic kodowanie, aby dodac pomiar cisnienie w kolach na bazie czujnikow ABS i dodalem wartosc "2048" w module ABS i niestety to nic nie zmienilo. Jedynie co zmienilo to wlasne przestal dzialac system Start/Stop. Komunikatu z bledem zadnego nie bylo w sterowniku, ogolnie zadnej informacji z bledami, jedynym komunikatem byl tylko w momencie wlaczenia, a nastepnie wylaczenia przyciskiem funkcji start/stop to na wyswietlaczu mialem: "Usterka start/stop". Krotko mowiac bo zmianie kodowania nie dziala ten system, a zaden sterownik nie zglasza zadnych usterek, bledow etc (nie pojawia sie tez zaden monit na wystwietlaczu) - nie wiem komu takie cos zadziala, u mnie to zadzialalo w B7 (oczywiscie wrocilem do oryginalu, bo osobiscie mi ten system w niczym nie przeszkadza) i w sterowniku ABS: 3AA 614 109 AB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odzyskałem władze nad własnym passatem b7 start-stop dezaktywowany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! można to zrobić z vaga can pro jest procedura a jak mi się zachce to se ją aktywuje ;) ja panuje nad tym kiedy gaśnie silnik a nie bezduszna maszyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakodowane, że pamięta ostatnie ustawienie.

Robię na OFF, gaszę silnik, odpalam na następny dzień i dalej jest OFF.

A jednym dotknięciem guzika mogę zrobić na ON....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to fajnie a podzielisz się info jak to ogarnąć bo po mojemu to z kompa tylko idzie ł/wył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw napiszę, iż nie dodałem, że to w bejaszcze f11...

Kodowanie niemożliwe technicznie do zrobienia w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema S/S mozna wylaczyc VCDSem za pomoca nowej adaptacji w CAN, trzeba zaadaptowac nowa temperature w ktorej SS nie bedzie sie wlanczal. Domyslna temperatura to -50 stopni,zmieniamy na +50 i wszystko bangla i zadne sterowniki nie dostaja po dupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam problem z Start/Stop. Wczoraj stanąłem na skrzyżowaniu i system S/S zgasił silnik, po puszczeniu hamulca próbował odpalić, ale rozrusznik zakręcił z pół obrotu - silnik nie odpalił, na zegarach komunikat Usterka Start/Stop. I teraz jest tak, że przy odpalaniu z przycisku Start/Stop włącza zapłon i pół obrotu rozrusznika i komunikat Usterka Start/Stop. Aby uruchomić silnik muszę najpierw włączyć zapłon i za chwilę przytrzymać guzik Start/Stop aby uruchoić rozrusznik, analogicznie z kluczyka - zapłon i po chwili odpalić.

Po komunikacie Usterka Start/Stop na liczniku pojawia się także błąd w silniku:

 

5462 - Starter Control; Returned Message

P3053 00 [109] - 50 Short to Ground

Confirmed - Tested Since Memory Clear

 

Po wykasowaniu błędu jest wszystko Ok, jeżeli z kluczyka odpalę silnik niezwłocznie po zapłonie, tak jak to robi system S/S z guzika, natomiast jeżeli najpierw włączę zapłon i np. za 2 sekundy spróbuję odpalić to znów pół obrotu rozrusznika i problem wraca, lub dopóki znów system Start/Stop po zgaszeniu będzie chciał odpalić silnik.

Z błędu rozumiem, że zacisk 50 zwarty do masy. Pomysły wyczerpałem - przez noc naładowałem akumulator, sprawdziłem połączenie masy i przewody zasilające rozrusznik. Może to zbieg okoliczności, ale zauważyłem, że problem powstał po odpięciu akumulatora dla potrzeby wymiany oleju w DSG

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silnikach z UDF po wyłączeniu w adaptacjach wywala błąd na FIS usterka systemu start stop. Ogólnie jest to do zrobienia. Z tego co wiem trzeba wykodować w 2 czy 3 miejscach. I prosiłbym o poprawienie tematu na Auto Start Stop)

Edytowane przez Beni0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązany. Wymieniłem 2 przekaźniki odpowiedzialne za wyzwalanie bendixu rozrusznika. Bez start/stop jest 1 przekaźnik (zamykający obwód zacisku 50 z błędu) a z start/stopem są 2 przekaźniki (także dotyczą błędu zacisku 50). Te przekaźniki są w obudowie pod skrzynką bezpieczników pod maską. Aby się do nich dostać musiałem wyjąc akumulator i jego podstawę. Może się komuś przyda...oby NIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie pchacie się w koszty zakupu jakichś gadżetów do dezaktywacji S/S, wystarczy VCDS lub ODIS i adaptacja w CAN granicznego napięcia aku przy ktorym S/S nie będzie się aktywował, domyślnie jest to 7,6v nowa adaptacja to 12v i po sprawie, żadnych błędów auto nie lapie, mam tak w Leonie 5F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrzebnie pchacie się w koszty zakupu jakichś gadżetów do dezaktywacji S/S, wystarczy VCDS lub ODIS i adaptacja w CAN granicznego napięcia aku przy ktorym S/S nie będzie się aktywował, domyślnie jest to 7,6v nowa adaptacja to 12v i po sprawie, żadnych błędów auto nie lapie, mam tak w Leonie 5F

 

Możesz podać, gdzie i jak dokładnie wejść VCDS-em, żeby zrobić tę adaptację? Pytam dlatego, że mam mechanika z oprogramowaniem, ale jest trochę marudny i nie będzie chciało mu się szukać jeśli mu nie podam "ścieżki" do wyłączenia tego pseudo ekologicznego wynalazku.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabson

 

Wejdź w CAN gateway , adres 19 , potem long adaptation , kanał 13 , zmień wartość temperatury z -50 na +50 ,

U mnie było 002000 jako -50 wstaw D02000 co reprezentuje +54 kliknij test i potem save.

Start stop sie nie włączy już.

 

Tak jest w b7 , w b6 trzeba by sprawdzić

 

Pzdr

Rzell

Edytowane przez rzell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś zna w okolicach Szczecina kogoś ogarniętego w tych sprawach, kto bez problemu wyłączy mi ten za%$!?ny start@stop ?

Mam Passata B7 2013 2.0TDi 140KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności