Skocz do zawartości
idol23

Jak wyłączyć Start@Stop? (Auto Start Stop)

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega rzell podał kodowanie start-stop dla paska b7. Dziś sprawdziłem i zakodowałem na nowo u siebie w B7 Alltracku . Tylko że u mnie wartość na kanale 13 była 8192, po zakodowaniu na nowo jest 8392. Czyli jedna jednostka do góry = pół stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

odzyskałem władze nad własnym passatem b7 start-stop dezaktywowany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! można to zrobić z vaga can pro jest procedura a jak mi się zachce to se ją aktywuje ;) ja panuje nad tym kiedy gaśnie silnik a nie bezduszna maszyna

 

podpowiesz kolego jak wyłączyłeś to ustrojstwo bo w korkach szlag mnie trafia jak auto gaśnie i co chwilę odpala a ciągle zapominam wyłączać tą bezużyteczną funkcję klawiszem. Ponadto wszystkie opisane w temacie sposoby albo nie działają albo nie da się ich włączyć.

B7 2.0 TDI 2011r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowiesz kolego jak wyłączyłeś to ustrojstwo bo w korkach szlag mnie trafia jak auto gaśnie i co chwilę odpala a ciągle zapominam wyłączać tą bezużyteczną funkcję klawiszem. Ponadto wszystkie opisane w temacie sposoby albo nie działają albo nie da się ich włączyć.

B7 2.0 TDI 2011r.

 

Post 43 na tej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega skirob mówi że ma procedurę ocf w vag can pro do wyłączenia start stóp. Dziwne bo ja mam też tego vaga i takowej procedury nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie jest jak coś to zapraszam może jakaś aktualizacja by się przydała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdź w CAN gateway , adres 19 , potem long adaptation , kanał 13 , zmień wartość temperatury z -50 na +50 ,

U mnie było 002000 jako -50 wstaw D02000 co reprezentuje +54 kliknij test i potem save.

Start stop sie nie włączy już.

 

Tak jest w b7

Ktoś już to testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś już to testował?

 

Ja tak zrobiłem u siebie i mam spokój. U mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie kodowanie rozsypalo. Od 3 dni dziala start stop z ustawieniami fabrycznymi. Bylo dobrze. Musze sie podlaczyc i zobaczyc co sie stalo z kodowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

a jak w Touranie 2011 wyłączyć ss??tak samo będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam b7 11r CFFB, gatwey 7N0 i podawane w tym temacie sposoby nie pasują ,po prostu nie mam tych kanałów aktywnych w adaptacji .Ma ktoś pomysł jak u mnie wyłączyć S-S?

Edytowane przez Pyton50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grabson

 

Wejdź w CAN gateway , adres 19 , potem long adaptation , kanał 13 , zmień wartość temperatury z -50 na +50 ,

U mnie było 002000 jako -50 wstaw D02000 co reprezentuje +54 kliknij test i potem save.

Start stop sie nie włączy już.

 

Tak jest w b7 , w b6 trzeba by sprawdzić

 

Pzdr

Rzell

 

Czy ktoś już to sprawdzał w B7?

Powiem szczerze, zmieniłem kodowanie u siebie i faktycznie SS przestał działać i silnik się nie wyłączał, ale....

temperatura na zegarach, nie mogłem osiągnąć 90 stopni?! Już myślałem że jest to termostat DSG, już chciałem go wymieniać, ale dla pewności wróciłem z kodowaniem do starej wersji i nagle wszystko się naprawiło.

Dodam tylko, że temperatury 90 stopni nie był w stanie samochód osiągnąć nawet na autostradzie jadąc 1300km, po zmianie kodowania, temperatura dochodzi po kilku kilometrach. Powiem szczerze, drugi raz już nie sprawdzałem, czy to na 100% tego przyczyna, ale to chyba to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez rzell

Grabson

 

Wejdź w CAN gateway , adres 19 , potem long adaptation , kanał 13 , zmień wartość temperatury z -50 na +50 ,

U mnie było 002000 jako -50 wstaw D02000 co reprezentuje +54 kliknij test i potem save.

Start stop sie nie włączy już.

 

Tak jest w b7 , w b6 trzeba by sprawdzić

 

Pzdr

Rzell

 

działa wam to czy znacie jakiś inny sposób programowy

 

 

Sprawdzone działa

Edytowane przez robert.gda
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
działa wam to czy znacie jakiś inny sposób programowy

http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f197/disable-stop-start-vcds-tweak-94276.html

 

są dwa sposoby opisywane zresztą w tym wątku i to po polsku, ale może koledze w języku angielski lepiej się spodoba (z obrazkami :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.vwwatercooled.com.au/forums/f197/disable-stop-start-vcds-tweak-94276.html

 

są dwa sposoby opisywane zresztą w tym wątku i to po polsku, ale może koledze w języku angielski lepiej się spodoba (z obrazkami :) )

 

Mi nie działają te dwa sposoby na gatweyu 7N0 ma ktoś jeszcze inne rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B7 1.4 TSI sprawdzone, działa :) Wielkie dzięki

Użytkuje go dopiero miesiąc, a ten system już doprowadzał mnie do szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kompem nie da rady, daje rozwiazanie, tutorial jest w jezyku hiszpaĂąskim, jak cos to wytlumacze po polsku. Jak wroce zaprezentuje sie...sorki [video=youtube_share;SpyfB4S3Uu4]

 

Zrobiłem coś podobnego opartego na atiny13a.

W moim pasku b7 1.6tdi w gatewayu nie bylo możliwości wyłączenia SS-a, a chciałem aby pamiętało ostatnie ustawienia.

może za ładne nie jest płytka uniwersalna plus komponenty ale w 100% działające i mało pobierające prądu.

[video=youtube;nr-BnmFvZN8]

 

Plik_000.jpg

Plik_001.jpg

Plik_004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!

Jakbyś się jeszcze podzielił jakimś schematem z opisem byłoby cudownie. Od razu wziąłbym się za robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f6f93f49f2fd3bf5eadb2b14b73e84cf.jpg

 

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ta strona piny w gniazdu 5,6 i o ile sie nie myle 7(brązowy masa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38fc6da2751bb6a075fa9b54fd9fd8e6.jpga4df1fe26dce0376fcd6e9077e63f46b.jpg

cc64170f641448e4f2dfc71c21e79367.jpg

 

 

[video=youtube_share;gFHrs_h_wY8]

 

 

To samo co kolega jajo111, tylko w wykonaniu SMD na zrobionej płytce

 

dokładnie ta strona piny w gniazdu 5,6 i o ile sie nie myle 7(brązowy masa).

 

Pin 5 (+) - "12V"po zapłonie niebieski z czarnym paskiem

Pin 6 - (dezaktywacja)* - podanie (+) "12V" (układ podaje na 0.8s) jest równe z naciśnięciem przycisku Start-Stop (niebieski z szarym paskiem)

Pin 8 - (-) masa (brązowy)

* dezaktywacia Start-Stop jest sygnalizowana przez zapalenie się kontrolki w przycisku

 

a33286bf0fe565e1c5e6a9a84f2263fe.jpg

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ryger
Dodano "pinologie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności