Skocz do zawartości
MaZooR

Swap AJM na AWX

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież piszę, że tylko miska, żadnego smoka itp. nie trzeba przerabiać...

 

To pilnuj wysokiego stanu oleju ;) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, silnik wymieniony, software przekodowany ale mam jedno pytanko. Czym różni się przekaźnik o nr 53 od przekaźnika 175? Pytam bo w miejscu gdzie powinien być 175 był 53, mostek zrobiony ale w momencie gdy kręci rozrusznik to przekaźnik puszcza co chwilę. Gdy otworzę przekaźnik i mu pomogę (docisnę styk palcem) to pali jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik kupisz za 8zł na aledrogo ;-) zamiast się martwić i głowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przekaźnik kupisz za 8zł na aledrogo ;-) zamiast się martwić i głowić :)

 

Ok, sprawa z przekaźnikiem załatwiona. Miernik w dłoń i przeanalizowałem - żadnego mostka nie trzeba było robić w kostce są 4 piny: górny i dolny to jest zasilanie przekaźnika, lewy i prawy to styk przekaźnika odpowiedzialny za rozruch.

 

Dla potomnych:

Silnik przełożony sterownik został od ajm (po wirusku) finał taki że BIPY na wolnych obrotach sięgały 110

moc hmm OGIEŃ. Nie potrafiłem tym jeździć na 3 biegu z dolnych obrotów jak się wcisnęło było tylko pisk słychać - co dziwne auto nie dymiło.Po wymianie na orginalny sterownik awx BIPY na poziomie -3 do 10 auto jeździ jak seria 130, ale wiem że teraz jest bezpiecznie dla silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sterownik awx BIPY na poziomie -3 do 10

 

przerzuć mapy pompek z AWX do swojego AJM i masz rakietu... ;-) Mapy BIP chyba nawet opisywałem w temacie programu do softowania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Szukałem trochę po "internetach" i tutaj na forum odnośnie takiej zmiany i mam kilka pytań ( nie jako laik w takich tematach ale jako laik w grupie VW), proszę o wyrozumiałość jeśli niektóre moje pytania dla zaawansowanych użytkowników będą trywialne ale chciałbym uzyskać odpowiedź możliwie pełną bo gdyż Pasiorek stoi już bez przodu i z prawie wyjętym silnikiem ;)

Od początku moja gablota to Passat B5 z 2000r. z silnikiem AJM, niestety jakiś pierwotniak się dorwał do tego silnika i rozwalił wtryski jak i gniazda... nie chcę się bawić w rozbieranie silnika znalazłem silnik o tym samym oznaczeniu ale już wyjęty etc.... no ogólnie jak nic nie wymyślę to go kupię...

Zacząłem przeglądać różne wątki jak i portale ogłoszeniowe i znalazłem w dobrych pieniądzach silnik AWX z pompowtryskami w komplecie jeszcze w aucie, mogę podłączyć VAG-a i ocenić stań silnika...

Nie zależy mi na jakichś tuningach itd. aczkolwiek nie mam nic przeciwko większej mocy ;) Ale nie do tego dążę

A mianowicie u mnie jest dobre turbo i cały osprzęt silnika i w sumie chciałbym je zostawić a wstawić chciałbym słupek z pompowtryskami AWX. Pewnie do tego AWX dostanę też sterownik jest to silnik z 2003r.

I teraz co mam zrobić Mam wsadzić ten silnik i zostawić sterownik AJM a jedynie oddać go do kogoś kto dostosuje parametry ( kto to może zrobić w Łodzi ile to może kosztować? )

Lub wsadzić sterownik od AWX ( tylko co wtedy z immo , gdzieś na jakimś forum VAG-owskim widziałem opis adaptacji sterownika do auta, ale jak się ma do tego że jeden sterownik jest od B5 a drugi do B5fl ? czy problem mógłbym rozwiązać usuwająć immo z tego sterownika? Czy muszę do kogoś oddawać sterownik by mi to zrobił ? Jakie to koszta? orientacyjnie oczywiście )

 

To moje pytania by mieć pełny obraz sprawy, nie ukrywam że temat dość pilny bo muszę czymś kulać z dziećmi ;)

Za wszelkie konkretne odpowiedzi osób które się znają i wiedzą co i jak będę bardzo wdzięczny, wiem że jestem nowy na forum ale mam nadzieję, że forumowicze podejdą do mnie poważnie :)

pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlozysz swoje turbo(w ajm jest jeszcze od 110 na pompie afn) to bedzie slabszy,ale do jazdy z dzieciakami wystarczy,mozesz usunac immo ale ci krzyknie ze 200zl bo zobaczy ofiare,poprostu rozkrec oba sterowniki i jedz do zakladu co tv naprawiaja i niech ci z twojego sterownika ajm przelozy immo do tego awx,koszt jakies 10 do 30zl czas okolo 8 minut. tu masz ladnie pokazane co trzeba przelozyc

Edytowane przez lisekexeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha ok :) czyli kolega, który ogarniał mi ecu w bawarkach to ogarnie natychmiast :)kupiłem już awx-a tak,że spoko ...że wymienię się na turbo więc ok... fajnie myślałem,że to będzie bardziej skomplikowane :)

 

dziękuję za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Więc tak jeśli chodzi o swap z AJM do AWX :)

Wystarczy słupek ze sterownikiem...absolutnie wszystko pasuje od ajm :)

W chwili obecnej jedynie mam problem z dojściem do porządku z przewodami od podciśnień.... ale pewnie jutro się do tego tematu ogarnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wlozysz swoje turbo(w ajm jest jeszcze od 110 na pompie afn) to bedzie slabszy,ale do jazdy z dzieciakami wystarczy,mozesz usunac immo ale ci krzyknie ze 200zl bo zobaczy ofiare,poprostu rozkrec oba sterowniki i jedz do zakladu co tv naprawiaja i niech ci z twojego sterownika ajm przelozy immo do tego awx,koszt jakies 10 do 30zl czas okolo 8 minut. tu masz ladnie pokazane co trzeba przelozyc

 

Tyle powiem na chwilę obecną DOOPA!

Oddałem sterownik od ajm i awx żeby koleś przerzucił ten pierdzielniczek ale niestety po odpaleniu chodzi 2 sekundy i gasnie...co ciekawe nie wywala na zegarach problemu z immo :/ natomiast wywala błąd:

 

 

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

P1570 - 35-00 - Please Register/Activate

 

 

 

natomiast na kompie starym z immo od awx odrazu wywala problem na zegarach..:/

Ehhh

 

różnica w opisie kompów była numery mają identyczne natomiast mój miał końcówkę CD a AWX ER

 

A tak oglólnie to można kupić goły słupek i go wstawić bez problemu zamiast AJM wszystko pasuje pięknie na ajm to komp pokazuje spalanie że o ja cię... i czuć w spalinach że nie jest to ale chodzi i to całkiem żwawo ;)

Edytowane przez Gl5er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wywal całkiem immo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gosc sie zagapil i odwrotnie wstawil kosc bo musi chodzic nie ma bata.. Ale jak mowisz ze kumaty to faktycznie niech wylaczy albo wyjmie pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogę wylutować zupełnie tą kość? nie wiem... no koleś raczej kumaty wątpię by odwrotnie wlutował bo by wtedy wywalał błąd na zegarach od razu...a tu jak się wsadzi kluczyk przekręci na zapłon to nie wywala immo ale po próbie odpalenia wywala błąd... :/

nie wiem zaraz pojadę do niego niech przelutuje spowrotem do mojego ajm tą kość a najwyżej ten od awx-a będę rozkminiał po za autem

 

ogólnie tak, czy siak musi wejść ten komp od awx-a i tyle :) bo na tym to widać, że nie jest to co powinno być :)

Edytowane przez Gl5er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosc musi byc.Nawet jak immo bedzie wylaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra narazie wróciłem do starego kompa :) teraz walczę z hamulcami :D i szukam kogoś kto mi zrobi immo off w tym kompie od awx i nie zapłacę za to jak za pół paska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu idzie to wylaczyc vag Commander i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności