Skocz do zawartości
MaZooR

Swap AJM na AWX

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec moj silniczek AJM przestał reagowac, reanimacja jest nieopłącalna wiec chce zamienic ten silnik na AWX przy czym turbo i kolektor mam.

Co bedzie pasowac a co nie? CZy wtryski podejda od AWXa czy trzeba kompa przestroic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz zdrowego awx to jest 90% sukcesu. Pompki nie będą pasować :) chyba że ajm miał juz zmienione pompki ze 130ps. Osprzet pasuje z ajm. Osobiscie szukał bym jak najnowszej konstrukcji i raczej nie z passata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki nie beda pasowac pod jakim wzgledem? bo ja chce kupic silnik zeby pompowtryski juz były:)

i jeszcze jedno to z czego mam szukac tego silnika jak nie z passata:) moze AVF? albo ASZ? bo turbo mam z AWXa i czy bedzie pasowac:)

napisz które bedzie najlepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj silnikz AVF + skrzynie DQS 6 biegową ze sprzęgłem 240mm i będzie grało .....a to turbo co masz z AWX pasuje także do AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w jakie koszta chcesz pójść? Jak do 3 tysięcy, to zapomnij kategorycznie o zmianie silnika. Swap od 4 tysięcy wzwyż. Oczywiście sam silnik, bez skrzyni. Wiem, bo przerabiałem to kilka miesięcy temu.

Jeśli zostawisz swoje wtryski, to zostaje też Twój komputer i jeśli masz wtryski faktycznie sprawne, to bym ich nie zmieniał.

Jeśli zmienisz kolektor dolotowy, to musisz też zmienić rurę plastikową prowadzącą od Intercoolera aż przez EGR do kolektora dolotowego. Sam EGR też musisz zmienić. Zastanów się dobrze, czy chcesz pójść w takie koszta, bo 5 tysięcy może pęknąć, a już na pewno dużo taniej wyniesie Cię remont swojego AJM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozkminisz to się spokojnie w 3 zmieścisz :P. Ja proponowal bym BLT, ASZ. od 2004 w góre. Passaty żadko kiedy mają mniej niż 550-250kkm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz na oku i jade jutro pod Krakow po AWX'a z Anglika co maja go na czesci i z mil na km wychodzi ze ma 180tys km przejechany, byłem ogladac przedtem chodzi ładnie i daja gwarancje wiec jutro jade po niego zobaczymy co bedzie dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niechci dozucą troche gratów do niego... kolektr, egr i najlepiej jeszcze sterownik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolektor z AWX'a juz mam , turbo mam, EGR nie mam bo mam flansze wiec jest ok:) Podobno moj sterownik tez bedzie, a jak mapa nie spasuje to mam goscia co dłuzny jest mi zrobienie mapy za free:)

Mam to ale bede od niego ciagnał co sie da:)

Silnik z pompowtryskami AWX za 2500pln + turbo 1000 regenerowane itp. mam nadzieje ze wszystko teraz pojdzie z górki :) wiec prawie 4k wyjdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec AWX włożony wrazenia ałkiem inne i miłe zaskoczenie ;) Było troche pracy ale było warto i polecam innym Swapa na mocniejszy niz remont starego silnika jak jest bardziej uszkodzony.

Dziekuje wszystkim za pomoc w przeszczepie :)

Teraz Paska napedza serducho zwane AWX ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ile Cię to wyniosło? Chyba nie chcesz powiedzieć, że rozrząd i swap nic Cię nie kosztowały? A reszta gratów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko wyniosło mnie 4k :)turbo 1k silnik 2,5k reszta to inne graty jak olej filtry itp. Silnik wymieniałem sam wiec chociarz tyle:) ale smiga jak miło i narazie sobie go dostrajam:) chce uzyskac ok 160KM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszytko wyniosło mnie 4k :)turbo 1k silnik 2,5k reszta to inne graty jak olej filtry itp. Silnik wymieniałem sam wiec chociarz tyle:) ale smiga jak miło i narazie sobie go dostrajam:) chce uzyskac ok 160KM ;)

 

Witam, wiem że temat trochę stary ale możesz mi powiedzieć jak wyglądała praca silnika w parze pompowtryski, turbo awx - komputer ajm. Chodził normalnie czy trzeba było od razu na korektę softu śmigać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie pompki w tym AWX... Ale generalnie trzeba robić korektę... Opisane masz wszystko na forum ;-) i to w tym dziale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wiem że temat trochę stary ale możesz mi powiedzieć jak wyglądała praca silnika w parze pompowtryski, turbo awx - komputer ajm. Chodził normalnie czy trzeba było od razu na korektę softu śmigać?

Nic nie trzeba robic odrazu http://forum.vw-passat.pl/threads/117930-Wymiana-silnika-ATJ/page2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w poniedziałek lub wtorek się zabieram zobaczymy jaki będzie finał tym bardziej że ajm był na "sterydach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem w audi A4B6 sam słupek z AWX na AVF i to 2 razy,silniki brane z litwy (20km ode mnie) wstawieniu pierwszego okazało się że jest pęknięta głowica, ale koleś mówił że jak coś nie tak to odmieni, więc odwiozłem go i koleś mi dał drugi tyle że poprzeczny od golfa chyba, ale to tylko michę przerzuciłem i wszystko cyka, nic nie trzeba zmieniać, przerabiać itp... wymiana to około dnia roboty, mi zeszło prawie 3 dni, bo musiałem ten trefny wyciągać , rozbierać spowrotem, odwozić i montować drugi :P... jeżeli ktoś chce wymienić silnik wv/audi to mogę to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko michę przerzuciłem

chyba razem ze smokiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w bloku silnika poprzecznego były otwory do przykręcenia łap z podłużnego? Na forum golfa czytałem, że niby bloki powinny być takie same ale czasami brakuje otworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszę, że tylko miska, żadnego smoka itp. nie trzeba przerabiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności