Skocz do zawartości
serek

Słabe hamulce w B5 mimo swapu na 312mm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaka wartość podciśnienia jest potrzebna aby sztanga ruszała się zgodnie z mapą N75, z pewnością każda nieszczelność powoduje problemy z utrzymaniem tej wartości. Ja w tej chwili zlikwidowałem zupełnie zasilanie do EGR i podpięte mam tylko N75 i serwo. Odczucia są pozytywne, tzn. ciśnienie turbo się poprawiło na tyle, że...wywala mi opaski na dolocie. Co do serwa powiem tak: warto zmienić na podwójne z dwóch powodów - 1. jest nowsze i mocniejsze. 2. pompa hamulcowa większa. Po zmianie może być tylko lepiej oczywiście jeżeli reszta jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego serek jaki ma numer serwo które założyłeś? Szukałem ale chyba tego nie napisałeś... ;)

 

Sprawdziłem podciśnienie na wężyku do gruszki turbo u taty w AWX (tam turbo pięknie wstaje z dołu) i jest -0,7 czyli tyle ile u mnie po ominięciu serwa. Czyli sprawa chyba jasna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3b0614105a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo286, to jeśli tato się zgodzi pomierz jak jest u niego...

 

Ja na tą lub przyszłą sobotę jadę do mechanika - sprawdzamy począwszy od piast (krzywe tarcze) poprzez zaciski, tłoczki aż po servo i vacum. Zobaczymy co to da...!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, zobaczymy. Przyznam, że po ostatnim hamowaniu ze 100 do 0 i po uruchomieniu ABS poprawiły się hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie zawiować można z tymi hamulcami ....

 

hamulce działają jak jeżdżę powoli, przy większej prędkości i gwałtownym hamowaniu auto zamiast 40m hamuje 100m :o mogę spokojnie wcisnąć pedał w podłogę ... odpowietrzany kilka razy , pompa hamulcowa wymieniana ... toż to zwariować można. Żeby taka fura i takie problemy tyle osób miało z hamulcami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź pompę vacuum u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z dzisiejszego testu - dlaczego w czasie jazdy po podpompowaniu hamulca kiedy pedał łapie coraz wyżej auto przestaje hamować ? Właśnie wróciłem z przejażdżki i jestem przerażony zachowaniem auta.

 

1. albo to serwo kupione jest do du... albo

2. pompa vacuum nie wyrabia - sprawdzałem ją tylko na postoju, bez wciskania hamulca

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jeszcze raz podpiąłem zegar (vacuometr) pod króciec podciśnienia za zaworkiem zwrotnym. Ponieważ zamontowane jest już serwo od FL'a przypuszczam, że to spowodowało obecne zmiany :

 

1. podciśnienie rośnie do ok. -0.8 i trwa to długo w porównaniu do starego serwa (na starym bardzo szybko wskazówka poleciała na -1bar), po pewnym czasie dobije do -1 ale nabicie takiego podciśnienia wymaga dobrych kilkunastu sekund

 

2. kiedy silnik pracuje, kilkukrotne, szybkie wciśnięcie pedału hamulca powoduje spadek podciśnienia do ok. -0.2 i znów wzrasta powoli

 

3. zdjąłem pokrywkę od pompy vacuum ( w silniku na pompie jest zwykła pompa łopatkowa ), wewnątrz był olej (niewiele na dnie pompy) ale to chyba normalne bo przypuszczam że to on smaruje i tworzy podciśnienie. W tej pompie króciec wystaje pionowo do góry i jest zaciśnięty pierścionkiem - zauważyłem że rusza się wokół własnej osi kręcąc wężykiem przypiętym do niego. Czy to oznacza nieszczelność ?

 

4. po tych zabiegach i po pokręceniu parę razy króćcem po odpaleniu auta i przejechaniu kawałka drogi hamulce łapały jak należy, wysoko i z dużą siłą. Niestety po takich 2 hamowaniach hamulec wrócił do normy, czyli taki sobie...

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem podciśnienie u taty w AWX i jest tak:

 

na pompie -0.9

na króćcu wychodzącym z przewodu pompa-serwo -0.9 (rośnie momentalnie)

na wężyku do gruszki turbo -0.7

 

Przypomnę że hamulce są brzytwa a turbo wstaje ładnie od dołu (przy ok. 1500-1600 ma już konkretnego kopa)

 

Po pomiarach widać że sprawne (szczelne) serwo NIE MA PRAWA powodować strat w podciśnieniu więc jesli podciśnienie za serwem (ale nie na gruszce turbiny tylko zaraz za serwem!) nie rośnie tak samo szybko i nie dobija do tej samej wartości co na samej pompie to mamy nieszczelne serwo - tak wynika z pomiarów które dziś zrobiłem i które dały mi pewność że moje serwo kończy żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wykonać taki test jak ja ? Zmierz to podciśnienie naciskając pedał hamulca raz za razem, jak szybko rośnie podciśnienie i do jakiej wartości spada.

 

Ja zabiorę się za uszczelnienie króćca, obraca się skubany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, weźcie pod uwagę, że jeśli naciskasz kilka razy pedał hamulca, to na wolnych obrotach vacum może nie wydolić z wytworzeniem podciśnienia... W każdym aucie tak będzie, że jeśli naciśniesz kilka razy hamulec to za 3 będzie już słabszy (pytanie tylko jak bardzo słabszy).

 

P.S.

fajnie jeszcze jakby ktoś z Was wrzucił zdjęcia dla potomnych w których miejscach robicie pomiary podciśnienia. Można zrobić wtedy manuala, bo jak widać Wasz problem nie jest odosobniony. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zabiorę się za uszczelnienie króćca, obraca się skubany.

Robiłem to u siebie i niewiele pomogło. Na dodatek u taty króciec wychodzący z pompy też ma luzy a podciśnienie i hamulce są ok. Ale na pewno nie zaszkodzi ;)

 

Pomierzę podciśnienie podczas wciskania hamulca i napisze co i jak, ale tak jak u większości pedał nieco twardnieje po kilkukrotnym szybkim naciśnięciu ale tez szybko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gdzies kiedys wyczytałem za aby poprawic sprawnosc chocby i serwa to mozna zaraz przed nim zamontowac jakis mały zbiorniczek który by magazynowal podcisnienie azyby nie było duzych roznic cisnienia. Bo zazwyczaj w kazdym tdi i 18t sa takie zasobniki przy silniku tyle ze sa tylko od podcisnienia sterujacego praca turbiny i egr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, weźcie pod uwagę, że jeśli naciskasz kilka razy pedał hamulca, to na wolnych obrotach vacum może nie wydolić z wytworzeniem podciśnienia... W każdym aucie tak będzie, że jeśli naciśniesz kilka razy hamulec to za 3 będzie już słabszy (pytanie tylko jak bardzo słabszy).

Dokładnie.

 

P.S.

fajnie jeszcze jakby ktoś z Was wrzucił zdjęcia dla potomnych w których miejscach robicie pomiary podciśnienia. Można zrobić wtedy manuala, bo jak widać Wasz problem nie jest odosobniony. :/

Pisząc za serwem mam na myśli ten cienki króciec wychodzący z przewodu łączącego pompę vacum z serwem (jest tylko jeden taki ;)) i tam ma być podciśnienie takie jak na samej pompie vacum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem komplet uszczelek pod pompę, do pompy i na pompie vacuum w ASO, do tego uszczelniam króciec na pompie i zobaczymy co to da. Wyeliminuję jeszcze tę gumową przejściówkę między zaworem zwrotnym a wężem do serwo i połączę na stałe.

143667_x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji uszczelniania pompy vacuum. Wymieniłem wszystkie uszczelki wskazane w ETCE. Niestety nowe uszczelki niczego nie poprawiły, uszczelnienie króćca też ani wyeliminowanie tej przejściówki ze zdjęcia powyżej.

Czy ktoś z Was przyglądał się pompie vacuum przed założeniem lub po wyjęciu z auta z silnikiem na pompie VP? Zauważyłem, że wałek pompy z zębatką luźno chodzi w pionie zamiast tylko wokół własnej osi. Można poruszać nim góra/dół i wówczas spływa po nim olej zebrany wyżej w komorze. Czy to znaczy, że pompa nadaje się do wymiany ?

 

P.S. Na alledrogo są pompy Pierburga po 250 zł, gdzie średnio w sklepie pow. 400 zł. Podróbki ?

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to znaczy, że pompa nadaje się do wymiany ?
pompę to się sprawdza za pomocą manometru czy jak kto woli wakuometru...20 zł koszt i wiadomo co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kujon, poczytaj temat a potem pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry nie doczytałem, u mnie na pompie mam momentalnie -0,97 po odpaleniu auta, nie sprawdzałem po naciśnięciu hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności