Skocz do zawartości
serek

Słabe hamulce w B5 mimo swapu na 312mm

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa była taka sama, różniła się tylko podkładką

daj numer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy macie PD i to już są inne motory niż VP więc nie w temacie. W tygodniu postaram się odpowietrzyć układ ponownie i dokładniej. Może uda się zmierzyć podciśnienie na vacu pompie.

 

P.S. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tarczami ATE i tą warstwą matową, pokrywającą tarcze ? W instrukcji zaznaczono że nie należy usuwać tej warstwy żadnymi środkami a pozwolić jej zetrzeć się w kontakcie z klockami. Czy to poprawne technicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj numer...

 

Niestety nr nie mam. Pompę kupiłem z rozbiórki jakiegoś silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy załozyłem nowe tarcze ate na tyl to nie ruszałem tejze fatby i sama sie ztarła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tarczami ATE i tą warstwą matową, pokrywającą tarcze ? W instrukcji zaznaczono że nie należy usuwać tej warstwy żadnymi środkami a pozwolić jej zetrzeć się w kontakcie z klockami. Czy to poprawne technicznie ?

Ja miałem taki komplet na golfie, po zmianie z brembo/ferrodo na ate czułem że jest różnica (na korzyść ate)

W tygodniu postaram się odpowietrzyć układ ponownie i dokładniej

przynajmniej będziesz miał pewnośc :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kompa, połącz się z ABS i w blokach masz ciśnienie hamowania. Na uruchomionym silniku naciskaj hamulec, powoli i coraz mocniej. Zobaczysz jak rośnie ciśnienie w układzie, powinno dojść prawie do 180-200 atmosfer. Jeżeli tak jest, problemu szukaj przy zaciskach, ( zapieczony tłoczek, klocki, ślizgi). A jeśli jest dużo niższe to problemem jest pompa. Nie pamiętam jakie powinno być ciśnienie na zgaszonym silniku, sprawdzę to i zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, sprawdzę

 

Daj znać jak idzie Ci rozgryzanie tematu. Mam ten sam problem. Podpompowanie w czasie jazdy powoduje podniesienie, utwardzenie pedału hamulca i znaczne zmniejszenie skuteczności hamownia. Gdy odczekam chwile jakby wracało do normy i hamuje w miarę. Mi się wydaje, że to coś z podciśnieniem - albo nieszczelność na przewodach, albo serwo pada i to obstawiam. Jakby układ był zapowietrzony to raczej od razu szedłby pedał w podłogę. Będę szukał jutro bo mam dokładnie te same objawy jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie objaw zapowietrzenia to pedał twardniejący dopiero po kilkukrotnym napompowaniu pedałem, wpadający w podłogę to nieszczelność w układzie lub uszkodzone elementy. W poniedziałek po południu będę odpowietrzał.

darecki11 sprawdziłeś te wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam że tak długo to trwało. Żona jeździła B5.

W mojej B5 pod ABS bloki pomiarowe kanał 05 mam, na postoju przy mocno wciskanym hamulcu dochodzi do 65-70 barów. Natomiast na uruchomionym silniku oscyluje 165-175.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu (polecam lekturę) http://forum.vw-passat.pl/threads/18296-Hamulce-zamarzajace-serwo-pedal-twardy-miekki/page4

znalazłem ten wątek o podobnych problemach do naszych. Swoją drogą to ciekawe, że tulu ludzi ma wodę w serwo.

Natknąłem się tu na informację, że podciśnienie powinno dochodzić do (- 1) bar a ciśnienie na tłoczkach do 200 bar. Przejrzałem swoją instalację. Wody w serwo raczej nie mam bo wszystko suche i drożne. Jakiś czas temu zmieniłem połączenie przewodów - wyrzuciłem tą gumkę na grodzi i połączyłem na zaciski więc instalacja szczelna.

Zamierzam w przyszłym tyg. pomierzyć podciśnienie jak znajdę u kogoś wakuometr albo sobie kupie na allegroszu. Będę miał pewność co do pompy wakuom. Jeżeli się okaże, że jest z nią ok to będzie wina serwo lub pompy hamulcowej

Ponoć serwo o oznaczeniu 8E0612105j (a takie mam) ma jakieś wady konstrukcyjne i się sypie. Warto wtedy poszukać 8E0612105 M jakie dawali do audi. Pozdrawiam!

 

Doczytałem jeszcze, że gdyby padała pompa vcum to byłby problem z turbo czyli silnik zamulony itp. U mnie takich objawów brak ale warto zwrócić uwagę na króciec do wężyka z pompy bo może się poluzować (obracać) i puszczać lewe powietrze a wtedy lipa.

Edytowane przez jzpzs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poniedziałek po południu będę odpowietrzał.

Kolego, dopiero dziś zobaczyłem Twój temat, przeczytałem cały od początku, i niestety obstawiam pół litra, że na darmo odpowietrzysz ;)

Ja zrobiłem nawet więcej - pojechałem do ASO na wymianę płynu, wszystko na fachowym sprzęcie, ale kompletnie nic to nie dało. Zmieniłem pompę Vacuum, ale to też fałszywy trop. Standardowo zmieniłem też komplet tarcz i klocków (Ferodo) i też zupełnie nic. Objawy mam dokładnie takie same, jak u Ciebie. Co ciekawe, moje hamulce zniknęły pewnego dnia po myciu komory silnika i całego nadwozia na myjni ręcznej samoobsługowej...

Mam drugiego Passata ze sprawnymi hamulcami na wzór do pomiarów, więc skorzystam ze znalezionych tutaj informacji i podepnę się pod ABS. Generalnie temat dziwny i wiele osób się z tym boryka, a wszyscy wmawiają "że Ci się wydaje", że to tamto bla bla bla.

A problem jest i to poważny, szczególnie jak przyjdzie komplet pasażerów lub przyczepa za autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego darecki11, u mnie nie ma odczytów z ABS poza dwoma pierwszymi kanałami w VAG-Com 311. W związku z tym nie mam możliwości sprawdzenia ciśnienia na pompie w ten sposób.

Jutro będę odpowietrzał cały układ, do tego sprawdzę pompę vacuum wakuometrem.

Przy okazji pozbyłem się niepotrzebnych połączeń z zaworem N18 (EGR), podciśnienie działa tylko z N75 więc o kilka wężyków mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zmierzyłem u siebie ciśnienie na VAGu. Na postoju owszem, jest około 70 BAR, ale już na odpalonym silniku, max co da się osiągnąć, to 120 BAR, przy czym trzeba się tak zaprzeć o fotel, że ledwo się nie złamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem kiedyś i miałem 76 bar i na włączonym około 100 bar. Ogólnie wg mnie hamulce mam dosyć dobre... teraz sam nie wiem jak to z tym ciśnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odpowietrzeniu a przynajmniej po wykonaniu czynności odpowietrzających i ... nadal kiszka. Pedał nadal wpada gdzieś do połowy i to nie oznacza zatrzymania auta a tylko hamowanie. Ogólnie bieda. Ciśnienie na vacupompie -1bar i szybko wzrasta od 0 więc pompa ok. Pozostaje sprawa ABS czy ciągle zapowietrzony, czy to ścierwo pada czy pompka hamulcowa.

Aha, nadal przy odpalonym silniku przy kilkukrotym pompowaniu hamulcem pedał twardnieje.

No nie mam nikogo kumatego we Wrocku kto ma ochotę ogarnąć temat, wszyscy tylo brak czasu i brak czasu.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem po odpowietrzeniu a przynajmniej po wykonaniu czynności odpowietrzających i ... nadal kiszka. Pedał nadal wpada gdzieś do połowy i to nie oznacza zatrzymania auta a tylko hamowanie. Ogólnie bieda. Ciśnienie na vacupompie -1bar i szybko wzrasta od 0 więc pompa ok. Pozostaje sprawa ABS czy ciągle zapowietrzony, czy to ścierwo pada czy pompka hamulcowa.

Aha, nadal przy odpalonym silniku przy kilkukrotym pompowaniu hamulcem pedał twardnieje.

No nie mam nikogo kumatego we Wrocku kto ma ochotę ogarnąć temat, wszyscy tylo brak czasu i brak czasu.

 

To witaj w klubie. Sprawdz jeszcze podcisnienie na wężyku u ujścia do serwo. Jak łapie jak przy vacumpompie to przewody masz szczelne. Ja obstawiłem serwo. Kupiłem już dziś nawet na allegroszu ale nówkę i czekam na przesyłkę. Zapowietrzona pompa hamólcowa ani padnięta raczej nie jest bo pedał szedłby całkiem w podłogę i nie twardniał przy pompowaniu przy odpalonym silniku. pozdr!

Edytowane przez jzpzs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czekam na relacje z wymiany serwa. Ty masz u siebie to podwójne, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, czekam na relacje z wymiany serwa. Ty masz u siebie to podwójne, tak ?

 

Tak, jest podwójne. Ale każde inne w passkach jest tak samo podatne. Ja swój samochód garażuję i raczej wody za wiele w serwo nie ma ale jeżeli jest chociaż trochę to zimą mróz robi swoje z membraną i albo się rozszczelni albo całkiem uszkodzi. Poczytałem kilka wątków na ten temat i się okazuje, że jest to dość powszechny problem. Byłem wczoraj u mechanika, którego żona jeździ paskiem 1.8 benzyna i na wiosnę stwardniał w nim hamulec całkowicie.Przyczyną była pęknięta membrana w serwo. Koleś od razu postawił mi taką diagnozę co pokryło się z moimi przepuszczeniami. Postanowiłem, że tak czy inaczej od czegoś trzeba zacząć i kupiłem serwo bo wyhamowanie ważniejsze od rozpędzania ;). Niedługo czeka mnie rozrząd i pasowałoby zrobić wszystko za jednym podejściem ale hamulce zechce zrobić jak najszybciej, chociaż jeszcze dają jakoś rade. Pierwsze hamowanie jest ok i muszę pamiętać aby nie pulsować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także czekam na info z wymiany. Jak Tobie nie pomoże wymiana serwa, to ja u siebie zacznę od drugiej strony - kupię pompę hamulcową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności