Skocz do zawartości
marcin990

Wybierak skrzyni DQS

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi zakładam temat.

 

Chodzi o to że w passacie z silnikiem avf i skrzynią frk została zmieniona skrzynia na dqs, ale wybierak został od frk.

Teraz jest problem z biegami. Mechanik w miarę ogarnął temat ale mam tak że przy wrzucaniu wstecznego wchodzi jedynka lub wsteczny z tym że żeby wrzucić wsteczny trzeba na prawdę bardzo mocno dociągnąć do lewej.

Ogólenie to mam wszystkie przesunięte za bardzo w lewo bo 5 i 6 są prawie po środku.

 

Proszę o pomoc czy to jest kwestia tego że został wybierak z frk powinienem był założyć ten od dqs?

Mam nadzieję że ktoś przerabiał już ten temat.

 

 

p.s. przy okazji mam do sprzedania skrzynię frk ;) oczywiście sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do kolegi "traksio" , on wie jak to załatwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też bym poznał rozwiązanie tego problemu. U mnie aktualnie jeździ ELN ale jak by się trafiła DQS na zamianę to czemu by nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnichu powiedz od jakiej skrzyni Ty założyłeś dzwignię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dzwigienki... wybieraki od DQS. (jeszcze dokładniej to pochodziły z audi A4) - ale też musiałem je regulować. Trzeba zdjąć mieszek.... odkręcić taką pokrywkę (2 śrubki M6 - klucz 10mm.) i tam jest regulacja naklucz imbus 6. Traksio mówił coś o tym problemie żę biegi nie wchodzą kiedy dzwignie są od FRK a skrzynia DQS.... ale da się to poprawić, także zaczekajcie na jego odpowiedz.

 

Ja sam sprawdziłem nawet teraz wybieraki od DQS i FRK. z grubsza wychodzi że wszytkie wybieraki są takie same... Różnica jest w "drążkach przełączania"- czyli w tych metalowych. różnice są jeśli skrzynia była przy silnikach ATJ, AKN, i w modelach W8. NA czym polegają te różnice... tego nie wiem... Numery w etce różnią się tylko litera końcową. Z tego co wiem... to skrzynie FRK były tylko z AVF... więc wybieraki nie powinny sie różnic od tychz DQS. Ale to jest niestety złośliwość rzeczy martwych więc trzeba pokombinować trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierak nie ma znaczenia od jakiej skrzyni .. czy od FRK czy od DQS .... ważne żeby tylko był od 6biegowej.

 

Ten problem co Ty masz można łatwo rozwiązać. Jak zdejmiesz meszek z dźwigni potem odkręcisz wygłuszenie (2śruby przytrzymujące plastik) ukaże Ci się mechanizm wybieraka. Znajdziesz tam dwa imbusy , 6 o ile się nie mylę. Przy ich pomocy spokojnie wyregulujesz położenie lewarka .... (przód tył , prawo lewo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybierak nie ma znaczenia od jakiej skrzyni .. czy od FRK czy od DQS .... ważne żeby tylko był od 6biegowej.

 

Ten problem co Ty masz można łatwo rozwiązać. Jak zdejmiesz meszek z dźwigni potem odkręcisz wygłuszenie (2śruby przytrzymujące plastik) ukaże Ci się mechanizm wybieraka. Znajdziesz tam dwa imbusy , 6 o ile się nie mylę. Przy ich pomocy spokojnie wyregulujesz położenie lewarka .... (przód tył , prawo lewo)

 

Dokładnie tak. Ja kupiłem osobno skrzynie DQS i osobno wybierak, po regulacji wszystko działa bez problemu. U mnie była wymiana z 5 biegowej na 6 biegową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierak jest inny w dqs i frk trzeba przełożyć dekielek z czujnikiem wstecznego żeby pasował ten od frk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w etce... i wiem już skąd tu nasze różne opinie... "pasuje" .. "nie pasuje" :D

 

Otóż jeśli skrzynia DQS pochodziła z Passata to te dekielki o których mówi marewel są i dentyczne z dekielkami FRK. Ale jeśli skrzynia pochodzi z Audi..... to ten dekielek jest troszkę inny :D (sprawdzałem nawet po ofertach na allegro.. mocowanie drążka takiego małego, poprzecznego jest w innym miejscu.)

 

a tu ETKA:

 

beztytuunnf.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wybierak nie pasuje to wiadomo z czego była skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc.

 

Czyli jeżeli dobrze wnioskuję to mam dwie możliwości.

1. wymiana wybieraka na taki od DQS?

2. założenie dekielka z FRK i zostawienie wybieraka z FRK?

 

Chyba prościej będzie założyć wybierak od DQS właśnie taki zamówiłem.

Jeżeli jestem w błędzie to proszę poprawcie mnie.

 

Swoją drogą nie przypuszczałem że ten dekielek się różni, była tylko różnica w czujniku który został zamieniony.

 

Czy ktoś regulował tymi śrubami wewnątrz samochodu? Mam zamiar to zrobić ale trochę się boję bo teraz nie mam dostępu do kanału i obawiam się że jak poluzuję tą śrubę to całkiem mi się to rozjedzie, więc chyba trzeba od spodu przytrzymać cięgno.

 

---------- Dodano o 13:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:11 ----------

 

Skrzynia była z audi a4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś regulował tymi śrubami wewnątrz samochodu? Mam zamiar to zrobić ale trochę się boję bo teraz nie mam dostępu do kanału i obawiam się że jak poluzuję tą śrubę to całkiem mi się to rozjedzie, więc chyba trzeba od spodu przytrzymać cięgno.

od dołu nic nie trzeba robić. Wszystko regulujesz od góry.. w środku samochodu :) i nic nie spadnie więc się nie bój. Poluzuj tylko te imbusy a nie wykręcaj ich całkowicie ;) ustaw gałkę odpowiednio lewo-prawo i tył przód i skręć :)

 

 

Skrzynia była z audi a4

 

moja też jest z A4 ;) ale wybieraki też miałem od A4. Niestety... jaki tam był dekielek.... nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja też jest z A4 ale wybieraki też miałem od A4. Niestety... jaki tam był dekielek.... nie pamiętam.

No właśnie a w mojej nie było wybieraka bo sprzedawca mi go nie dał, a ja byłem przekonany że wszystko będzie pasiło, więc teraz kupię wybierak od dqs i powinno być oki.

W wymienianie dekielków nie chcę się bawić bo mam całkiem sprawną frk którą chcę sprzedać kompletną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogrzebałem w etce... i wiem już skąd tu nasze różne opinie... "pasuje" .. "nie pasuje" :D

 

Otóż jeśli skrzynia DQS pochodziła z Passata to te dekielki o których mówi marewel są i dentyczne z dekielkami FRK. Ale jeśli skrzynia pochodzi z Audi..... to ten dekielek jest troszkę inny :D (sprawdzałem nawet po ofertach na allegro.. mocowanie drążka takiego małego, poprzecznego jest w innym miejscu.)

 

a tu ETKA:

 

beztytuunnf.th.png

 

U mnie wszystko działa jak należy a DQS jest z A6, a wybierak z passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyregulowałem i działa.

Teraz kwestia wymiany wybieraka bo jest trochę pogięty przez mechanika i dwójka wchodzi trochę pod kątem.

Myślę że jak wymienię na ten od dqs to będzie malina.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jak to jest z tym ułozeniem biegow w passatach bo zazwyczaj w skrzyniach 5 wsteczny jest na prawo i do tyłu np 3bg 18t audi a4 b5 tdi u brata w pasku skrzynia 6 wsteczny jest jak pierwszy bieg tyle ze w lewo.U kolegi w pasku b5 2000r 19tdi atj ma wsteczny jak u brata ale skrzynia 5.Dziwne to troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zaobserwowałem to w paskach przy 5 biegowej wsteczny jest po piątką, a w 6 biegowej koło jedynki w audi jest tak samo.

Za to w golfie przy 5 biegowej wsteczny jest przy 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszystko działa jak należy a DQS jest z A6, a wybierak z passata.

 

No to ja teraz zgłupiałem :D Dekielki są różne i to na bank... jeden z dekielków ma dwa otwory montażowe w górnej części a drugi tylko jeden. Mi się wydaje że potrzeba to dobrze tylko wyregulować i będzie grało ;) więcej nie mówie żeby nikogo w błąd nie wprowadzić.

 

 

 

Teraz kwestia wymiany wybieraka bo jest trochę pogięty przez mechanika

 

niezły ten mechanik :D

 

 

Mam takie pytanie jak to jest z tym ułozeniem biegow w passatach bo zazwyczaj w skrzyniach 5 wsteczny jest na prawo i do tyłu np 3bg 18t audi a4 b5 tdi u brata w pasku skrzynia 6 wsteczny jest jak pierwszy bieg tyle ze w lewo.U kolegi w pasku b5 2000r 19tdi atj ma wsteczny jak u brata ale skrzynia 5.Dziwne to troche.

 

 

było różnie :D

gakaB5FL6b1.jpg

gakavw5bpssatB5FL1.jpg

4fe29ca40bf64effdd155c849f6c6660.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niezły ten mechanik

powiem Ci że sam się zdziwiłem że dał radę bo to nie miało prawa działać.

Szkoda tylko że nie wpadł na to że w środku jest regulacja, ale jak widać mało kto o tym wie. Ja też ja to nie wpadłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja jest równiez na ciegnie pod autem ale zazwyczaj nikt tam tego nigdy nie rozkreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności