Skocz do zawartości
przemo1996

Radio BETA - zniekształcenia dżwięku, demontaż głośnika.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam w swojej B4 oryginalne radio BETA. Ostatnio coraz częściej (co ciekawe nie zawsze) słychać zniekształcenia dżwięku - nie trzaski, nie typowe charczenie, ale tak jak w dzieciństwie miałem słabe radia (czy samoróbki) to zbyt głośne puszczenie dzwięku wywowływało podobny efekt - mocne zniekształcenia dżwięku, mowa staje się wręcz niewyraźna, niezrozumiała.

 

Myślę, że albo pada radio, albo głośnik (wydaje mi się, że mam to głównie z prawej strony). Nawet nie umiem w tym radiu zrobić balansu lewo/prawo żeby to potwierdzić?

 

PYTANIE BRZMI - jak się dostać do głośnika w prawych drzwiach przednich - trzeba demontować tapicerkę, czy jakoś zdejmuje się tą ozdobną kratkę z głośnika i wykręca głośnik?

 

Ktoś to przerabiał u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie umiem w tym radiu zrobić balansu lewo/prawo żeby to potwierdzić?

najlepszym sposobem sprawdzenia głośnika jest omomierz i porównanie wartości jaka jest na wyświetlaczu a tym co pisze na głośniku...

 

 

jak się dostać do głośnika w prawych drzwiach przednich - trzeba demontować tapicerkę,

tak, trzeba demontować tapicerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qdlik, dzięki za odpowiedź.....zmartwiłeś mnie, że trzeba ściągać boczki....może przynajmniej sobie klamki poprawię, bo coś niedomagają...

 

tylko muszę jeszcze znaleźć instrukcję ściągania boczków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmartwiłeś mnie, że trzeba ściągać boczki

lepiej ściągnąć boczek niż połamać maskownicę ;)

 

tylko muszę jeszcze znaleźć instrukcję ściągania boczków

ściągasz plastik z rączki i odkręcasz dwie śruby pod nim

z przodu i tyłu drzwi masz po 3 wkręty...

możesz jeszcze zdjąć trójkąt w rogu żeby nie uszkodzić boczka...

jak masz el. lusterka to dżoja odpinasz..

jak masz el szyby to odpinasz włącznik

chyba tyle i boczek ma wyjść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qdlik, dzięki raz jeszcze....w weekend pewnie powalczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś podobnego, ponadto głośnik czasem się przytykał, okazało się że coś w głośniku się poluzowało i cewka ocierała o magnes (było czuć ruszając ręcznie membraną głośnika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OffTop, ale z racji młodego stażu nie mogę zakładać tematów, a ten wydawał mi się najlepszy. Jednakże liczę na waszą pomoc. Posiadam w swoim passacie B3 radio z Golfa IV Gamma, mam taki problem, że ktoś wcześniej zakładał jakieś "odpustowe" radio i zrobił sieczkę w przewodach (pociął, pokleił inne kolory etc.) na skutek tego aucie grają tylko 2 pewne (2 z deski) głośniki z 6 (2 bez wzmacniacza:suchy:). Wiem na pewno, że wszystkie są sprawne (podłączane na krótko). Nie wiem teraz który kabel do którego głośnika idzie. I tu zapytanie, czy można podłączyć wszystkie głośniki z prawej strony do pinu prawego przedniego grającego głośnika i analogicznie z drugiej strony ?? Ja nie to jak rozpoznać co jest co. Bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na radiu jakąś rozpiskę wtyczek?ED

Edit: Napisz jeszcze w których miejscach masz głośniki w passacie. W desce rozdzielczej, przednich drzwiach i z tyłu?

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam rozpiskę, bo to ori z Golfa IV, głośniki mam jak to w kombi w desce (jedyne podłączone) w drzwiach ze wzmacniaczmi i z tyłu na podszybiu. Wszystkie działają, ale nie wiem ja je pogrupować w pary albo nawet rozpoznać bo kable były pocięte (ucięta kostka) i dosztukowane w innych kolorach (kable mają kawałek w fabrycznym kolorze a kawałek dolutowany w innym). Może ktoś mi poda fabryczne kolory kabelków w Passacie B3 variant, jeżeli to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności