Skocz do zawartości
tom_asiol

Jazda z uszkodzoną turbiną i następstwa tego faktu !!!

Rekomendowane odpowiedzi

ale dlaczego waz zrzucilo ? nie powinno turbiny rozlaczyc przy przeladowaniu ?

Tryb awaryjny też musi mieć spełnione swoje warunki - odpowiednio przekroczone doładowanie przez pewien okres czasu - jak zlogujesz auto z zapieczonymi łopatkami w turbo to można się zdziwić jakie występują chwilowe przeładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , niestety z lacznika elastycznego po butowaniu zauwazylem ze kapie olej , czyzby uszczelnienia turbiny poszly..., po zdjeciu weza od strony zimnej turbiny lekko zaolejone brak luzow na wirniku , po drugiej stronie od strony cieplej gdy odkrecilem lacznik nie widac oleju tylko troche sadzy wiec nie rozumiem skad olej w laczniku ... obejrzalem dokladnie z gory na lacznik nic nie kapie . :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to nic groźnego może z odmy trochę oleju się dostało

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przepraszam ze podpinam sie pod temat ale mam duzy problem ...

Mam passata b5 fl 1.9 tdi AVF 2002r a manowicie czasami brakuje mu mocy najczesciej podczas wyprzedzania gdy wcisne mocno pedal gazu jak by turbine odcinalo ale po odpuszczeniu gazu i ponownym wcisnieciu zbiera sie jak rakieta co tu moze byc nie tak? Turbinka sprawna niedawno wymieniana zmienna geometria lekko chodzi bez problemu , przeplywka podmieniona na inna bez zmian , zawor sterowania podcisnieniowo turbina zmieniony bez zmian , czujnik tz map sensor ktory mierzy cisnienie w dolocie i temperature zmieniony bez zmian o co tu moze chodzic czemu tak sie dzieje??? EGR mam zaslepiony od poczatku jak kupilem nie mam pojecia pomozecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomodz nad rozwiazaniem mojego problemu? Może ktoś mial taki problem ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności