Skocz do zawartości
tom_asiol

Jazda z uszkodzoną turbiną i następstwa tego faktu !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem planowany montaż całego rozrządu. Pech chciał że przed ta wymianą strzeliła mi turbina (zatarła się) i niestety po informacji od mechanika, że na pewno intercooler bo kopciło z wydech wróciłem na parking z min. prędkością około 5km. Problem się zaczął jak wymieniłem regenerowaną turbinę, rozrząd, wyczyszczono przewody do intercoolera itd. Zauważyłem "dziurę" przy obrotach do 2600 obr/min kiedy dopiero się włącza turbina. Oddałem na warsztat który zaczął komputerowo diagnozować:

 

1. Wycięto z katalizatora wkład ceramiczny który min. spowodował poprawę.

2. Zdiagnozowano źle ustawiony rozrząd i wyregulowano "kąt wtrysku" wg. komputera.

3. Stwierdzono uszkodzenie 1 szt. pompowtrysku który niby źle dawkuje "dawkę paliwa"

4. Stwierdzono problem z przepływomierzem

 

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale może pompowtryski są dobre i coś innego się uszkodziło dlatego, że jednak jechałem tym autem jeszcze z 5km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"stwierdzono problem z przepływomierzem" no to zmień w pierwszej kolejności przepływomierz - jak Ci będzie wskazywał bzdury to i auto nie będzie jechać. Turbo nowe czy regenerowane? Ile bije?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyczyść przepływke spryskując jakimś srodkiem typu 'Wurth' za nim wydasz kase.W passacie b-5 juz tak jest że jeżeli nie dmucha, lub peknie gruby wąż kopci.Nie sądze żeby zaraz coś sie zepsuło.A ten mechanik co tak od razu uczepił sie IC?.Moze fakt ze poszedł jeden pompowtrysk.N-75 zawór sprawdzic.Cos mi ten mechanik nie bardzo pasuje skoro przez to żę zaczął kopcic stwierdził IC,ostatnią rzecz.Posprawdzaj wezyki od podciśnienia czy są wszedzie popdłączane.Cały gruby wąż od turbo do IC czy nie ma gdzieś dziury,wtedy traci moc i kopci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może mi koś doradzi moje autko też lubi siebie przekopcić na czarno np jak jade powyżej 140km/h jak cisnę na obroty powyżej 3tysi to co to moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a może mi koś doradzi moje autko też lubi siebie przekopcić na czarno np jak jade powyżej 140km/h jak cisnę na obroty powyżej 3tysi to co to moze byc ??

Kolego ja mam identyczne objawy jak wcisnę gaz do dechy. Przy tej prędkości to chyba całkiem normalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz u mnie jest tak ze jak lece 160-180 to widzę jak ciągnie sie dym za mną może moje turbo się kończy bo i troche oleju mi łyknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kopci na czarno to wato posprawdzac wszystkie polaczenia na wezach czy wszytsko szczelne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesel powinien dymić na czarno bo jak nie dymi to jest zepsuty :). (tak kiedyś mechanik powiedział). jak dymi to poprostu brakuje mu powietrza do przepalenia calego paliwa, u mnie dymi ale się tym nie przejmuje mam troche dłubnietego i pewnie turbo nie wyrabia. nowe z salonu dymia. jak na czarno to nie ma co brać do glowy na niebiesko lub biało to trzeba się tym zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na niebiesko też minimalnie może, jak olej dostaje sie do dolotu przez odme :) w szczególności jak już mają dużo nalatane km. u mnie kopci na niebiesko, niezależnie czy zimny czy ciepły i zapach spalin jest baaaardzo drażniący, miałem wcześniej b4 w dieslu i zapach był zupełnie inny, nie wiem za co sie zabrać czy wtryski leją, olej spala czy sam już nie wiem co, na zegarku 400 000 nalatane :D chce się za to zabrać ale nie mam kiedy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na niebiesko dymi kolego SZOTEK, to obawiam się że spala Ci olej - stąd też ten drażniący zapach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam jeszcze takie pytanie np jak jest już takie słabe turbo, słabe to dla mnie takie które już nadaje się do regeneracji to czy takie turbo może żle wpływać na silnik i jego pod zespoły tzn czy mogą byc przez to jakieś szkody ??

Edytowane przez kondzio0067

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dokładnie jest uszkodzone i w jakim stopniu. Osobiście na moje to ryzyko nie warte świeczki, może Ci zacząć pluć olejem, wiem że w wysokoprężnych są sytuacje w których silnik wkręca się jak wiertarka i trzeba go zdusić na biegu póki cały nie pójdzie w pi*du, nie wiem dokładnie jak to się nazywa i czym jest spowodowane.

Na pewno dobrze się to nie odbije na podzespołach, komp Ci się może przełączyć w tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba go zdusić na biegu póki cały nie pójdzie w pi*du, nie wiem dokładnie jak to się nazywa

 

Rozbieganie silnika diesla ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a np w moim 1.8T tez sie tak może stać jak na filmiku powyżej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbieganie, właśnie! Dzięki Robert! :D

 

Nie, w benzyniakach to nie grozi. Tylko klekoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jechalem z trasy i 2 razy odcielo turbo, no to ja 2 i okolo 4.5 tys .obr a tu strzal-huk, zgasilem auto , pierwsze patrze rozrzad - pasek jest, odpalam turbo glosno gwizdze i grzezi z okolic turbo, zgasilem i zholowalem. co moglo sie stac ? turbo zatarlo sie ?rok temu czyscilem je i bylo ok do dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz turbo szlak trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej wąż doładowania zrzuciło lub go rozwaliło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje magoo- waz zrzucilo i te 2 boczne haczyki na wezu rozwalilo. dzieki . waz zamowiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego waz zrzucilo ? nie powinno turbiny rozlaczyc przy przeladowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności