Skocz do zawartości
Gość Michał

Jaki filtr kabinowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

Witam

Zastanawiam się czy warto przepłacać za filtr z aktywnym węglem. Mam też problem z wyborem firmy. Do wyboru jest Mann, Knecht, Bosch, Valeo, Filtron, Tecnocar, Hengst. Trochę tego jest. Teraz mam Manna z węglem, ale pół roku i szybki parują. Co sądzicie na ten temat?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Knechta, i wszystkie filtry tego producenta :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojot

Ja mam filtry MANNA, moze u kolegi jest brudno w aucie wiec mu paruje u mnie jest ok pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr węglowy to nie przepłacanie. Jak nie wierzysz to kup zwykły i gwarantuję ci że po 2 do 3 tygodniach najdalej kupisz węglowy i nie będziesz żałowałtych niecałych 20 zł za eksperyment na zwykłym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Michał, ja pwiem Ci tak.

 

Do silnika wszystkie filtry kupuj z Knechta !!! a do kabiny czyli filtr przeciwpyłkowy to kup sobie Filtrona z węglem aktywnym o numerze K 1006A.

 

W porównaniu z przeciwpyłkowym Knechtem LAK31, Filtron K1006A kosztuje wręcz grosze a akurat w tym segmencie Filtron nie ustępuje Knechtowi w jakości. Filtry Filtrona do silnika to już inna sprawa.

 

 

Polecam Filtrona K 1006A do Twego Passata

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W porównaniu z przeciwpyłkowym Knechtem LAK31, Filtron K1006A kosztuje wręcz grosze a akurat w tym segmencie Filtron nie ustępuje Knechtowi w jakości. Filtry Filtrona do silnika to już inna sprawa.

 

 

Polecam Filtrona K 1006A do Twego Passata

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Ja tam mam wszystkie filtry Hengsta i naprawde polecam tego producenta, nie ujmując nic firmie Knecht, chciałbym zwrócić uwage na to że klima nie działa poniżej 5 stopni Celsjusza (zakładam, że masz auto z klimą) no i wtedy szybki parują i dłużej trzeba czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtaler

mi tesz szyba parowala wymienilem na knecht i wszystko ok tylko ta cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack68

@hajtaler szyba Ci parowała nie ze względu na firmę lecz dla tego że był brudny myślicie że przy przy brudnym knechcie nie będzie parowała?? haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtaler

wiem ale brudny to malo powiedzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik ma filtr KNETCH (albo jakos tak), a kabinowy WEGLOWY FILTRON. Oba kosztuja ponizej 35zl kazdy. W Gdansku jest tak zasyfione powietrze ze kabinowy wymieniam co 7-8 tys km, a silnika co 30-35tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

zuse, radziłbym filtr powietrza zmieniać razem z olejem :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
W Gdansku jest tak zasyfione powietrze ze ......................................., a silnika co 30-35tys km.

 

Piękny wynik, BRAWO !!! :dobani:

 

Teraz tylko życzyć aby przepływomierz jeszcze dał z siebie trochę życia.

 

Filtr powietrza wymieniać powinno się 2 razy w roku przy standardowych przebiegach lub przy każdej wymianie oleju czyli w przedziałach od 12kkm do 15kkm.

 

 

Zdziwiony ???

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat moj AWX jezdzi na wydluzonych okresach miedzyprzegladowych i komputer sam mi mowi kiedy wymienic olej...a przeplywka w pozo, smiga jak ta lala :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i komputer sam mi mowi kiedy wymienic

Tja, słuchaj komputra to dobrze na tym wyjdziesz.......

 

 

Poczekamy n na tematy w dzile "diagnostyka VAG" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat moj AWX jezdzi na wydluzonych okresach miedzyprzegladowych i komputer sam mi mowi kiedy wymienic olej...a przeplywka w pozo, smiga jak ta lala :hurra:

Ja staram się wymieniać olej co 10kkm w związku z wirusem i jeżdżę na Motulu,wymieniam od razu lub przynajmniej sprawdzam filtry w jakim są stanie.Oczywiście Knechty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
akurat moj AWX jezdzi na wydluzonych okresach miedzyprzegladowych i komputer sam mi mowi kiedy wymienic olej...a przeplywka w pozo, smiga jak ta lala :hurra:

 

 

Poszukaj sobie w jednym z moich postów jakie trzeba spełnić warunki aby móc stosować i co najważniejsze polegać na WIV czyli na wydłużonych okresach między przęglądami i nie jest to tylko warunek stosowania oleju 506.01. Może wtedy uświadomisz sobie jaką wielką krzywdę robisze swemu silnikowi. Komputer nic Ci nie mówi tylko został zaprogramowany na QG1 i tyle. Zapewne masz auto sprowadzone, tak?

 

Dobrze radzę abyś odszedł od wydłużonych przebiegów i przeszedł na standardowy serwis QG0. Dołożysz tylko życia swemu silnikowi.

 

http://www.forum.vw-passat.pl/sprzeglo-luk-622-0623-00-vt4590.htm?view=previous

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Przewalilem wskazana przez Ciebie strone, na forum. Po lekturce 10 stron roznych wypocin...doszlem do wniosku:

 

SKORO PRODUCENT PRZEWIDZIAL FABRYCZNIE, JAZDE NA WYDLUZONYCH ELASTYCZNYCH PRZEGLADACH, Z TAKIM A NIE INNYM OLEJEM, TO TAK BEDE JEZDZIL.

 

Samochod sobie sam sprowadzilem z niemiec od mojego kolegi inzyniera. Od nowosci jezdzil tym PASKIEM. Od nowosci jezdzil na wydluzonych przegladach. Samochod ma orginalny przebieg 177tys km. Nic sie w nim, kompletnie nie dzieje. Turbo nie poszcza oleju, silnik nie kopci i nie bierze oleju. Nie ma zadnych wyciekow ani pocen. Ostatnio (jakies 2 m-ce temu) wymienilem olej. Przyslal mi kolega niemiec 5 butelek po 1L, oleju CASTROL LONGLIFE III. Poprosilem go aby sie rozeznal w servisie VW w niemczech, co lac. Powiedzieli mu tak:

 

- fabryka kazala jezdzic na wydluzonych elastycznych przegladach to jezdzji;

- zalej go tym olejem CASTROL LONGLIFE III ma wyzsze normy i dopuszczony jest do pompowtryskow;

- NIE KOMBINUJ !! !!

 

Sam jestem inzynierem mechanikiem i wiem ze jak ktos cos zaprojektowal "TAK" to ma byc "TAK a nie SRAK" (SORKI). Zreszta jestem pelen zaufania do niemieckiego servisu VW i niemieckim inzynierom, w przeciwienstwie do polskiego servisu VW...bo tam chyba pracuja KOWALE :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Powiem krótko bo ubawiłem się nieco przy Twej wypowiedzi.

 

Pierwszy punkt zakładający stosowanie serwisu WIV i QG1 to przebiegi na autostradach w ilości nie mniejszej niż 80%. Oczywiście tego parametru nie jestesmy w stanie spełnić jeżdżąc po Polsce. W każdym innym przypadku producent nakazuje stosowanie QG0 czyli standardowych przeglądów co 15kkm.

 

Owszem w Niemczech powiedzą, że stosować QG1 bo u nich można spełnić założenia tego serwisu jadnak na warunki polskie, VW-Audi Gruppe nakazał stosowanie standardowych przeglądów co 15kkm. Nie wymyślij tego nikt u nas w kraju tylko wymyślono to w Rajchu, gdzie nie ma kowali, tak :mur:

 

W życiu warto korzystać z dobrych rad nawet w kraju gdzie nie ma inżynierów tylko sami kowale.

 

Pozdrawiam

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tutus

Proponuję zostawcie chłopka w spokoju z teorią. Pojeździ jeszcze jakieś 30 000 km po naszym kraju i powoli się zacznie dokładaanie a wtedy się przekona że to nie Reich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności