Skocz do zawartości
Gość Michał

Jaki filtr kabinowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mner

Ja też się zgadzam z powyższymi opiniami jedynie kabinowy Filtron reszta Knecht. Ale oczywiście każdy zrobi jak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Też uważam że do kabiny najlepszy jest Filtrona - niczym nie odbiega od tych droższych.

Natomiast jeśli chodzi o filtr powietrza to też używam Knechta, ale nigdy się nie zastanawiałem dlaczego. Po prostu tak ma być - chyba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A co do wspierania polskiej gospodarki to mam nadzieję że zalewasz swojego paska olejami lotos a na felgach kręci ci się dębica Passio. A jeśli jeszcze bardziej chcesz wspierać polską gospodarkę - proponuje wymienić paska na poloneza :rotfl:

 

 

Dębica nie jest juz polska firma, polonez nigdy nie byl polskim samochodem,

A pozatym debica frigo to swietne opony i tylko na takich jezdze w zimie, lotosem zalewalem kiedys golfa 2 i zrobilem nim 300tys w tym 250 na gazie, kupilem go z stanem licznika 200tys. Stosowalem do niego swiece Iskra i filtry filtrona, przebiegi mialem ok 50 tys rocznie, stal na polu cala noc w zimie przy -35topniach celcjusza i palil na dotyk.

Tak ze nie mówcie ze wszystko to polski zlom.(wiadomo auto VW :vw: )

A propo golfa mialem 1,6 benz 75km, a teraz mam paska 1,6 100km tak ze jak na filtrach zrobie dalej 300tys to mi w zupelnosci wystarczy(pozatym jak sprzedawalem golfa silnik dalej byl w dobrym stanie, nie bral oleju ).

Potem mialem bmw 525 193km(92 rok) 4 zaworowy silnik z sekwencyjnym wtryskiem i dalej jezdzilem na filtrach filtrona i nic sie nie dzialo.

Tak ze moje doswiadczenia potwierdzaja tylko jakosc filtrona.......................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, że gdyby różnica w cenie filtrów powietrza i oleju była nie 7a 47zł to nagle by się okazało że Filtron choć różni się oczywiście i jest nieco gorszy to ta różnica jest tak niewielka, że nie ma sensu przepłacać, a dodatkowe koszty są niewspółmierne do korzyści. I wówczas Filtron byłby ok.

Byłoby dokładnie tak jak w przypadku filtrów kabinowych - tu już nikt nie doszukuje się dlaczego jest tak ogromna różnica w cenie, nie argumentuje że VW stosuje przecież i w tym przypadku Knechta. Nie widać różnicy - efekt jest jednakowo dobry (bo oczywiście jest), za to w filtrze powietrza złe skutki widać jak na dłoni... po prostu silniki po zastosowaniu Filtrona padają jak muchy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem pewny, że gdyby różnica w cenie filtrów powietrza i oleju była nie 7a 47zł to nagle by się okazało że Filtron choć różni się oczywiście i jest nieco gorszy to ta różnica jest tak niewielka, że nie ma sensu przepłacać, a dodatkowe koszty są niewspółmierne do korzyści. I wówczas Filtron byłby ok.

Byłoby dokładnie tak jak w przypadku filtrów kabinowych - tu już nikt nie doszukuje się dlaczego jest tak ogromna różnica w cenie, nie argumentuje że VW stosuje przecież i w tym przypadku Knechta. Nie widać różnicy - efekt jest jednakowo dobry (bo oczywiście jest), za to w filtrze powietrza złe skutki widać jak na dłoni... po prostu silniki po zastosowaniu Filtrona padają jak muchy....

 

No i w tym wywodzie zapomnaiłeś o najważniejszym - jaką wagę dla żywotności silnika i osprzętu ma zastosowanie gorszego filtra powietrza i oleju a jaką gorszego filtra kabinowego. Kiepski filtr powiertza to zabójstwo dla przepływki, a kiepski filtr kabinowy to najwyżej zaparowane szyby i mniejszy komfort w kabinie.

Dlatego jeśli nawet w kabinowych Fitron ustępuje Knechtowi to jego cena jest dwukrotnie niższa a więc bez bólu można zmieniać go znacznie częściej.

W przypadku powietrza/oleju to po co eksperyentować? Ja wybrałem firme która robi na pierwszy montaż do VW/Audi. Inni wybierają firme która zakładała na pierwszy montaż do Poloneza, 126p Nysy i Żuka bo (rzekomo) dobre i tanie.

Ale każdy ma swoją teorię, swój samochód i swój wybór. Życzę wszystkim jak najlepiej.

 

Uważam, że od producenta filtrów ważniejsza jest terminowa wymiana. Są ludzie, którzy kupują drogie filtry a później je jeszcze dmuchają sprężonym ze 3 razy, bo im szkoda wymienić albo wymieniają po 40000 - 50000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku powietrza/oleju to po co eksperyentować? Ja wybrałem firme która robi na pierwszy montaż do VW/Audi. Inni wybierają firme która zakładała na pierwszy montaż do Poloneza, 126p Nysy i Żuka bo (rzekomo) dobre i tanie.

 

Masz na myśli PZL Sędziszów ? To wchodzi nam trzeci producent. Chyba, że masz na myśli Filtrona, no ale w takim razie to się pomyliłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to możliwe że nie ma filtra kabinowego? Przeglądałem zdjęcia na warsztacie a u mnie filtra nie ma . U mnie przegroda koło akumulatora wygląda tak:

 

filtr.jpgfiltr.jpg

 

Dodam tylko że nie mam klimy. czy to możliwe ze nie mam filtra kabinowego? A może kryje się pod tym plastikiem tylko jest mniejszy niż inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dokładnie ,filtr kabinowy znajduje się pod tym czrnym plastikiem po lewej stronie oczywiście patrząc na zdięcie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam manna z weglem aktywnym i jestem zadowolony rano wsiada 5 osób i nic nie paruje poprzednio miałem filtrona i niestety ale trzeba było ustawic nawiewy na maxa, i teraz troche mniej smrodów z zewnatrz sie dostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zacznij stosować jakieś argumenty bo póki co w każdym poście nakłaniasz do PZL Sędziszów co przyniesie odwrotny skutek w postaci odbioru postów jako nachalnej reklamy. Przekonaj ludzi do tych filtrów konkretami i faktami, a nie wklejaniem tego samego zdania do każdego tematu o filtrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie przecież kolo próbuje nieudolnie spamować. Konto założone wczoraj i monotemat: Sędziszów. Nie ma co dyskutować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności