Skocz do zawartości
marmsn

WYmiana popychaczy zaworów w 2.3 v5 20v azx.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie i jesli jestem w zlym dziale proszę moderatorów o przeniesienie do właściwego.

 

Szukam jakich kolwiek informacji na temat wymiany popychaczy zaworów. Czy przy ich wymianie konieczne jest demontowanie calego rozrządu czy bądz wałka , a może obejdzie sie bez tego.

 

Kazdego kto miał bądz ma jakiekolwiek doświadczenie bądź informacje dotyczące tego w silniku jak w temacie proszę o pomoc.

 

Dziekuje i czekam na jakiekolwiek propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej głowicy jesce nigdy nie robilem, ale konstrukcyjnie musi byc podobna do mojej, czyli jak chcesz wymienic szklaneczki to wałki musisz zwalic, a z tym tez rozrzad bedzie do zdjecia, oczywiscie nie caly ale pasek trzeba z glowicy zdjąć, a czemu chcesz wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już widzę różnice... u mnie jest łańcuch ... i pozatym rozrząd jest z tyłu silnika przy sciance grodziowej wiec jesli tak to musze silnik wyciągać chyba wiec nie wydaje mi sie to własciwa droga ale czekam na kolejne pomysły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu wymieniałem popychacze w vr5. Wiem że musisz wykręcić napinacz jest on jak patrzysz na silnik od przodu z lewej strony (chyba na klucz 22 lub 24), jak wykręcisz napinacz i zdemontujesz pokrywę zaworów to po odkręcasz panewki na wałku i delikatnie podniesiesz wałek to na pewno się dostaniesz bez wyjmowania silnika i demontażu rozrządu. Może coś tym opisem pomogłem, jak coś więcej to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... jeszcze sie nie zabrałem za to ale planuje juz za niedługo zaraz po 100% zdiagnozowaniiu problemu.. bo jedni piszą coś o ciśnieniu pompy oleju wiec to musze sprawdzic wczesniej czy może to ona małe ciśnienie daje i to powoduje dziwne stukanie w gl.owicy. Ale to juz coś czekam na dalsze podpowiedzi a ja sie zabieram do roboty za tydzień. A czy przy odkrecaniu tych panewek i podnoszeniu wałków nie przestawi sie rozrząd szczególnie bez napinacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zapamiętasz położenie wałków i tak samo je przykręcisz to nie przestawisz...(zrób sobie jakieś znaki co do położenia wałka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym zabiegu dobrze by było zsynchronizować na nowo rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po całym zabiegu dobrze by było zsynchronizować na nowo rozrząd.

 

 

Jak trzeba zsynchronizowac rozrzad mozesz to objasnic jak sie do tego zabrac bo mam chyba z tym problem ustawilem wal na znau i walki do blokady zalozylem lancuch jak przekrece o jeden obrot walem to mi sie punkty nie zgadzaj nie wiem o co to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I mnie dopadły dziwne stuki w silniku. Mechanik mówi że wygląda mu to na popychacz. Brzmi to jakby jakas rolka chałasowała, mocniej-ciszej jakby się zacierało coś a gdy obroty idą w górę to proporcjonalnie głośniej. Ktoś się już z tym spotkał?

Edytowane przez Pawel833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności