Skocz do zawartości
lookas76

Zmiana napięcia uruchamia zamek drzwi tylnych - dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Borykam się z nieotwierającym się zamkiem drzwi tylnych prawych. Problem jest o tyle ciekawy, ze zamek nie działa kiedy auto jest wyłączone - wszystkie 3 tak, 1 nie - coś niby słychać w nim ale bolec się nie podnosi. Natomiast kiedy uruchomię silnik i napięcie wzrośnie - 14.4 V zamek działa poprawnie. Gdzie szukać przyczyny? W zamku czy gdzieś po drodze. Do tej pory sprawdzałem tylko kostkę połączeniową w drzwiach i tam jest w porządku. Nie chcę bez potrzeby rozbierać drzwi, gdyż problem może tkwi w innym miejscu.

Czy ktoś tak miał?

Co sądzicie? Możecie coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasyma robiłem tez cyrki z zamkami. W tylnej klapie zaraz po zamknieciu otwieral sie a w drzwiach nie dzialal pilot od tak sobie. Winny był modul komfortu, dostal wody i bylo po nim. Wymienilem, zakodowalem kluczyk i smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mateusz za odpowiedź. Nie wydaje mi się aby to był moduł gdyż wszystkie inne zamki działają bez zarzutów. Nie ma samoczynnego otwierania i zamykania - nic nie wariuje. Po prostu przy uruchomionym silniku działają wszystkie a przy wyłączonym tylko 3. Więc nie wiem czy to kwestia zamka. Może miał ktoś taką przypadłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisze teraz problem z centralnym w pasku mojego brata 3b5 19tdi.Otóz jak go zakupil to gdy w pilocie nacisnelo sie raz przycisk otwierania to otwieraly sie tylko drzwi kierowcy a gdy drugi raz to pozostale drzwi.A teraz otwieraja sie tylko drzwi kierowcy ba inne musi otwierac za kazdym razem z panelu w drzwiach.Bo wydaje mi sie ze w vagu nie ma takiej opcji ustawienia ze przy jednorazowym nacisnieciu otwierały sie tylko jedne drzwi.Występuje blad 01336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóz jak go zakupil to gdy w pilocie nacisnelo sie raz przycisk otwierania to otwieraly sie tylko drzwi kierowcy a gdy drugi raz to pozostale drzwi.

 

Bo masz moduł od anglika lub auto przekładane. Tak jest tylko i wylacznie w aglikach nie wiadomo czemu ;)

Ostatnio sam sie dziwiłem czemu tak jest kiedy od znajomego wziąłem drugi modul komfortu.

 

 

Dzięki Mateusz za odpowiedź. Nie wydaje mi się aby to był moduł gdyż wszystkie inne zamki działają bez zarzutów. Nie ma samoczynnego otwierania i zamykania - nic nie wariuje. Po prostu przy uruchomionym silniku działają wszystkie a przy wyłączonym tylko 3. Więc nie wiem czy to kwestia zamka. Może miał ktoś taką przypadłość.

 

Sprawdz to dla swietego spokoju, otworz puszke i dostan sie do płytki głownej, jak tam bedzie syf to masz modul do wyrzucenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opisze teraz problem z centralnym w pasku mojego brata 3b5 19tdi.Otóz jak go zakupil to gdy w pilocie nacisnelo sie raz przycisk otwierania to otwieraly sie tylko drzwi kierowcy a gdy drugi raz to pozostale drzwi.A teraz otwieraja sie tylko drzwi kierowcy ba inne musi otwierac za kazdym razem z panelu w drzwiach.Bo wydaje mi sie ze w vagu nie ma takiej opcji ustawienia ze przy jednorazowym nacisnieciu otwierały sie tylko jedne drzwi.Występuje blad 01336

 

Jest taka opcja. STG 46 - kodowanie (07) i wklepujesz ile elektrycznych szyb i czy ma otwierać drzwi kierowcy czy wszystkie na raz.

 

Bo masz moduł od anglika lub auto przekładane. Tak jest tylko i wylacznie w aglikach nie wiadomo czemu

Ostatnio sam sie dziwiłem czemu tak jest kiedy od znajomego wziąłem drugi modul komfortu.

 

Naprawdę ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

Borykam się z nieotwierającym się zamkiem drzwi tylnych prawych. Problem jest o tyle ciekawy, ze zamek nie działa kiedy auto jest wyłączone - wszystkie 3 tak, 1 nie - coś niby słychać w nim ale bolec się nie podnosi. Natomiast kiedy uruchomię silnik i napięcie wzrośnie - 14.4 V zamek działa poprawnie. Gdzie szukać przyczyny? W zamku czy gdzieś po drodze. Do tej pory sprawdzałem tylko kostkę połączeniową w drzwiach i tam jest w porządku. Nie chcę bez potrzeby rozbierać drzwi, gdyż problem może tkwi w innym miejscu.

Czy ktoś tak miał?

Co sądzicie? Możecie coś poradzić?

 

Obstawiam zimne luty na płytce zamka. U mnie był podobny problem tylko że z sygnalizacją otwartych drzwi, na uruchomionym silniku wszystko działało a po zgaszeniu raz na jakiś czas. Po rozebraniu zamka okazało się że dosłownie wszystkie nóżki złącza na płytce mają „oczka”, przelutowanie załatwiło sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóz jak go zakupil to gdy w pilocie nacisnelo sie raz przycisk otwierania to otwieraly sie tylko drzwi kierowcy a gdy drugi raz to pozostale drzwi.

 

Bo masz moduł od anglika lub auto przekładane. Tak jest tylko i wylacznie w aglikach nie wiadomo czemu

Ostatnio sam sie dziwiłem czemu tak jest kiedy od znajomego wziąłem drugi modul komfortu.

 

Nie pisz głupot i nie strasz chłopaka, ja miałem podobną sytuację że głupiał mi siłownik zamka w drzwiach od kierowcy. To otwierały się wszystkie czworo drzwi a to znowu otwierały się troje drzwi a od kierowcy pozostawały zamknięte. Moje auto nie było przekładane ani też nic nie było kombinowane przy module komfortu - jak się okazało winne były zimne luty w siłowniku zamka w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego paska to mój był anglik ale u mnie jest wszystko ok.A brata auto prosto z wloch rok temu przyjechało ale podepne kompa i sie zobaczy.Bo jesli to zamek to nic trudnego bo kilka razy sie juz takowe rozbierało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pisz głupot i nie strasz chłopaka,

 

Co do mojego paska to mój był anglik

 

Cos jeszcze :D?

Swoja droga moze poprzedniemu wlascicielowi padł moduł i kupil z allegro uzywke :P

 

 

Naprawdę ?

 

uwierz, ze nie wszyscy są tak mądrzy w tej dziedzinie co Ty kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle by moduł nie utona bo z prawej strony po zimie była powodz i ostatnio tez wiec trzeba bedzie wyjac prawy fotel odgiac dywan i myjka cisnieniowa bo musze dojsc z kad sie leje tym bardziej ze z przodu wszystko uszczelnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności