Skocz do zawartości
Gość Baggio

Passat B5 Wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem, tydzień temu kupiłem paska 1.8 T AEB 150 Koni i jestem przed wymianą rozrządu...moje pytanie to ile może kosztować sam rozrząd bez robocizny i czy w tym modelu w grę wchodzi również wymiana napinacza i czy rozrząd jest z pompą ? z góry dzięki wszystkim za pomoc...pozdro

 

Poczytaj: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20636&highlight=koszt+rozrz%B1du+benzyna

i to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=68609&highlight=wymiana+rozrz%B1du+benzyna

i jeszcze taka ciekawostka: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18958&highlight=rozrz%B1d+benzyna

I jeszcze jeden obszerny temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=9177&highlight=wymiana+rozrz%B1du+AEB

Przy okazji coś o pompie wody: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=845&highlight=wymiana+pompy+wody

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy noszę się z zamiarem wymiany rozrządu w swoim pasku i z racji, że przebywam poza miejscem zamieszkania (tam mam sprawdzonego mechaniora) poszukuje w tym celu dobrego i uczciwego warsztatu w Ciechanowie bądź okolicy. dlatego jeśli ktoś zna dobry adres to bardzo proszę o namiar.

 

z góry dzięki za ewentualną pomoc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy noszę się z zamiarem wymiany rozrządu w swoim pasku i z racji, że przebywam poza miejscem zamieszkania (tam mam sprawdzonego mechaniora) poszukuje w tym celu dobrego i uczciwego warsztatu w Ciechanowie bądź okolicy. dlatego jeśli ktoś zna dobry adres to bardzo proszę o namiar.

 

z góry dzięki za ewentualną pomoc :))

 

Dawaj to zapytanie u siebie w regionie ;) tam Ci szybciej pomogą.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź. zrobiłem jak napisałeś.

 

30.05 i bez efektów, więc pomimo wszystko prośba pytanie nadal aktualne

Edytowane przez HuBooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może powielam pytanie ale tyle się naczytałem że głowa dymi...sam już nie wiem co i jakie części mam kupić, jakiej firmy? może ktoś mi podpowie, bardzo proszę, i jeszcze jedno, czy tłumik drgań też nalezy wymieniać, mam motor 1,9 TDI 116 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, może powielam pytanie ale tyle się naczytałem że głowa dymi...sam już nie wiem co i jakie części mam kupić, jakiej firmy? może ktoś mi podpowie, bardzo proszę, i jeszcze jedno, czy tłumik drgań też nalezy wymieniać, mam motor 1,9 TDI 116 KM

 

A to z postu #41 czytałeś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam pytanie co ile kilometrów wymienia sie w passacie tdi 101 KM rozrząd... doszedłem w serwisie po VIN ze mial wymieniany i przejechał 35 tyś od wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

mam pytanie co ile kilometrów wymienia sie w passacie tdi 101 KM rozrząd... doszedłem w serwisie po VIN ze mial wymieniany i przejechał 35 tyś od wymiany...

to spokojnie możesz drugie tyle zrobić ja wymieniam co 70-80tys choć wiem ze mógłbym co 100 ale wole dmuchać na zimne

 

---------- Post added at 14:19 ---------- Previous post was at 14:17 ----------

 

nr 1 :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki mielke to mam problem z glowy... wiesz moze co to jest za przyczyna ze klapa tylna sie nie otwiera i nie chodzi wycieraczka. Klapa otwiera sie tylko z kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki mielke to mam problem z glowy... wiesz moze co to jest za przyczyna ze klapa tylna sie nie otwiera i nie chodzi wycieraczka. Klapa otwiera sie tylko z kluczyka
ze się nie otwiera to pewnie mikro styk a co do wycieraczki to mechanizm zatarty pewnie ale poszukaj na forum jest to BAAAARDZO rozpisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki mielke to mam problem z glowy... wiesz moze co to jest za przyczyna ze klapa tylna sie nie otwiera i nie chodzi wycieraczka. Klapa otwiera sie tylko z kluczyka
wiesz moze co to jest za przyczyna ze klapa tylna sie nie otwiera i nie chodzi wycieraczka. Klapa otwiera sie tylko z kluczyka
sprawdz wiazke przewodow do klapy,chyba przy przejsciu z dachu do klapy cos im zaszkodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem w miarę aktualnego tematu dot. wymiany rozrządu w Passku b5 1.8 ADR i ten chyba był najbardziej aktualny. Mam takie pytanie, autko kupiłem kilka dni temu i chce w miarę możliwości jak najszybciej wymienić rozrząd.

 

Dzwoniąc do oddziału IC w Olsztynie, mistrzu powiedział że wymieniając rozrząd trzeba wymienić:

- rolka zwrotna (cena ok. 61zł)

- pasek (cena ok. 69zł)

- rolka napinacza (cena ok. 194zł)

- napinacz hydrauliczny (cena ok. 261zł)

- no i ew. pompa wody, chodź mówił że chodzi na osobnym pasku i o ile jest w dobrym stanie lepiej ja zostawić (cena ok. 147zł)

 

I jeszcze drugie pytanie mam, bo potrzebuje jeszcze wahacz górny od strony kierowcy wymienić a jest ich dużo - zastanawiam się za jaka firma się rozglądać.

 

pozdr. i dzięki z góry za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz - takie rzeczy trzeba kupić do ADR-a. I radzę od razu pompę wody zmienić, bo jak ci walnie, to potem trzeba rozrząd rozpinać, żeby pompę zamontować :fajny

 

Pasek klinowy do pompy wody:…….b 058 145 271 (oznaczenie: AV11x528mm)

Pasek wielorowkowy (silnik z klimatyzacją): b 06B 260 849 A (oznaczenie: 14, 12x855mm)

Pasek zębaty:………………………...Z=153 , b 058 109 119 C

Rolka napinająca:………………….…b 058 109 243 E

Napinacz paska wielorowkowego:….. 058 109 479 B

Rolka odwracajaca:………………….. b 058 109 244

Pompa wody

 

I nie mam pojęcia o jaki napinacz hydrauliczny mu chodzi :kwasny: Jest napinacz, ale hydrauliczno - elektryczny i do tego silnika kosztuje 1450 zł i odpowiada za napinanie łańcucha rozrządu i jest zabudowany z tyłu silnika.

 

Uzupełnij swój avatar, bo tam nie ma modelu auta i rocznika.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil uzupełniłem, a co do tych części, jaki to jest orientacyjnie koszt i za jaka firma się rozglądać bo widziałem duży rozrzut cenowy.

 

A jak wyglądała by sprawa z tym wahaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen, to ci nic nie powiem, bo za ile sobie załatwisz, za tyle będziesz miał :D Ja załatwiałem z hurtowni po znajomosci, więc wszystko kupiłem za niecałe 700 zł, ale to było ze 2-3 lata temu.

Na forum popatrz - są ludzie sprzedający w przystępnych cenach - nowe części samochodowe . A jakie firmy? No najlepiej to INA, SKF, FEBI.

 

Co do wahacza, to tylko Lemforder albo FEBI. FEBI jest ciut tańszy, ale bardzo dobry. Nic innego nie kupuj, bo to SHIT i zaraz się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, zaczynam poszukiwania części ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróc tylko uwagę - jesli coś będziesz miał w pudełku z napisem RUVILLE. Bo Ruville jest tylko dystrybutorem części i w identycznym opakowaniu możesz znaleźć zarówno INA, jak i NO NAME :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki za wszystkie rady. Jak ogarnę trochę temat to wpiszę dla potomnych, ile i za co mnie wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinMrn1985

Dołacze sie do tematu.Czy ma ktos dokladny Opis i zdjecia wymiany rozrzadu 1.9 tdi 115km pompowtryski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności