Skocz do zawartości
Gość Baggio

Passat B5 Wymiana rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa sama z siebie nie pada więc albo niezostała wymieniona przy odpowiednim przeglądzie (bo ktoś zapierniczył ją do kieszeni) Więc również można się spodziewać różnych cudów nawet uwzględzniając że i pasek nie był wymieniony.

 

Przy powtórnym napinaniu paska powstają pewne naprężenia - bezpieczniej jest wymienić pasek na nowy ponieważ pasek również się wyciąga i uklada do kół zębatych. Nowa pompa ma tępe zęby więc zanim się ułoży mija trochę czasu, dlatego zapobiegawczo lepiej wydać 5 dych niż pięć koła na przedwcześnie zerwany pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ok: I wszystko jasne ! Dzięki chłopaki :evil::hyhy::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolwerin

Witam

Nie żebym się czepiał, ale silniki benzynowe 1.8 20V ADR nie mają pompy płynu chłodzącego zamontowanej w kadłubie silnika i nie jest ona napędzana paskiem zębatym rozrządu.

Znajduje się ona obok (po lewej stronie patrząc od przodu silnika) pompy wspomagania układu kierowniczego i jest napędzana poprzez zwykły pasek klinowy (dokładnie nie pamiętam ale chyba 537 mm) z koła pasowego pompy wspomagania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A co ma piernik do wiatraka?

 

Człowiek wyraznie napisał "Nie mam Diesla" i tylko pytał więc na ten temat ma pewne rozeznanie.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolwerin
więc na ten temat ma pewne rozeznanie

ale nie każdy ma takie rozeznanie.

Jeżeli ktoś proponuje wymianę pompy wody razem z rozrządem, to albo nie doczytał, albo nie ma "rozeznania"

Nie chodzi tutaj o przemądrzanie się ale przekazywanie naszej wiedzy. Napewno inni będą czytali ten post w przyszłości i po co jakiś "mechanior" ma wcisnąć komuś głupotę że razem z rozrządem trza też pompę wody wymienić w ADR, bo jak pompa się zatrze to...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolwerin - ale czumu na końcu postu znowu wracasz do silnika ADR? Zapytałem o diesla! :krzeslem: A u mnie jaki jest napęd pompy - i gdzie ona się znajduje - to wiem :hurra: Zdziwił mnie tylko fakt, ze w ropniakach trzeba pompę wymieniać wraz z rozrządem - wiec zapytałem :] - i Hani z Markiem - mi to wyjaśnili. POZDRO..... :D:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wolwerin

Napisałem to, ponieważ Baggio założył ten post (ma silnik benzynowy) a yassek zaproponował mu również wymianę pompy. Wszystko jest na pierwszej stronie.

Nie zakładam że się na tym nie zna, może nie doczytał że to 1.8 benzyna. A po co ludzi w błąd wprowadzać.

I tylko tyle.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - koniec kłótni, bo nie o to tu przeciez chodzi, żeby sie "przepychać" :] , no nie? :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moriat

Przesyłam zdjęcia z samodzielnej wymiany paska rozrządu w silniku ADR. Może się komuś przyda. Wymiana nie taka straszna jak każdy gada. Da się wymienić pasek bez odpinania dwóch chłodnic. Jedyny problem jaki miałem to dwie śruby mocujące chłodnicę od wspomagania. Rozrząd miałem przesunięty o dwa zęby, jak ustawiłem na znaki fabryczne silnik miał małe obroty 300-500 po czym gasł, więc przestawiłem tak jak było i jest dobrze.

1. Wymontować lampy

2. Odkręcić zderzak ( nie zapomnieć o śrubkach w nadkole)

3. Odpiąć linkę od otwierania klapy

4. Odkręcić chłodnicę od klimy i odgiąć ja w lewo

5. Odkręcić chłodnicę o wspomagania i odgiąć ja w prawo

6. Odkręcić szkielet 4 śruby lewy przód, 4 śruby prawy przód i po dwie śruby po bokach w miejscu gdzie były kierunkowskazy, całość odchylić w prawo

7. Odkręcić wentylator imbusem

8. Zdjąć pasek klinowy od alternatora itp

9. Zdjąć pasek klinowy od wspomagania

10. Zdjąć górną osłonę paska rozrządu

11. Odkręcić cztery śruby od koła pasowego wału korbowodowego (koło musiałem obstukać młotkiem bo zejść nie chciało)

12. Odkręcić dolną osłonę paska rozrządu

13. I wszystko mamy na wierzchu :))

14. Kręcić wałem korbowodowym aby znaki zeszły się na kole rozrządu i na wale korbowodowym.

15. Włożyć imbus w koło od napinacza paska rozrządu i przekręcać w lewo, następnie zablokować napinacz (jest tam taka mała dziurka coś tam trzeba cienkiego i twardego włożyć) zdjąć pasek

16. Wykręcić małą rolkę od napinacza i wkręcić nową to samo z dużą rolką

17. Nałożyć nowy pasek (!! dobrze go naciągnąć tzn prawą stronę paska stojąc przodem do samochodu, pomiędzy górnym kołem, środkowym i wałem korbowodowym!! )

18. Przekręcić wałem zobaczyć czy się znaki schodzą, jeżeli tak to jest po robocie

Zajęło mi to 4-5 godzin i 3 browary :)

Powodzonka

DSC01651.jpg

DSC01655.jpg

DSC01656.jpg

DSC01657.jpg

DSC01659.jpg

DSC01660.jpg

DSC01652.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ile może kosztować wymiana paszka rozrządu? :) mi mechanik zaśpiewał 180zł jako że stały klient bo tak to mówi ze 250 biorą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to normalna cena za robocizne te 200 zł ale do tego dolicz cene czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,koło dwóch stówek musisz liczyć i ta cena którą podałeś jest OK.Trzeba w końcu trochę się namęczyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Wymontować lampy

 

Wymieniałem rozrząd dwa tygodnie temu ,lamp nie wyciągałem .Nie widzę powodów aby je demontować .

 

Kolego moriat nie wymieniłeś najważniejszej części rozrządu w silniku ADR...napinacza hydraulicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniałem rozrząd dwa tygodnie temu ,lamp nie wyciągałem .Nie widzę powodów aby je demontować .

 

Kolego moriat nie wymieniłeś najważniejszej części rozrządu w silniku ADR...napinacza hydraulicznego.

Nie trzeba go od razu wymieniać przy wymianie rozrządu,nie ma takiej potrzeby :) Poza tym każdy zna koszt tego wspaniałego napinacza do silnika ADR-około 1500 PLN ;) (mowa o napinaczu łańcuszka-do ścisłości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba go od razu wymieniać przy wymianie rozrządu,nie ma takiej potrzeby Poza tym każdy zna koszt tego wspaniałego napinacza do silnika ADR-około 1500 PLN (mowa o napinaczu łańcuszka-do ścisłości)

 

Tyle ,że ja pisałem o napinaczu hydraulicznym paska rozrządu.A ten raczej wymienia się razem z paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wymiany paska rozrządu może wiecie gdzie robią to dobrze i nie za drogo w Warszawie i jaki koszt mniej więcej. Mam Passata 1,9 TDI 131KM AWX. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle ,że ja pisałem o napinaczu hydraulicznym paska rozrządu.A ten raczej wymienia się razem z paskiem.

:D i tyle w temacie.Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że jeszcze raz to samo ale zależy mi na czasie:

Odnośnie wymiany paska rozrządu może wiecie gdzie robią to dobrze i nie za drogo w Warszawie i jaki koszt mniej więcej. Mam Passata 1,9 TDI 131KM AWX. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że jeszcze raz to samo ale zależy mi na czasie:

Odnośnie wymiany paska rozrządu może wiecie gdzie robią to dobrze i nie za drogo w Warszawie i jaki koszt mniej więcej. Mam Passata 1,9 TDI 131KM AWX. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

W Piastowie jest dobry mechanik Burza Serwis na ul. Matejki 23 przy Warszawskiej tel.888122952 . U niego wymieniałem rozrząd w kwietniu a w listopadzie tarcze/klocki i jestem zadowolony. Rzetelny warsztat i kompetentni ludzie, szybko robią auta ale trzeba się umawiać z nimi bo aut przed i na placu jest mnóstwo.

 

---------- Post added at 09:41 ---------- Previous post was at 09:32 ----------

 

i jaki koszt mniej więcej.

 

Zapłaciłem z wymianą oleju Motul i filtrów ok 2000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem, tydzień temu kupiłem paska 1.8 T AEB 150 Koni i jestem przed wymianą rozrządu...moje pytanie to ile może kosztować sam rozrząd bez robocizny i czy w tym modelu w grę wchodzi również wymiana napinacza i czy rozrząd jest z pompą ? z góry dzięki wszystkim za pomoc...pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności