Skocz do zawartości
seba

Kolory kabelków a właściwe podłączenie radia

Rekomendowane odpowiedzi

Konektor iso bez problemu powinieneś kupić, aby go włożyć musisz wysunąć żółte zabezpieczenie i wsunąć konektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

61_1211454964.jpg

 

Na tym obrazku widac wierch złączki?? konektora?? tak to się nazywa?? Ja muszę jeden kabel dodać do kostki iso w wolny pin mam nadzieje że mnie rozumiesz. Domyślam się że gołego kabla nie da rady zamocować, a chcaiłbym sie dowiedzieć jak wygląda ta złączka... tak jak pokazałem w poprzednim poście czy inaczej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

jak przepiać te kable żeby radio się nie resetowało i grało bez kluczyka ???

 

Rd4Ppu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz żółty z czerwonym i będzie gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączyć się nie powinno jeśli już to przetnij żółto czerwony i podłącz z czerwono białym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółto czerwony to jest bodajże podtrzymanie pamięci w radiu, a czerwony to +12V bezpośrednio z aku dlatego pisałem aby je połączyć. Masz jeszcze niebieski, który daje +12V ale po przekreceniu kluczyka. Dlatego podpina się żółty z czerwonym żeby radio pamietało wszystkie ustawienia i stacje radiowe w pamięci. Jeśli coś pomyliłem to mnie poprawcie ale tak to po krótce wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś nieco, czerwono biały to podtrzymanie a żółto czerwony to plus po stacyjce, tak jest w oryginale dla radia fabrycznego, dla innych jest na odwrót więc trzeba te kable zamienić ze sobą, jeśli ktoś chce załączać radio bez kluczyka to należy żółto czerwony obciąć i podłączyć do czerwono białego.

Dlaczego nie łączyć? A dlatego że gdy coś jest podłączone do pierwszego skoku stacyjki to po złączeniu tych kabli nawet po wyjęciu kluczyka będzie miało zasilanie. Podam przykład audi 80 po takim złączeniu świecą się przyciski od podnoszenia szyb przy wyjętym kluczyku, chyba jasne o co chodzi i dlaczego tego nie robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, nie wiem jak to jest przy starszych autach typu audi 80 lub passat b3 ale ani w skodzie felicii, ani w passacie problem, który opisałeś nie występował. Zawsze spinałem oba kable razem i nigdy nie było problemu. W innych autach też tak robiłem i działało bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w passacie b5 po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka zapala się oświetlenie wnętrza, u ciebie pewnie tego nie ma bo moduł komfortu myśli że kluczyk jest włożony, jeśli tak nie jest to dobrze, ale po co pakować 12V na stacyjkę lepiej tego nie robić i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podświetlenie się zapala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kupiłem oryginalne radio od passata BETA 5 i po podłączeniu do iso radio nie daje oznak życia. Kable sa poplątane bo wczesniej bylo tutaj jakies radio noname.. Pomóżcie które kabelki gdzie mam powpinać żeby radio działało?

 

 

 

WP_20141021_005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brazowy to masa w VW czyli czarny

Reszta normalnie

czerwony-czerwony

Zolty-zolty

Lub radio czerwony z zoltym do czerwonego w kostce tak mialem w Vento teraz mam tez tak podlaczony Pioneer avh-8500 bo czekam na can-bus i dziala tylko ze musze kabel odlaczac bo stacyjkai przyciskiem na panelu nie idzie wylaczyc ale to juz inna baja niz u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brazowy to masa w VW czyli czarny

Reszta normalnie

czerwony-czerwony

Zolty-zolty

Lub radio czerwony z zoltym do czerwonego w kostce tak mialem w Vento teraz mam tez tak podlaczony Pioneer avh-8500 bo czekam na can-bus i dziala tylko ze musze kabel odlaczac bo stacyjkai przyciskiem na panelu nie idzie wylaczyc ale to juz inna baja niz u Ciebie.

 

Nic nie rozumiem z tego co napisałeś, więc co z czym albo co gdzie mam wpiąć zeby to działało?;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc ?:)

Miałem radio niefabryczne i chcę podpiąć MCD tylko poprzedni właściciel namieszał mi z kabelkami i MCD niechce ruszyć :)

Proszę o pomoc jak mam te kabelki poustawiać ?:)

20150117_114144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem.kupilem.radio pioneer deh-1400ub i po podlaczeniu nie dziala lecz w drugim aucie dziala.prosze o pomoc bo jestem w tym kompletnie zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem radio pionier i wyładowało akumulator zamieniłem kabelki żółty do czerwonego i odwrotnie i teraz gubi pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to radio, a nie jakiś inny odbiornik? Nie masz żadnego wzmaka czy coś? Czerwony powinien być podpięty do żółtego, a pozostałe brzegi żółty możesz spiąć z czerwonym i powinno trzymać pamięć. Czyli czerwone i żółte podpinasz na krzyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności